Op zoek naar een nieuwe woning AUC meens en Meisjes JACKS* Kunst onder de boom Met de teamgeest zit het wel goed Bejaard echtpaar in eigen woning overvallen mutfeel jfyo believe Polderdwarsweg blijft dicht uit angst sluipverkeer Gouweleeuw niet meer alleen Wl BRISTOL I PvdA geeft lichtpuntjes weg Kerstkraam Koopzondag Nieuwe Passage Monumenten belicht Ruzie bij afzwemmen Geef uw mening "Het is hartstikke leuk om eindelijk eens een dank je'te krijgen Meer dan 20.000 woningen van 800 makelaars. ZOHDAG18 DECEMBER GEOPEND! MAAT 92-176 VAN DAM Het Nieuwe Stadsblad Marianne van Velzen iiani?no-w.nouuri Autoservice Eigenraam Woensdag 14 december 2005 Het Nieuwe Stadsblad Pagina 3 SCHIEDAM SCHIEDAM - Inner Wheel, een serviceclub voor vrouwen, staat zaterdag met een kerstkraam in zorgcentrum De Harg. De dames verkopen zelfgemaakte koekjes, kransen, bloemstukken, vetbal- len en nog veel meer, De op brengst komt ten goede aan een vaccinatieproject tegen tetanus in de derde wereld. De kraam is geopend van 10.00 tot 14.00 uur. SCHIEDAM - Om een ieder de gelegenheid te geven kerstinko pen te doen, houdt de Nieuwe Passage op 18 december een ex tra koopzondag. De meeste win kels zijn van twaalf tot vijf uur geopend. Op zaterdag mogen kinderen van 12.00 tot 16.00 uur hun eigen kerstpakket maken. SCHIEDAM - Het tijdschrift Monumenten besteedt deze maand aandacht aan bekende en minder bekende monumenten in de Brandersstad. Het eerste exemplaar van de Schiedamse bijlage werd gisteren door wet houder H.J. Habermehl overhan digd aan mevrouw G.H. van den Akker, voorzitter van de Histori sche Vereniging Schiedam. SCHIEDAM - Een 45-jarige Schiedammer is zaterdagmorgen mishandeld in Zwembad Groe- noord. Het slachtoffer keek naar het afzwemmen van zijn nichtje, toen hij in zijn gezicht werd ge slagen met een kruk, door een 34-jarige man met wie hij eerder onenigheid had gehad. Ook aan andere toeschouwer kreeg een klap. Omstanders wisten de ru zie te beëindigen. De politie heeft de 34-jarige man aange houden wegens mishandeling. KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier Ouderenwoningen bouwen op de locatie van het voor malig Sportfondsenbad aan de Burgmeester Knappert- laan. Een goed plan? vroe gen we vorige week in de rubriek Geef uw Mening. De lezers van het Nieuwe Stadsblad komen met an dere ideeën "Maak er een overdekt speelpa- radijs van voor kinderen tot en met 12 jaar", schrijft Marleen Huijken en zoon Kay. "Boven dien biedt het werkgelegenheid voor betaalde of onbetaalde be geleiders." G. de Kok is content met het plan. "Na twaalf jaar leegstand krijgt deze locatie weer een goede bestemming. Nu eens geen gezeur en discussies maar gewoon beginnen met bouwen." Mevrouw A. Mijnster vindt dat het zwembad weer in bedrijf genomen moet worden, maar dan als speciaal bad voor chro nische patiënten en mensen met spierziekten. "Ik ben zelf een reumapatiënt en ging altijd naar Groenoord om mijn oefeningen te doen. Dat zwembad is daar echter niet voor ingericht en het water is veel te koud. Er is be hoefte aan een gespecialiseerd zwembad met beweegbare bo dem, verstelbare stoelen rond om het bassin, zitjes in het bad, en met een fysiotherapeut. Na tuurlijk kost dit flink wat geld maar er zijn honderden de men sen in de regio voor wie dit een uitkomst is. Zo'n zwembad zou echt een trekpleister zijn." SCHIEDAM - De Polder dwarsweg blijft dicht. Dit heeft verkeerswethouder Hans Meijer besloten na een onderzoek om de weg naar de Sydneystraat door te ste ken. Meijer vreest dat het extra verkeer, dat van de nieuwe verbinding gebruik zou maken, voor teveel over last zorgt. De extra verbinding werd wense lijk geacht omdat Schiedam Noord nu alleen via de 's Graven- landseweg en Churchillweg wordt ontsloten. Dat betekent voor de bewoners dat zij flink moeten omrijden om bij de Al3 te kunnen komen. Uit het rapport blijkt dat het doortrekken van de weg teveel verkeer naar Schiedam Noord zal trekken. De verbinding zou na melijk een aanzuigende werking kunnen hebben op het verkeer dat nu nog via de rijksweg rijdt. Om de verkeersstromen te regelen zou het aantal rotondes in de wijk moeten worden verdubbeld. Wethouder Meijer vindt dat het rapport duidelijk maakt dat de ontsluiting niet haalbaar is. "De verkeersdruk zou vergelijkbaar zijn met de Brouwweg. Al houdt de wethouder nog een kleine mogelijkheid open. Met de eventuele komst van de A4 zou een ontsluiting wel tot de moge lijkheden behoren. "Tegen die tijd moeten we de situatie nog maar eens bekijken," aldus Me- ijer. SCHIEDAM - Vrijwilligers spelen een belangrijke rol in de opbouw van de wijk Groenoord. Reden voor Woonplus om al die pro deo krachten eens goed in het zonnetje te zetten. Dat ge beurde vorige week donder dag tijdens een heus Groe noord Gala. Het gala is bedoeld voor mensen die zich in 2005 vrijwillig heb ben ingezet om Groenoord schoon, heel en veilig te houden. Dat zijn er heel wat. Alleen al bij de schoonmaakactie in Groe- noord-Midden waren honderden mensen betrokken. Vijf propvolle bussen vertrekken vanaf de Martinuskerk naar res taurant Engels in Rotterdam. In Schiedam waren geen locaties meer beschikbaar, die zoveel mensen kunnen herbergen", haast een vertegenwoordiger van Woonplus zich te zeggen. Leni Vredebregt ist een van de gasten. Ze is al dertig jaar actief als flatvertegenwoordiger in de wijk. "Samen mef een TrtttP vrouw zorg ik voor het reilen en zeilen in en om de flat. Je bent ei genlijk een manusje van alles. Omdat in de flat veel ouderen wonen, komt alles op ons neer. Maar het gaat goed hoor." Supergezellig Het gala bestaat uit een meergan- gen diner, gevolgd door een dis co. Vredebregt vindt het gewel dig en supergezellig. "Ik had niet veracht dat er zoveel mensen zouden zijn. Veel gezichten ken ik wel van overleggen. Het is SCHIEDAM - Joop Gouwe leeuw heeft zijn eenmans fractie opgeheven en zich aangesloten bij Leefbaar Schiedam. Het is de tweede overstap van het raadslid. Eerder verliet hij Gemeente Belangen Schiedam na een ruzie met partijgenoot Henk Groenewegen. Volgens het raadslid was het al tijd al zijn bedoeling om weer aansluiting te vinden bij een par tij. "Politiek bedrijven doe je niet in je eentje." Leefbaar Schiedam noemt hij een logische keuze. "We hadden al veel met elkaar te maken", aldus Gouweleeuw. "Ik maakte al gebruik van de fractie- kamer van Leefbaar." Gemeente Belangen heeft geen vertegenwoordiger meer in de gemeenteraad. De andere afge vaardigden, Henk Groenewegen, Ferry Willems en wethouder Henk Jan Habermehl, hebben een nieuwe partij opgericht, Schiedam Lokaal. Op de vraag of Gouweleeuw heeft overwogen om zich hierbij aan te sluiten, reageert hij: "Ik wil beslist niet samenwerken met Henk Groenewegen. Ik vind hem niet te vertrouwen." Groenewegen, opzijn beurt, re ageert laconiek op de overstap van zijn vroegere partijgenoot. "Ik vind het een goede transfer van een middenvelder in zijn na dagen," sneert hij. goed om te weten bij wie je aan kan kloppen als iets aan de hand is." De samenwerking in de wijk is volgens haar flink verbeterd. "Het is ook veel makkelijker ge worden met e-mail. Je stuurt een mailtje en de volgende dag heb je antwoord. Vroeger moest je al die mensen bellen en dan waren ze weer in vergadering." Uit de mouwen Vredebregt heeft het idee dat het leger vrijwilligers in de wijk groeiende is. "Geld om te verhui zen hebben veel mensen niet, dus moet je zelf de handen uit de mouwen steken om ervoor te zor gen dat je veilig en prettig kan wonen. De echtgenoot van Vredebregt legt het fepst vast op video. Daar gaan ze een dvd van maken. "Ik doe al dertig jaar vrijwilligers werk en ik heb er, behalve -van een paar mensen in de flat, nog nooit een bedankje voor gekre gen. Daarom vind ik dit zo'n leuk initiatief. Het is een blijk van waardering voor al die mensen die goed werk doen." m.u.u. uiintersportjachs Nieuwe Passage 8 Schiedam SCHIEDAM - Stichting Kunstwerkt organiseert dit jaar weer een kunstkerst-ten toonstelling in Pand Paulus. Ongeveer 30 kunstenaars ex poseren werk voor deze gele genheid. Veel van deze kun stenaars zijn tijdens het week end aanwezig. Het evenement heeft de afgelopen zes jaar bewezen een succes te zijn. De kunstwerken zijn ook te koop. Al vanaf vijftig euro gaat men met een echte Schiedamse kunstenaar 'naar huis'. De kunstkerst wordt vrijdag om 19.30 uur geopend door een vage kerstman. SCHIEDAM - Het waren twee prachtige robots die de leerlin gen van basisschool Schraven- lant in elkaar hadden gezet. Maar het leverde helaas geen plaats op in de finale van de First Lego Legue. Vrijdag bon den de Schiedamse schoolkinde ren de strijd aan tijdens de regio nale finale, die werd gehouden op de Hogeschool in Rotterdam. Het leverde de twee teams een elfde en twaalfde plek op in het klassement. Wel scoorden ze veel punten op het onderdeel teamwork. In ieder geval hebben ze er dus met z'n allen de schou ders onder gezet. SCHIEDAM - De PvdA sluit de wijkbezoeken van dit jaar af met een bezoek aan het centrum. Ko mende zaterdag zijn de raadsle den van 11.00 tot 16.00 uur te vinden bij een feestelijk versier de kerstkraam, tegenover de in gang van het ABC winkelcen trum in de Lange Kerkstraat. Het bezoek wordt tevens aange grepen om de kandidaten voor de gemeenteraadsverkiezingen te presenteren aan het publiek. Van af 12.30 uur zijn de kandidaten bij de kraam te vinden om met Schiedammers van gedachten te wisselen over de binnenstad en andere onderwerpen. Bezoekers krijgen van de partij een leuk presentje in de vorm van een lichtpuntje. SCHIEDAM - Een bejaard echt paar is vorige week woensdag overvallen in hun woning aan de Delflandseweg. De man en vrouw van 79 en 81 jaar kwamen rond tien uur terug van bood schappen doen. De dader stapte in dezelfde lift en duwde de man onverwacht de woning in, terwijl hij de boodschappenkar over de drempel tilde. Vervolgens be dreigde de overvaller het echt paar met een vuurwapen en eiste de portemonnee van de man op. De vrouw wist het balkom op te vluchten en begon te gillen. De overvaller nam daarop de benen. De politie is op zoek naar getui gen. Het gaat om een negroïde man tussen de 18 en 25 jaar oud, met een lengte van 1.70-1.75. Hij had een tenger postuur en kort onverzorgd zwart kroes haar. Hij droeg een bruine jas met capu chon. Langs de capuchon zat een bontkraag. V v Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 26 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail; verkoop. ns@whk. wegener. nl R. Spierings, 06 10961529 Edward Kampschuur, 06 10961527 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur Rlenk Feenstra Redactie E-mail: redactie. ns@whk. wegener. nl (alleen voor tekst) Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Mark Kivit (chef), 010 445 55 90 Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters, Marianne van Velzen (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie M.G.J. Jochemsen, 010-4699 363 Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen ■Op al a daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uW verzoek kosteloos toegezonden." Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van We gener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bi; Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, Enschede. WGGGNGR huis-aan-huiskranten De Polderdwarsweg behoudt het landelijk karakter. Een extra ontsluiting naar de Al 3 zit er voor bewoners van Noord niet in. foto: ROEL DIJKSTRA Groenoord naar het Mark Kivit De Groenoordse vrijwilligers gaan uit hun dak in de disco. foto: J.M.VAN DER PLOEG www.huislijn.nl "f9.- BRISTOL HEEFT 'T r' I I I For sleep comfort Een goede nachtrust is een voorwaarde om te kunnen genieten van de volgen de dag en zo van ons leven. Dat is de reden dat Jensen meer dan 50 jaar heeft gewerkt aan de doelstelling; het ontwikkelen van de meest comfortabele bed den. U moet tijdens uw slaap en vooral de volgende dag kunnen voelen dat u een echt Jensen bed heeft. De oogstrelende Scandinavische boxspring heeft een uniek pocketveersysteem. Driedelig vlak of traploos verstelbaar met massage. Kies uw eigen comfort, kleur en accessoires. JENSEN" Dus voor u alleen het beste, Jensen. □YNAMIQUE QUALITY BEDS v www.beds.nl Uit voorraad leverbaar! Breda - Haagdijk 1 - T 076 - 514 77 82 - Breda Markendaalseweg 2 - T 076 - 521 37 77 Delft - Schieweg 87 (t.o.v. de Makro) - T 015 - 251 65 01 - Den Haag Theresiastraat 55 T 70 - 335 68 30 - Rotterdam - J. van Campenplein 57 - T 010 - 289 96 96 Delft: elke zondag open 11.00-17.00 uur U vindt ons ook in de Gouden Gids ÖTRO^ Fokkerstraat 576, Schiedam. (0I0) 462 20 22. www.eigenraam.peugeot.nl U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 3