nn Bestelauto van 2006: Ford Transit Connect Kortom l Kort daarna, maart/april, mogen we de Santa Fe in ons land in de showroom van de dealer verwachten. Naar verwachting zal de auto duurder zijn dan de succesvolle voorganger. Met 1,1 miljoen regis traties kunnen we stellen dat de Santa Fe in de smaak valt. In Neder land hebben inmiddels zevenduizend consumenten voor het model gekozen. Niet voor niets noemt Hyundai de Santa Fe 'paradepaardje'. Van de nieuweling wordt verwacht, dat hij Hyundai 'extra slagkracht' geeft. Dat mag ook wel gezien de investering van 155 miljoen Amerikaan se dollars. In totaal is er, onder de codenaam CM, 26 maanden ge werkt aan de nieuwe Santa Fe. Gezien de uitstraling lonkt de nieuwe Santa Fe opnieuw naar succes. Had de 'oude' versie een wat onrustig uiterlijk, de eerste foto's laten een vloeiend, wat Europees, gelijnde Santa Fe zien. Het geheel heeft duidelijk de Hyundai-trekjes zoals we die kennen van de nieuwe Getz. Een kleine grille, strak gelijnde iets naar buiten weglopende koplampen en mistpitten naast de luchtinlaat onderin. Het front is fors. Kijken we naar de achterzijde, dan zien we grote, om het hoek je, lopende achterlichten, een flinke achterruit en een remlicht dat net boven die ruit is gesitueerd. Ruimere afmetingen De Santa Fe is 17,5 centimeter langer, 5,5 centimeter breder en vijf centimeter hoger dan zijn voorganger. De wielbasis is 270 centime ter, acht centimeter groei dus. De ruimere afmetingen zijn ook in het interieur terug te vinden. De hoofd- en beenruimte zijn toegenomen. Tevens levert Hyundai de Santa Fe met een derde zitrij, een zevenzitter dus. Het meubilair van de deze zitrij kan worden weg geklapt in de vloer van de auto met als resultaat een vlakke laadvloer. Hyundai Neder land gaat de Santa Fe leveren met een 2.7i V6 benzinemotor en een 2.2 CRDi VGT dieselmotor. De V6 levert 189 pk en heeft een koppel van 248 Nm. De diesel is 150 pk sterk en heeft een koppel van 335 Nm. Zowel de benzine- als de diesel is leverbaar als tweewiel- en vierwiel aangedreven versie, zowel met vijftraps automaat als een vijfhandbak. Hyundai gaat de Santa Fe produceren in Korea (jaarlijks 210.000) en vanaf het voorjaar in het Amerikaanse Alabama. Nog even en dan worden de meeste auto's standaard uitge rust met een audio-installatie waarop een iPod is aan te slui ten. Deze populaire MP3-speler van Apple is in een witte uitvoering de komende tijd zelfs standaard op een Ford Fiesta Futura. Daarmee wil Ford extra laten zien dat deze vernieuwde, compacte auto van alle moderne snufjes is voorzien. De meegeleverd iPod heeft 2 GB aan opslagcapa citeit, meer dan voldoende voor zo'n vijfhonderd nummers. De vernieuwde Fiesta kent een aantal niet eerder gebruikte, frisse kleuren, waaronder een tint groen die 'Apple' wordt genoemd. Maar ook in het interieur kan de Fiesta-koper be slist kleur bekennen. De VIPs gingen begin december in Hyundai's naar de lo ting van het Wereldkampioenschappen voetbal, er komen tal van acties en het merk zet volgend jaar duizend auto's in tijdens het toernooi in Duitsland. Het mag duidelijk zijn dat Hyundai zich, als officiële partner van de FIFA, behoorlijk profileert. Bij de loting in Leipzig was duidelijk dat Hyun dai als autofabrikant volstrekt neutraal is. Vele honderden VIPs, voetbalcoaches, bestuurders, voetbalvedetten, artie sten, maar ook scheidsrechters, journalisten en andere pro minenten uit de gehele wereld werden in Hyundai's ver voerd. De grootste indruk daarbij maakte de nieuwste li mousine van Hyundai, de Grandeur. Dat is tijdens het WK voetbal de officiële vipauto. Ook de andere zakenlimousine van Hyundai, de Sonata, en de populaire MPV van het merk, de Trajet, werden ingezet om de gasten naar diverse locaties te vervoeren. Woensdag 28 december 2005 WOENSDAG 28 DECEMBER 2005 ns-10 iae Bij Ford staat de prijzenkast al aardig vol en daarom zal een plekje moeten worden gevonden voor de trofee, die hoort bij de Bestelauto van het Jaar-verkiezing. Deze keer kreeg de Ford Transit Connect alle eer en wordt door de jury geprezen vanwege het feit dat Ford wederom bewijst tot de toppers op de bestelautomarkt te behoren. De verkiezing is een initiatief van het vak blad Automobiel Management. Ford behaal de de overwinning al in I990 en 2002 met de grote Transit. De jury schrijft in haar rapport dat Ford met de compacte versie duidelijk een andere weg in is geslagen en niet de trend in het segment is gevolgd. En dat heeft een bestelauto opgeleverd met veel sterke eigenschappen. De strak vorm geving Transit Connect is een echte be drijfsauto. Natuurlijk koppelt Ford meteen een ver koopactie aan het behalen van de titel. Er is zelfs een speciaal pakket samengesteld be staande uit elektrisch bediende portierrui ten, CD-speler met bediening aan de stuur- kolom, elektrische spiegels met verwar ming en centrale dubbele portiervergren deling met afstandsbediening. Normaal kos ten deze zaken samen 1.020 euro excl. BTW en BPM en Ford biedt het nu aan voor slechts 390 euro. KJ CO 240 Vijf jaar na de eerste marktin troductie pakt Hyundai uit met een gloednieuwe versie van de Santa Fe. De stoere 4x4 is in Zuid-Korea voor het eerst ge toond. In januari in Detroit en eind februari in Gèneve (Euro pese première) kan een groot publiek kennismaken met de nieuweling. .-|_y Y> "..-.sr. vang Toyota heeft de prijs van de RAV4 aange scherpt. De nieuwe generatie van het succes volle model staat eind januari vanaf 28.750 euro in de prijslijst. De RAV4 is daarmee goedkoper dan zijn voorganger, terwijl het uitrustingsniveau er op vooruit is gegaan.Voor dat geld krijgt de koper een versie met een twee liter benzinemotor van 152 pk (met handbak. Een automaat kost 1.550 euro meer. De 2.2 liter diesel (136 pk) is er vanaf 34.750 euro.Toyota karakteri seert de RAV4 als een kruising tus sen een SUV, een stationwagon en een MPV. Het merk verwacht ook op de zakelijke markt een woordje mee te spelen met de nieuwe RAV4.

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 10