Op zoek naar de nieuwe Baantjer Extraatje van 300 euro Op zoek naar een nieuwe woning ■s Zweten en ontspannen Goede nummer Kindermiddag in Oost Ziekenhuis vraagt om legitimatie Elke zichzelf respecterende buurt had er een Geef uw mening Meer dan 20.000 woningen van 800 makelaars. Het Nieuwe Stadsblad Nieuw! VAN DAM ^^Autoservice Eigenraam EINDE JAARS AANBIEDINGEN aktieprws Nu649j Woensdag 28 december 2005 Het Nieuwe Stadsblad Pagina 3 SCHIEDAM - Health club Fem Only opent 2 januari de deuren. In het onderkomen aan de Lange Nieuwstraat is 1100 m2 sport en ontspanning ingericht. Naast fit ness en groepslessen biedt Fem Only ook sauna, Turksbad schoonheidssalon en een nagel studio. Wie zich tussen 2 t/m 8 januari aanmeldt, krijgt een flin ke korting. Zoals de naam al zegt is de health club alleen toe gankelijk voor vrouwen. SCHIEDAM - Bij het artikel 'Kerstmenu met een zonnetje' in het Nieuwe Stadsblad van woensdag 21 december is een verkeerd telefoonnummer ver meld. Tropical Delicious aan de Breedstraat 39b is te bereiken op nummer 010 246 75 72. REGIO - Als het aan Rie Herberts ligt wordt Vlaar- dingen een echte boeken stad. Met haar eigen uitge verij Valerius struint ze stad en land af naar veel belovende manuscripten. Niet alleen wat je van ver haalt is lekker, ook in de regio is talent genoeg, meent Herberts. "Een nieuwe Baantjer, dat zou toch fantastisch zijn." Rie Herberts is eigenlijk per ongeluk in het uitgeversvak ge rold. Ze is van huis uit docent en werkte onder andere mee aan het Leeshuis, een nieuwe lesmethode om te leren lezen. Een verkeersongeluk maakte in 20000 een einde aan haar car rière. "Ik kon niet meer tegen de stress. Na mijn revalidatie ben ik artikelen gaan schrijven maar dat is een lastige markt om je brood in te verdienen." Het was een uitgever in Schie dam die opperde waarom ze niet een eigen uitgeverij ging beginnen. "Hij hield van de zelfde Amerikaanse thrillers als ik. Waarom probeer je het niet gewoon, vroeg hij. Hard wer ken, geen mensen in dienst ne men en contact zoeken met goede vertalers en vormgevers. Dan kun je je geen buil vallen." Inmiddels is haar uitgeverij een feit. "Valerius. Ik woon in de Valeriusstraat. Het bekt lekker en doet het ook internationaal wel goed." Haar eerste boek is Dwarsliggers, een bundel van de Rotterdamse columnisten Joop van der Hor en Hans Vos. "Het is woensdag 23 november gepresenteerd. Toen ben ik echt uitgeefster geworden want een uitgeverij zonder boek kan ei genlijk niet. Het tweede boek is al in voorbereiding: De Tijger- kooi van Evan Hunter." Immens groot Dit najaar toog Herberts naar de Frankfurter Buchmesse. "Dat is zo immens groot. Al die boeken. Moeten die van mij daar ook nog bij, dacht ik nog. Ik had afspraak met Andrew Nurnberg, een bekend literair agent uit de Verenigde Staten. Daar zat ik in dat vijfsterrenho tel, als uitgever zonder boek. Het is natuurlijk ook een beetje bluffen." En Herberts ging niet met lege handen naar huis. "Ik kreeg de rechten van Robert B. Parker, een Amerikaanse schrijver die zijn hoofdpersoon altijd een Kethel 1 laat drinken en La wrence Block. "Het is natuur lijk hartstikke leuk om je eigen favoriete thrillers te laten verta len en in Nederland uit te ge ven. Het is een hard vak maar iedereen heeft één grote drijf veer en dat is een prachtig boek uitbrengen." SCHIEDAM SCHIEDAM - Wijkcentrum Oost houdt in de kerstvakantie verschillende activiteiten voor kinderen. Op dinsdag 3 januari worden er zoete koekjes gebak ken in het wijkcentrum. Op woensdag 4 januari gaan de deu ren open voor een Diddl ruil beurs en handenarbeid en op 5 januari is er een spelletjesmid dag. De activiteiten duren van 13.30 uur tot 15.00 uur, entree 50 eu rocent SCHIEDAM - Wie naar het zie kenhuis gaat, zal zich vanaf 1 ja nuari moeten legitimeren met een rijbewijs, paspoort, identi teitskaart of geldig vreemdelin gendocument. De ziekenhuizen zijn wettelijk verplicht die gege vens te controleren. Doen zij dit niet, dan vergoeden de verzeke raars de behandeling niet meer. De maatregel moet een einde maken aan de fraude met zorg passen, die jaarlijks in de mil joenen loopt. De Rijnmond-ziekenhuizen ma ken via onder andere adverten ties hun patiënten attent op de legitimatieplicht. Kan iemand niet het identiteitsbewijs onmid dellijk ter inzage geven, dan kan het ziekenhuis bepalen dat uiter lijk binnen van veertien dagen alsnog aan deze verplichting moet worden voldaan. De gemeente wil af van de mega kerstbomenverbran dingen op oudejaarsnacht. Stapels met honderden kerstbomen in de fik steken is niet meer van deze tijd. Om nog maar te zwijgen van de overlast. Maar daar zijn de meeste inzenders het he lemaal niet mee eens. Een gezellige kerstbomenver branding moet kunnen. Wim van Nieuwenhuize vindt het onbegrijpelijk waar de spier ballentaai van de gemeente van daan komt. 'Jarenlang hebben we als bewoners van de Liduinas- traat e.a. geijverd om de kerst boomverbranding de wijk uit te krijgen, vanwege de grote over last en schade. In goed overleg is dit uiteindelijk gelukt. Nu moet er hard ingegrepen worden. Ge meentebestuur, het lijkt mij beter zaken in goede banen te leiden dan maatregelen af te kondigen die averechts werken en die in de praktijk niet zijn te handhaven. Een rustige jaarwisseling toege wenst.' 'De gemeente heeft weer iets be dacht om jongeren dwars te zit ten', schrijft W. Westdijk. 'Vreugdevuren niet meer van de ze tijd? Ik ben ook niet meer van deze tijd, gelukkig. Ik groeide op in een Schiedam, waar op oude jaarsnacht talrijke kerstbomen verbrandingen plaatsvonden. El ke zichzelf respecterende buurt had er een. De politie speelde het spel mee, de politiek bemoeide zich met andere zaken en bewo ners hadden hun volksfeest. Niets of niemand hield dit tegen. Ik hoop dat het gezellig zal zijn op oudejaarsnacht in Schiedam en stilletjes hoop ik op veel vreug devuren, met of zonder toestem ming.' Traditie Edith van der Spek vindt het een belachelijk plan van de ge meente om de kerstbomenjacht te verbieden. "Het is gewoon een traditie", schrijft ze. "De jongens in West doen dit al jaren en nu wordt hun oude jaarsfeest afgepakt", vult Chan- tal daarbij aan. "Het was altijd gezellig en niet bepaald gevaar lijk. Waarom mag het niet meer. Dit gaat werkelijk nergens over. 'Ik vind het verbod op vreugde vuren niet terecht want zoveel gebeurt er helemaal niet", laat Dave Heesbeen weten. "Zelf ben ik er ook een nacht of twee bij. Het gaat gewoon om de ge zelligheid en het weer zien van je oude maatjes die je normaal niet elke dag ziet. Ik weet heus wel dat er soms dingen gebeu ren die niet door de beugel kun nen maar de laatste jaren valt het heel erg mee. Het is niet meer zoals vroeger dat je als je als klein kind niet eens buiten kon spelen omdat ze dan met van alles je hersens in sloegen voor een kerstboom Het is goed georganiseerd door zowel de jongens onder elkaar maar WEGDROMEN IN SCANDINAVISCH DESIGN door de politie en gemeente .Daar wil ik mee zeggen dat er duidelijke afspraken zijn ge maakt en men zich daar aan moet houden anders worden de bomen in beslag genomen." Roven Aad van der Griend vindt dat een vreugdevuur best gezellig maar heeft wel problemen met het kerstbomen roven. "Vroeger hadden wij in de Plantage een echte kerstboom staan. Verlich ting was door de gemeente be taald; de versieringen werden door kinderen in de buurt ge maakt. Blijkbaar was die boom van grote strategische waarde. Hij werd ieder jaar vroeger ge roofd. De laatste keer op kerst avond. (dus nog voor le kerst dag). Helaas ging dat meestal niet echt subtiel. De vreugde- jeugd reed met een auto het park in, sloeg een ketting om de boom (want die was goed veran kerd) en rukte die met verlich ting en al uit de grond. Uiter aard omringd door stevige vreugdejeugd (tussen 20 en 40 jaar?) voorzien van knuppels, kettingen en meer van dat soort vreugde artikelen. Bewoners die kwamen vragen om de verlich ting en versiersels te sparen, werden met diezelfde vreugde artikelen op afstand gehouden. Een verzoek om uitstel tot na kerst werd op niet mis te versta ne wijze afgewezen. We zijn maar overgestapt op een meta len frame in de vorm van een boom. Dat brand niet zo lekker en geeft de bewoners veel rust. De kinderen kunnen ook langer van hun maaksels genieten. Die boom moet natuurlijk wel ieder jaar ge(de)monteerd worden en voor langere periode opgesla gen. Mogen we die kosten dan ook verhalen op de vreugde jeugd?' SCHIEDAM - Wie een mini mum inkomen heeft, een chroni sche ziekte of een handicap krijgt van de gemeente een tegemoet koming van 300 euro per jaar. Het college heeft besloten deze mensen een extra uitkering toe te kennen. Chronisch zieken en gehandicap ten hebben vaker te maken met extra kosten (hogere telefoonre kening, speciale voedingsmidde len of hulp bij klusjes) redeneert het college en daarom moet er iets extra's worden gedaan. Het gaat hierbij om zo'n 600 perso nen. De doelgroep bestaat uit mensen met een minimumuitkering, een arbeidsongeschiktheidsuitkering, zij die een indicatie hebben voor één of meer vormen van AWBZ of een indicatie voor een voorzie ning in het kader van de Wet Voorzieningen Gehandicapten of mensen die in het bezit zijn van een gehandicaptenparkeerkaart. Overigens wil de gemeente de grens die nu gehanteerd wordt om van de regeling gebruik te kunnen maken opschroeven naar 110% van de bijstandsnorm. Dit omdat ouderen met een klein pensioen in het verleden vaak buiten alle regelingen vielen. De ze ouderen met een klein pen sioen, kunnen nu ook gebruik maken van de collectieve zorg verzekering die de gemeente aan bied. Huishoudens met een bijstands uitkering waarvan bij de gemeen te bekend is dat aan de voorwaar den wordt voldaan ontvangen de KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier Voor iedere klant gratis koffie en een oliebol. 15% kassakorting KEUZE UIT: 200 Babykamers 500 Kinderwagens 60 Tienerkamers Alles direct uit voorraad leverbaar op Priori en de Rodi XP lfast wit patine Koelsta Flexxo www.babypark.nl Incl. Reiswieg, zitgedeelte, mandje, overtrek, voeten zak EXTRA MET GRATIS AUTOSTOEL. Leverbaar in div. kleuren Batterijenweg 19 Kesteren Stationstraat 7 Enter Industriestraat 15 Gouda Griendtsveenweg 20 Hoogeveen Informatienummer: 0488 - 48 88 88 WÊÊÈÊÊÊIÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÈKÊÊÊÊlÊtË v v 8* Rie Herberts met haar eerste boek:'Nu voel ik me pas echt een uitgever.' foto:WHK Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 26 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop. ns@whk. wegener. nl R. Spierings, 06 10961529 Edward Kampschuur, 06 10961527 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur Rienk Feenstra Redactie E-mail: redactie. ns@whk. wegener. nl (alleen voor tekst) Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Mark Kivit (chef), 010 445 55 90 Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters, Marianne van Velzen (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie M.G.J. Jochemsen, 010-4699 363 Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden." Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van We gener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit ïchriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, Enschede. WGGGNGR huis-aan-huiskranten Vreugdevuur moet kunnen Een enorme stapel kerstbomen wacht om te worden aangestoken. Dit soort megavuren zijn volgens de inzenders vooral gezellig. in onze collectie foto:WHK TEMPUR® introduceert gewichtloos en esthetisch verantwoord slapen TEMPUR® heeft een nieuwe collectie bedden van Scandinavisch design toegevoegd aan haar revolutionaire slaapsysteem. Deze nieuwe lijn, is onlangs bekroond met de Zweedse ELLE Interior Designprijs. Maar er is niet alleen aan vormgeving gedacht. TEMPUR® staat bekend om haar slaapsysteem, uitgevoerd in kwalitatief hoogwaardig, visco-elastisch materiaal dat zich door lichaamsgewicht en -tem peratuur aan de contouren van het lichaam aanpast. Hierdoor wordt tijdens de slaap perfecte onder steuning geboden en de vorming van drukpunten voorkomen. DRUKVERLAGENDE MATRASSEN EN KUSSENS QUALITY BEDS Changing the way the world sleeps!1' QUALITY BEDS Breda, Haagdijk 1, 4802 BL Breda, tel 076 - 514 77 82 Breda, Markendaalseweg 2, 4811 KC Breda, tel. 076 - 521 37 77 - Delft, Schieweg 87 (t.o.v. de Makro), 2627 AT Delft tel. 015 - 251 65 01 - Den Haag, Theresiastraat 55, 2593 AA Den Haag, tel. 070 - 335 68 30 - Rotterdam, J. van Campenplein 57,3067 LA Rotterdam, tel. 010 - 289 96 96 Zoetermeer, Delftse wallen 21-23-25,2712 AS Zoetermeer, tel. 015 - 251 65 08 www.beds.nl Delft: elke zondag open 11.00-17.00 uur Alle Modellen zijn uit voorraad leverbaar! Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Fokkerstraat 576, Schiedam. (0I0) 462 20 22. www.eigenraam.peugeot.nl U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk www.huislijn.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2005 | | pagina 3