atuur- en age Activiteiten Vrijwilligers gevraagd voor begeleiding paddentrek in Vlaardingen en Maassluis Ook op agenda REON Op woensdag 25 januari om 20.00 uur is er in de kas van het NME te Vlaardingen een startavond voor de vrijwilligers om de jaarlijkse paddentrek te begeleiden. Jaarlijks gaan de padden tussen februari en april op pad om te paren. Zo ook in Vlaardingen en Maassluis. De paddentrek is sterk afhankelijk van het weer. Het moet in de avond boven de zes graden zijn en flink vochtig. Op een drietal plaatsen, de Zuidbuurt tussen Vlaardingen en Maassluis, de Watersportweg in de Broekpolder en de Holyweg aan de noordrand van Vlaardingen, helpen al vele jaren vrijwilligers de padden bij het oversteken van de weg om zo al te veel verkeersslachtoffers te voorkomen. Padden zijn beschermde dieren en bovendien erg nuttig. Ze kunnen per nacht hun eigen lichaamsge wicht eten aan slakken en insecten. De padden trek ken jaarlijks naar hun geboortewater terug. Gedurende de rest van het jaar zijn het landdieren, maar in de paartijd trekken ze naar het water om daar te paren en de eitjes af te zetten. Een pad op weg is traag en daardoor kwetsbaar. Een pad kan wel een half uur doen over het oversteken van een weg! leder jaar worden door het verkeer honderden pad den doodgereden. Vrijwilligers die mee willen helpen om op een avond in de week in de periode februari-april, vanaf zonsonder gang, een paar uur te patrouilleren langs de Zuidbuurt, Watersportweg of Holyweg kunnen bellen of mailen naar het centrum voor Natuur- en Milieu- Educatie aan de Hofsingel 82 (de kas in park't Hof) te Vlaardingen.Telefoon 248 45 15, e-mail: nme@vlaardingen.nl Aanvang 20.00 uur. Op 25 januari worden de benodigde materialen uitgedeeld en wordt afge sproken wie wanneer en met wie zal patrouilleren. De Natuur- en Milieuagenda is een initia tiefvan het Regionaal Educatie Overleg Nieuwe Waterweg N&HÈftëoN), een samenwerkingsverband van de drie centra voor Natuur'- en Milieu Educatie van de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. NME centrum Harreweg. Harreweg 10-12 Schiedam. 010 4713607, NME@kabelfoon.nl NME Vlaardingen. Hofsingel 82-84, Vlaardingen. 010 2484515, nme@vlaardingen.nl CNME "Het Oranjetipje". Alb. Schweitzerdreef433, Maassluis. 010 5929318, NME@maassluis.nl Redactieadres: NME centrum Harreweg. t.a.v. Ramses Snoeij, Harreweg 10-12 3124 KB Schiedam ofNME@Kabelfoon.nl De agenda verschijnt iedere derde donder dag van de maand. Kopij ingezonden voor de 14e wordt verwerkt. werkhandschoenen. Zondag 8 januari Zaterdag 14 januari Natuurcentrum de Boshoek is iedere 2e zondag van de maand geopend met een themamiddag over "Natuur in de buurt" Dit keer een "Takkenmiddag" waarin Ben van As je leert aan de hand van tak ken bomen te herkennen in de winter. Plaats Natuurcentrum KNNV de Boshoek Bospad 3, Schiedam Tijd 14.00 en 15.00 uur Geopend van 13.00 tot 16.00 uur Informatie: Belia Nijland, tel. (06) 49690222 Wout van der Schalie, tel.(010)4719270 Wilgen knotten bij de biologische boer! Tegenover het monumentdorpje 't Woudt ligt een boerderij met heel veel knotbomen. Hier is een van de weinige biologische veehouderijen in Midden- Delfland gevestigd, ledereen is welkom, er is voldoende gereedschap, zorg wel voor Tussen de middag is er erwtensoep. Plaats Tijd Informatie De Woudhoeve van van Paassen, Woudseweg 25 te Schipluiden :10.00-15.00 uur. :Knotgroep Midden- Delfland, 010-5921394.

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 37