stadsregio.info STADSREGIO ROTTERDAM Uitstel besluit noordelijke busroute Extra geld wachtlijsten Verbeterd wegennet goederenvervoer Verbetering luchtkwaliteit Onderzoek 'restwarmte' Industrie Busvervoer Vondellngenplaat Subsidies Verkeer en Vervoer www.stadsregio.info bouwen aan samenhang BEKENDMAKINGEN ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Albrandswaard Barendrecht Bergschenhoek Berkel en Rodenrijs Bernisse Bleiswijk Brielle Capelle aan den Ussel Hellevoetsluis Krimpen aan den IJssel Maassluis Ridderkerk Rotterdam Rozenburg Schiedam Spijkenisse Vlaardingen Westvoorne Het bestuur van de stadsregio heeft het besluit over een busverbinding van Alexander naar Bergschenhoek en Berkel en Rodenrijs uitgesteld. Het uitstel is nodig omdat de gemeente Bergschenhoek meer bedenktijd wil over de voorgestelde route via de Vaandragerbrug. Deze nieuwe noordelijke buslijn maakt Rotterdam beter bereikbaar voor de gemeenten Bergschenhoek en Berkel en Rodenrijs. Gevolgen De stadsregio gaat nu eerst samen met deze gemeenten om tafel zitten om de eventuele gevolgen te onderzoeken in de omgeving van de route. De regioraad van de stadsregio neemt in de zomer van 2006 een definitief besluit over de komst van de noordelijke buslijn. Vanaf 2006 krijgt de jeugdzorg jaarlijks 1,1 miljoen extra te besteden om wachtlijsten te bestrij den. Dit bedrag komt bovenop de 400.000 die de jeugdzorginstellingen in 2006 eenmalig ontvangen om wachtlijsten van het meldpunt kindermishandeling weg te werken. Met de extra 1,1 miljoen wordt onder andere de crisisopvang uitgebreid. Ook gaat geld naar de behandeling van jongeren, die nu vanwege gebrek aan opvang in een justitiële inrichting moeten verblijven. Verder zal de stadsregio in 2006 verder werken aan verbetering van de jeugdzorg, onder andere door betere afstemming tussen de jeugdzorginstellingen. De stadsregio gaat het wegennet voor het vrachtverkeer sterk verbeteren door de bundeling van het verkeer op een aantal goed ingerichte wegen. Hierdoor zal de overlast voor de regio vermin deren. Ook moet dit 'kwaliteitsnetwerk goederenvervoer' leiden tot vermindering van de geluids hinder en verbetering van de luchtkwaliteit voor de omgeving. Het vrachtverkeer zal beter kunnen doorstromen doordat op deze routes minder kruisingen voor komen en er geen plateaus of drempels zijn. Er is bovendien goede wegverlichting en mogen geen (brom)fietsers op de rijbaan. Ook komt betere route- en verkeersinformatie voor vrachtauto's beschikbaar op deze wegen, die bedrijventerreinen en grote winkelcentra ontsluiten. Tenslotte heeft de stadsregio afspraken gemaakt met de wegbeheerders over aanleg en onderhoud van de wegen. De gemeenten in de stadsregio Rotterdam gaan tal van maatregelen treffen ter verbetering van de luchtkwaliteit. Het gaat onder meer om het stimuleren van het .gebruik van minder vervuilende voertuigen. Ook gaan gemeenten vervuilend vrachtverkeer weren in stedelijk gebied. Daarnaast komt er de promotie van woonwerkverkeer per fiets of met het openbaar vervoer en zijn betere voorzieningen voor Park Ride in aantocht. Het betaald parkeren zal worden uitgebreid. Treinen worden schoner door het aanbrengen van roetfilters. Ook worden de milieueisen aangescherpt voor de scheepvaart en de industrie, die moeten leiden tot minder vervuilende uitstoot. Verder start een project, waarbij restwarmte uit de industrie wordt benut voor woningen en kassen. Gemeenten gaan meer informatie geven aan burgers over wat zij zelf kunnen doen tegen luchtverontreiniging. De maatregelen zijn vastgelegd in het plan van aanpak voor de luchtkwaliteit van de stadsregio. Spijkenisse gaat onderzoeken of het mogelijk is om met warmte die vrijkomt in raffinaderijen huizen en kassen te verwarmen. Het onderzoek wordt mede mogelijk gemaakt door een finan ciële bijdrage van de stadsregio. Bij het raffineren van ruwe olie komt warmte vrij - restwarmte - die anders verloren gaat. Gekeken wordt of restwarmte door buizen kan worden vervoerd naar woongebouwen en kassen. Gebruik van een zogeheten warmtenet betekent dat minder energie hoeft worden opgewekt in energiecentrales. Bij energieopwekking komt het schadelijke kooldioxide de lucht in. Het vervoersbedrijf Vipre mag van de stadsregio ook in 2006 busjes laten rijden van- en naar bedrijven aan Vondelingenplaat. Vipre onderhoudt zeven buslijnen met dit gebied, die voor een deel overlappen met de bestaande lijnen van de RET en Connexxion. Er is geen sprake van oneerlijke concurrentie, omdat de routes van RET en Connexxion geen 'volwaardig alternatief' bieden voor de reis naar Vondelingenplaat. Met busjes van Vipre worden werknemers uit verschillende richtingen van- naar hun werklocatie gebracht. De busjes bieden plaats aan maximaal 9 personen. Eén van hen treedt daarbij op als chauffeur. In de afgelopen periode heeft het dagelijks bestuur van de stadsregio voor de volgende projecten subsidie verleend: Gemeente Capelle aan den IJssel 20.500 voor aanleg van een minirotonde op de kruising Sik>tlaan-Da Costasingel. 14.672 voor aanleg van een fietsenstalling met 227 plaatsen bij metrostation Capelsebrug. Gemeente Rotterdam 195.000 voor aanleg van een fietsroute van de Verlengde Europaweg naar de Antarcticaweg. 650.000 voor aanleg van bewaakte fietsenstallingen aan de Meent en de Coolsingel. 76.500 voor aanleg van een regionaal fietspad aan de oostzijde van de Maashaven. Gemeente Spijkenisse 13.500 voor aanvullende maatregelen om de verkeersveiligheid op de Hoeklaan te verbeteren. Gemeente Vlaardingen 54.500 voor verbetering van de verkeersveiligheid op de Burgemeester Verkadesingel en A. Knottenbeltsingel. STADSREGIO ROTTERDAM BEKENDMAKING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Het dagelijks bestuur van de stadsregio Rotterdam maakt bekend op 23 november 2005 te hebben besloten: in te stemmen met mandatering van besluitvorming inzake de subsidieverordening sociaal beleid en preventief jeugdbeleid aan de secretaris, met uitzondering van het gebruik van de afwijkingsbevoegdheid; en op 7 december 2005 te hebben besloten: de secretaris van de stadsregio mandaat te verlenen, met de mogelijkheid tot submandaat, tot uitvoering van zijn bevoegdheden zoals beschreven in art. 2 van de Controle Verordening 2005 stadsregio Rotterdam; en op 21 december 2005 te hebben besloten: de beslissingsbevoegdheid met betrekking tot de financiële bijdragen uit het omslagfonds aan groenprojecten te mandateren aan de secretaris, met de mogelijkheid tot submandatering; a) de concessie 'Rotterdam c.a.' met een looptijd van 1 januari tot en met 10 december 2006 te verlenen aan de gemeente Rotterdam als eigenaar van openbaar vervoerbedrijf RET; de concessie 'streek overig' met een looptijd van 1 januari tot en met 10 december 2006 te verlenen aan Connexxion openbaar vervoer NV; de RET ontheffing te verlenen van artikel 12 van het Programma van Eisen nachtnet, voor wat betreft het vertrektijdstip van de eerste rit in de vrijdag nacht richting Hillegersberg en Schiedam/ Overschie. De besluiten liggen van maandag 16 januari 2006 tot en met maandag 27 februari 2006 op werkdagen (gedurende de aldaar gebruikelijke openingstijden) ter inzage in de gemeentehui zen binnen het werkgebied van de stadsregio Rotterdam, alsmede (van 8.30 tot 17.00 uur) bij het Bestuurlijk Informatiecentrum (BIDOC) van de Bestuursdienst Rotterdam, kamer 100 van het Stadskantoor, ingang Rodezand 18 te Rotterdam. De voorstellen die aan deze beslui ten ten grondslag liggen, zijn daar eveneens te raadplegen. Rotterdam, 22 december 2005 het dagelijks bestuur van de stadsregio Rotterdam, de secretaris, mr M.C. Jansen de voorzitter, mr I.W. Opstelten Stadsregio Rotterdam, Postbus 21051, 3001 AB Rotterdam, tel: 010 - 417 23 89, fax: 010 - 404 43 47 e-mail: sr@sr.rotterdam.nl, web: www:stadsregio.rotterdam.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 13