Zestig zakken vol Sarah steelt show ^Schoenmakers I 2e paar damesschoenen/ laarzen voor de helft van de opruimingsprijs! Van Tilborg is te laat Regio voelt zich stuk veiliger dan in 2004 schoeHModeJ Gratis nieuwjaarsconcert van Harpe Davids in de dorpskerk Frans Halsplein steekt handen uit de mouwen Onze opruiming zit er zo goed als op. Daarom elk Topkwaliteit nu extra voordelig bij dé Weekkrant SCHIEDAM - Het opleidings orkest van Christelijke mu ziekvereniging Harpe Davids geeft zaterdag 21 januari een nieuwjaarsconcert in de Dorpskerk aan Noordeinde 10. Op het programma staan "Ouverture to a New Age" van Jan de Haan en de "Over ture en Romance to the Gad fly van Dmitri Shostakovich, Natuurlijk zal de "Radetzky mars" aan het eind van de avond niet ontbreken. Aanvang 19.30 uur, toegang is gratis. SCHIEDAM - Het CDA vindt dat het college haast moet maken met de aanbieding voor het aankopen van eigen grond. Volgens de partij hebben nog niet alle Schiedammers, die op erfpachtgrond van de gemeente wonen, de brief met aanbieding ontvangen terwijl dit wel door wethouder van Tilborg was be loofd. Het CDA eist een uitleg en wil maandelijks op de hoogte worden gehouden over de ver zending van de brieven. De spontane veegactie op het Frans Halsplein. FOTO: WHK DOOR MARIANNE VAN VELZEN SCHIEDAM - Afgeschoten rot jes, vuurpijlen, fonteinen en een rood tapijt van afgeschoten honderduizenklappers bedek ten de straten van Schiedam na de viering van oud en nieuw. Werk aan de winkel dus voor de IRADO en de karretjes togen al vroeg in de ochtend van 2 janu ari op weg om de klus te klaren. De professionele vegers kregen echter hulp uit onverwachte hoek. Bewoners van het Frans Halsplein meenden dat zij zelf ook wel eens de handen uit de mouwen konden steken en hebben het plein en de omrin gende straten schoongeveegd. Sandra Fister is één van de schoonmakers en woont al haar hele leven aan het plein. "Je kunt met z'n allen blijven roepen dat het niet gezellig is. Maar je kunt er ook iets aan doen." Aldus besloten een aantal men sen eens flink de handen uit de mouwen te steken. Maar liefst 60 vuilniszakken rommel veeg den de bewoners bij elkaar. "Het was nog hartstikke gezellig ook!" aldus Fister. IRADO was erg blij met het ini tiatief van de bewoners en be loonde hen met een bloemetje. In de week voor oud en nieuw is er bij bewoners op aangedron gen om hun kerstbomen in vuil niszakken aan de IRADO aan te bieden. Dit om te voorkomen dat het pas opgeknapte plein ten prooi zou vallen aan illegale vreugdevuren. "Dit advies is door de buurtbe woners goed opgepikt," vindt Fister, "en zo hebben zij indirect ook meegewerkt aan de schoonmaakactie. Het Nieuwe StadsbladWoensdag 18 januari 2006 - Pagina 10 De Burg. Van Haarenlaan werd 9 januari afgesloten omdat men de rijbanen van 2x2 rijstroken gaat reduce ren naar 2x1 rijbaan om de van Haarenlaan "autoluw" te maken! Het is nota bene een van de verkeersaders in Schiedam. Toen men in 2004 werk zaamheden aan het uitvoe ren was voor het Tram Plus tracé werd er ook een rijbaan afgesloten met vermelding op borden: "wegens ernstige verkeershinder" gelieve de van Haarenlaan te vermij den. Het alternatief is om over de Mgr. Nolenslaan te rijden met al zijn hobbels, dit kan toch niet waar zijn. Ik vind het onbegrijpelijk van de Gemeente Schiedam om deze verkeersader "autoluw" te maken Want als er iets op de rijksweg A20 is gebeurd gaan alle auto's over de van Haarenlaan en is Schiedam verstopt. Hoe zal dit in de toekomst worden, mede ge let op het aantal auto's welke naar het nieuwe ziekenhuis moet. Er moet mij nog iets van het hart: in 2004 is het kruispunt Piersonstraat/Burg. Van Haarenlaan maanden afge sloten geweest en nu van 9 januari tot 1 april 2006 we derom. Weet men wat dit be tekent als iemand in levens gevaar is op de Nieuwe Damlaan 'Damstate'? Hier zijn geen woorden voor. Zo kan ik nog wel even door gaan, maar misschien de volgende keer. Mijn stelling is: hier is abso luut niet over nagedacht! P.H. Berends REGIO - De politie Rotterdam- Rijnmond kan terugblikken op een succesvol jaar. Het is niet al leen veiliger geworden in 2005, inwoners voelen zich ook veili ger. Dat meldt de politie Rotterdam- Rijnmond en zij toont dit met cijfers aan. Per delict zijn er ech ter behoorlijke verschillen. Bewoners voelen zich niet al leen veiliger, maar zijn ook te- vredener over de politie. Het aantal aangiften en meldingen van overlast is gedaald en er worden meer daders gepakt. In 2002 werden 20.000 verdachten naar de officier van justitie ge bracht Na een stijging in 2003 tot ruim 31.000, daalde dat naar 24.500 in 2005. Volgens de politie heeft dat alles te maken met de succesvolle aanpak. Het aantal misdrijven daalde in drie jaar met ruim twintig procent. Diefstal uit de auto daalde met 46,4%. Het aantal woninginbra ken daalde van 10.000 in 2002 naar 7800 nu. Het beeld van de geweldscrimi naliteit is de afgelopen jaren re delijk stabiel. Het aantal straat roven en overvallen is in de pe riode 2002-2005 flink teruggelo pen. Mishandeling en bedreigingen zijn toegenomen. Dit wordt toe geschreven aan de succesvolle aanpak van huiselijk geweld, waardoor meer aangiften wor den gedaan. VLAARDINGEN -Het Vlaar- dings Songfestival is zondag van start gegaan met een tiental flitsende optredens van. maar liefst zes heel jonge deelnemer- tjes uit Vlaardingen zelf. Mirre, Hanna en Sarah Verweij stalen de show met elk hun eigen play- backact. Sarah leek een lied over zichzelf te hebben uitgeko zen. Haar vertolking van 'ik ben een podiumbeest' uit 'Kinderen voor Kinderen' leverde de oud ste van de drie zusjes een voor lopige eerste plaats op. Bij de tieners was het de 14-jari- ge Tessa van Tol uit Abbenes die een open doekje kreeg van het dolenthousiaste publiek. Ze zong live de stukken uit het pla fond van Zaal Middelhuyse en kreeg van gastjurylid/zangeres Anja Winter maar liefst 35.5 punten. Zanger Bob van Rutten en juryvoorzitter Joop van der Hor maakten de 101 punten, goed voor een voorlopig eerste plaats, compleet. De in het pu bliek aanwezige Idols Analiste Marescha was eveneens onder de indruk van de kwaliteit van het deelnemersveld. Waarde ring ook voor Eveline Kerkhof en Nivien Ragab. Het duo zong 'Ik ben smoorverliefd' een zelf geschreven nummer met mu ziek van de grote broer van Ni vien. Het was een zondagje vol talent. Een goed begin voor het songfestival. Komende zondag 22 januar) om 13.30 uur volgt de tweede voorronde in Zaal Middelhuyse. Toegang drie euro. Vlaardingen Korte Hoogstraat 17 telefoon 010-4343314

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 10