Archief niet stoffig ezenkopen hersenkraker Digitale wsmmm Struinen door historisch Schiedam Archief Steeds meer informatie op internet Spelenderwijs leren rekenen rifAVfflIITPRTlHet Nieuwe Stadsblad Woensdag 18 januari 2006 - Pagina 27 De besneeuwde Westvest in 1953 door de ogen van Jan Roovers. Van deze Rotterdamse fotograaf worden 4.500 foto's bewaard in het gemeentearchief van Schiedam. Een deel van de historische foto's is nu ook via internet te bekijken. foto: gemeentearchief DOOR MARIANNE VAN VELZEN SCHIEDAM - Wie kent de uit drukking 'stoffig archief niet? Voor het gemeentearchief van Schiedam gaat die term in ieder geval niet op. Het archief geldt zelfs als een van de modernste gemeenteafdelingen. Het beschikbaar maken van de bestanden via internet is één van de belangrijkste pijlers van het beleidsplan voor de komen de jaren. Laurens Priester, beheerder van het archief, legt uit dat het ar chief inmiddels al een jaar via het internet te bezoeken is. "Wie dat wil kan via het net de aktes van de burgerlijke stand bekijken en zelfs downloaden of afdrukken," vertelt hij trots, "en het kost niets." Bezoekers van de site moeten er wel rekening mee houden dat er slechts een fractie van het hele bezit van het archief digitaal zal worden gemaakt. "Het is een heel arbeidsintensief proces", vertelt Priester. "We hebben tot nogtoe slechts 2% van de hele collectie gedigitaliseerd." Zo is het archief in het bezit van 80.000 foto's maar daar zijn nog maar zo'n 2700 van op het net te bewonderen. Het archief digitaal geniet in middels wel een brede belang stelling. Zelf uit landen als En geland, Amerika en Australië worden bezoeken gebracht aan de site. "We verwachten in de toekomst rond de 50.000 bezoe kers te kunnen trekken," aldus Priester. De archivaris vindt het wel jam mer dat het sociale aspect van het zoeken in een archief verlo ren gaat door de digitalisering. "Er zijn mensen die al jaren met een groepje gezellig komen zoe ken in het archief. Het zijn vaak genealogieclubjes. Ik hoop dat deze groepen het archief wel blijven bezoeken." info: http://archief.schiedam.nl IJsprijs valt in Schiedam SCHIEDAM - Geen verre va kantie of een nieuwe auto maar toch een prijs. De Post code Loterij IJsprijs is geval len in Schiedam. Alle deelne mers aan de loterij, waarvan het lotnummer begint met 3117 vallen in de prijzen. Ie dere winnaar wint voor elk lot waarop hij meespeelt met de loterij een beker Ben Jerry's ijs. Alle winnaars -i in totaal 2.261 loten- kun nen hun prijs ophalen van 23 januari tot en met 5 februari bij Su permarkt J. L. Beider op de Mesdaglaan 14 te Schiedam. Mantelzorgcafé Open SCHIEDAM - Mantelzorg café Schiedam opent dins dag 31 januari de deuren voor alle Schiedamse man- telzorgers die zin hebben in een kopje koffie of thee en een praatje. Mensen die langdurig zorgen voor een ziek(e) of gehandicapt(e) fa milielid, vriend of bekende, zijn tussen 10.00 en 12.30 uur welkom aan het Broers- veld 123. Voor meer infor matie kunt u contact opne men met het Steunpunt Mantelzorg Schiedam, tel.: 06 516 94 096 of e-mail: man telzorg, schiedam@zonnet.nl Griekse avond in de Erker SCHIEDAM - De vrijwilli gers van Griekse groep or ganiseren voor vrijdag 27 januari een avond in wijk centrum de Erker. Kaarten verkrijgbaar bij de balie Zelf ontdekken, proberen, voelen en doen. Dat staat centraal bij de nieuwste spelcomputer voor kids van 5 tot 10. I Heldere Nederlands sprekende stemmen manoeuvreren de spelers door de wereld van taal, rekenen, kleur, muziek, etc. IV.Smile Pocket kost 129,95 euro. Meer info op www.vtechnl.com. Technische oudjes docent REGIO - Bureau TOP is in de provincie Zuid-Holland op zoek naar vrijwilligers die in het ba sisonderwijs aan de slag willen als Techniek Coach. Hiervoor is deze promotieorganisatie voor de metaal en elektro op zoek naar (vroegjgepensioneerden die zelf gewerkt hebben in de technische bedrijfstakken. Hoe repareer ik een fietslamp? Wat is een magnetisch veld? En hoe wordt een computer ge maakt? Overal komt techniek bij kijken. weet dat misschien, maar weten kinderen op de ba sisschool dat ook? Bureau TOP heeft enkele jaren geleden speciaal voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar de func tie van Techniek Coach in het leven geroepen. In totaal bezoe ken 90 Techniek Coaches jaar lijks 90.000 kinderen op 3.000 scholen om technische gastles sen te geven. Een geschikte Techniek Coach heeft gewerkt in de techniek en een technische opleiding. Het maakt niet uit of de coach las ser, afdelingschef, fietsenmaker of elektricien is geweest. Het gaat erom dat hij kan vertellen over techniek en over de eigen werkervaringen. Verder moet de coach zo'n zestien uur per week ter beschikking hebben. Voor meer informatie of een sollicitatieformulier contact op nemen tijdens kantooruren: Martine Voors van Bureau TOP: telefoonnummer 0172 236600 of mail naar mvoors@bureau- top.nl. Bezoek voor meer ach tergronden de website www.techniekcoach.nl. Dit is Babs. Ze logeert sinds juli in dierenopvang Hargahoeve. Omdat ze als zwervertje is binnengebracht kan niet verteld worden hoe oud ze is. Wel verkeert ze in goede gezondheid en is ze ingeënt. Babs kan het, zoals de mees te konijnen, niet waarderen als ze wordt opgetild. Wel houdt ze ervan om geaaid te worden. Wie heeft een plekje voor Babs. Harhahoeve, Sportlaan 2 is geopend van maandag tot en met zaterdag van 11:00 tot 16:00 uur. Voor meer info: www.hargahoeve.nl Sudoku is de Rubik's Kube van de 21e eeuw. En Sudoku v gaat nu ook digi- taal. De Sudoku 9 handheld Mas- j ter Puzzle kost j 14,95 euro en meer info is te vinden op www.gadgethouse.nl. CDA in binnenstad SCHIEDAM - Het bestuur van het CDA Schiedam trekt zaterdag met raadsleden en kandidaat-raadsleden de binnenstad in. Tussen 11.00 en 13.00 uur wordt het ge sprek aangegaan met het publiek en delen de CDA-ers kleurplaten uit, waarmee kinderen leuke prijzen kun nen winnen. De komende maanden zal het CDA het verkiezingsprogramma Daadkrachtig Vooruit op verschillende manieren on der de aandacht brengen. De partij zegt tevreden te zijn over de behaalde resultaten in de huidige collegeperiode. Avondje poëzie SCHIEDAM - Het is donder dag 26 januari nationale ge dichtendag. Ter gelegenheid hiervan organiseert biblio theek Stadserf een poëzie- avond met een open podi um. Een ieder krijgt hier de kans om een zelfgemaakt of lievelingsgedicht (maximaal 5 min.) te laten horen aan anderen. De poëzieavond begint om 19.00 uur met het open podium. Om 19.45 uur lezen Schiedamse kunste naars hun favoriete gedicht voor. Aansluitend is het de beurt aan Kunstenaar van het jaar, Jacques Tange. Swingende kleuters SCHIEDAM - De Blauwe Brug start met een cursus kleuterdans voor kids van 4 t/m 7 jaar. Elke woensdag van 13.30 tot 14.30 uur. Kos ten: 8 euro per maand.

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 27