best verkochte alto m. Vink E Hulp bij het lezen Postzegel Ruilbeurs Presentatie popbands OCU! Stroopwafels krijgen nooit genoeg van muziek Top 2000 Biografie ife^ €20.000,- FordChampion. Altijd een winnaar. Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 18 januari 2006 - Pagina 29 Voor altijd DOOR ANNEMIEKE ANNEVELDT SCHIEDAM - The Amazing Stroopwafels zijn al bijna 27 jaar een begrip in Rotterdam en omge ving. "Ja, het gaat maar door", vertelt zanger, con trabassist en toetsenist Wim Kerkhof. "En we vin den het nog steeds vreselijk leuk om samen mu ziek te maken. Vooral op straat, als de mensen bij je stil blijven staan. Maar ook optreden op feesten, of in cafés. Het is allemaal leuk. Wat ons betreft gaan we nog eens 27 jaar door. Mits we gezond blijven natuurlijk". Plannen hebben The Amazing Stroopwafels (oftewel Wim Kerkhof, Arie van der Graaf en Rien de Bruin) nog te over. "We zijn bezig met een nieuwe theatertour voor het sei zoen 2006/2007", verklapt Wim. "Twee jaar geleden zijn we voor het eerst de theaters in gegaan, vanwege ons 25- jarig bestaan.'Toen zeiden we, dat doen we één keer. Maar ja, de mensen vonden het zo leuk. Dus, je snapt het..." Ook is Wim samen met het gemeentearchief Rotterdam bezig met een dvd. "Dat gaat nog heel lang duren hoor. Maar het lijkt me leuk om bij een aantal van onze num mers clips te maken met historisch materiaal uit hét ge meentearchief. Veel van onze liedjes gaan tenslotte over de Rotterdamse geschiedenis". Niet vreemd, aangezien Wim geschiedenis studeerde voor hij met The Amazing Stroopwafels begon. "En ik ben in Rotterdam geboren, dus natuurlijk gaan mijn teksten over die stad. Daar heb ik mijn wortels lig gen. Ik ben trots op die stad." "En we spelen er natuurlijk erg veel. Twee weken geleden nog, op straat. We staan dan altijd bij wat wij nog steeds Ter Meulen noemen, (op de hoek Lijnbaan Binnen wegplein, red.). We doen het niet vaak, want het moet niet te warm zijn en we moeten 's avonds geen optreden hebben. Ik wil namelijk wel helemaal los kunnen gaan en niet mijn stem hoeven sparen." "Meteen staan er dan allemaal mensen om je heen. Dat is zo leuk. Ze hóeven niet te blijven staan, als ze het niks vinden kunnen ze zo doorlopen. Prachtig toch, als ze dan blijven staan. En je kan tussen de liedjes door mooi op de actualiteit ingaan.. We maken geen setlist, de mensen roepen vanzelf wel 'Ome Kobus of Oude Maasweg'. Dan weten wij wat we moeten doen. En hoe lastiger hoe leuker natuurlijk. De Amazing Stroopwafels zijn zeer populair. Dat blijkt uit de een topnotering in de Top 2000 aller tij den. De Stroopwafels bezetten de 26e positie. De eni ge Nederlandstalige artiest boven de Stroopwafels is Boudewijn de Groot met 'Avond.' (1) Wim Kerkhof van The Amazing Stroopwafels: 'We vinden het nog steeds vreselijk leuk om samen muziek te maken'. - De Amazing Stroopwafels bestaan al sinds 1979. In die tijd een duo bestaande uit Fred Piek (gitaar) en Wim Kerkhof. Ze spelen in zaaltjes, cafés, voor verenigingen en op straat. Het loopt storm zodat er een band gevormd wordt met Kerkhof op piano, Arie van der Graaf (elektrische gi taar), Koos Pakvis (bas), Louis Debij (drums) en mul ti-instrumentalist Rens van der Zalm. In 1984, na de hausse van de Nederpop, zijn de Amazing Stroopwa fels weer samen. Nu vormt Kerkhof een duo met gitarist Rien de Bruin. Dat is met Arie van der Graaf nog steeds de huidige selec tie. Grote hits van de Stroop wafels zijn onder andere Ou de Maasweg, Ome Kobus en Ik ga naar Frankrijk. FOTO: RONALD STAM SCHIEDAM Op oudere leeftijd kan het lezen moeilijker worden, bijvoorbeeld omdat het gezichtsvermogen ach teruit gaat of omdat de handfunctie slechter wordt. Hier bestaan hulpmiddelen voor, die het probleem kunnen verlichten. Een overzicht van de beschikbare lees en kijk- hulpmiddelen is te vinden op de kleine tooncollectie in bibliotheek ServicePuntPlus De 4 Molens aan de Burg. Honnerlage Gretelaan 57. De bibliotheekmedewerkster kan bovendien informatie geven over organisaties en le veranciers op dit gebied. SCHIEDAM - Verzamelaars van postzegels, munten tele foonkaarten, ansicht- en prentbriefkaarten zijn zondag 22 januari welkom op de ruilbeurs in de Woudhoek aan het Heijermansplein 35. Naast ruilen kunnen verzamelobjecten gratis worden ge taxeerd. De beurs gaat open om 13.000 uur. Toegang is gratis. SCHIEDAM - Bands die hebben meegedaan aan de popworkshop geven vrijdag en zaterdag een presen tatie in wijkcentrum De Erker. De optredens vinden plaats van 19.00 - 24.00 uur. De toegang is gratis. Bands kunnen zich nog opgeven voor een optreden. Info: 010-426 77 67. 'Autotelegraaf 4 januari 2006 FordFocus Wagon Champion Champion voordeel: €2.050,- Deze maand 2.050,- voordeel op de Ford Focus Wagon Champion. De Ford Focus is de verkoopkampioen van 2005. Alle mo dellen bij elkaar hebben ervoor gezorgd dat de Focus de. ranglijst van bestverkopende auto's glorierijk aanvoert. Ont dek zelf waarom vorig jaar maar liefst 16.742 mensen kozen voor de Focus. Maak een proefrit in bijvoorbeeld de Ford Focus Wagon Champion. Comfortabel, ruim en super-de- luxe met airconditioning, voor-, zij- en curtainairbags, stuur bekrachtiging, elektrische voorportierramen en nog veel meer. Met een voordeel tot wel 2.050,-. Begin 2006 ook meteen als winnaar. Kom snel langs en pak dat voordeel. CHAMPIONS LEAGUE Kom Iange en aiooor een gratie Ford! UEFA Champions League DVDI ledereen die nu bij ons langskomt, scoort direct deze gratis Ford UEFA Champions League DVD met de 100 mooiste doelpunten. Zo ziet u, bij dë Ford dealer bent u altijd een winnaar! Ford UEFA Cfampkra League Mng de v www.ford.nl Official Ford dealer voor Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Maasland. Jan Evertsenweg 6, Ind.terrein Vijfsluizen, Schiedam, naast Beneluxtunnel, (OIO) 4264690 www.ford-vinkevag.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 29