WINTERSALE 30% KORTING Meet de meastro HALVE PRIJZEN Sweelincksingel is spoorloos verdwenen Restanten Kostuums KORTING Restanten Kolberts KORTING Jacks Tïmimm (Smnft KORTING Alle restanten shirts JJo <JJo Biföüft Veerplein 97 - 3131 CX Vlaardingen PvdA bezoekt Oost Michael Haneke belicht in het filmhuis dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 18 januari 2006 - Pagina 9 SCHIEDAM - Het Filmhuis besteedt donderdag 19 ja nuari breed aandacht aan de film 71 Fragmente einer Chronologie des Zufalls van de Oostenrijkse filmauteur en maestro Michael Hane- ke. Dit een unieke kans om de film uit 1994 te zien, want deze is maar heel kort in de Nederlandse film theaters in roulatie geweest De vertoning maakt deel uit van een tournee langs tien regionale filmtheaters in Zuid-Holland, in het kader van het project Meet the Maestro, dat wordt georga niseerd door het International Film Festival Rotterdam in sa- SCHIEDAM - De PvdA brengt zaterdag 21 januari een wijkbezoek aan Oost. Vanaf 11.00 uur maken raadsleden en kandidaat raadsleden samen met de bewonersvereniging een wandeling langs knel- en verbeterpunten in de wijk. Gespreksonderwerpen zijn openbaar vervoer, overbe- woning, onveiligheidsge voelens en overlast van bouwactviteiten. Om bewoners uit Oost te kunnen ontmoeten staat in de Lange Kerkstraat, te genover het ABC-complex, van 11.00 - 15.00 uur een kraam. menwerking met de film- el Jackson, theaters en Kunstgebouw. De film gaat over een negen tienjarige student die op kerst avond 1993 zonder aanwijsbare reden een aantal hem volledig onbekende mensen om het le- ven bracht. Haneke probeert niet de hande lingen van de jongen te verkla ren, maar toont hoe beelden onze kijk op de wereld kleuren, waaronder de oorlog in Joego slavië en de affaire rond Micha- Lezing Voorafgaand aan de film geeft een docent een lezing, waar wordt ingegaan op de wereld en thematiek van Hanekes films. Michael Haneke (1942, Mün- chen) is één van de bekendste en meest controversiële Euro pese filmmakers. Hij maakt films waar in plaats van ant woorden de vragen centraal staan en geweld altijd een be langrijke rol inneemt. Code Inconnu, zijn eerste Fran se speelfilm, betekende de de finitieve doorbraak van Haneke bij het grote publiek. Ook de film La Pianiste was een groot succes bij het grote publiek. Tijger is een gecastreerde kater van 3 jaar oud. Met andere hon den of katten kan hij niet opschieten. Kinderen vanaf een jaar of tien zijn geen probleem. Tijger kan prima op een flat Meer in formatie bij dierentehuis Hargahoeve. SCHIEDAM - De Sweelincksin- is sinds een krap jaar ner gens meer te vinden. Althans als je naar het straatnaambord zoekt. Op geen enkele straathoek hangt het bekende blauwe bord met witte letters, tot grote ergernis van de bewo ners. Mevrouw de Zwart, bewóonster van de singel, belde er al twee keer over naar de ONS. Ook haar buurman waagde eerder al een poging. Maar tot dusverre zonder resultaat. De straatnaamborden zijn ver dwenen sinds de opknapbeurt van de flats, begin 2005. Waar schijnlijk hebben de schilders de bordjes weggehaald om hun werk grondig te kunnen doen. "Ik heb het nog een tijdje in de struiken zien liggen maar daar na was het bord verdwenen. Het is nooit meer terugge plaatst. Ook aan de andere kant van de straat is geen bord." Het ontbreken van een straat aanduiding kan knap onhandig zijn, weet mevrouw De Zwart uit eigen ervaring. "Kennissen uit Nijmegen, die van de zomer op bezoek kwamen, belandden uiteindelijk in Kethel-Tuindorp. Die waren hier gewoon voorbij gereden. En dat is nog een poli tieman nota bene." De bordjes moeten volgens me vrouw De Zwart zo snel moge lijk worden terug geplaatst. Ik weet wel dat het geen wereld nieuws is maar het is wel vreemd dat er niks met die klacht wordt gedaan. Wie weet helpt het als er een stukje in het Nieuwe Stadsblad wordt ge plaatst." We wachten af. Mevrouw De Zwart: "Mijn kennissen zijn in Kethel Tuindorp be land." FOTO: WHK Inloopspreekuur ouderenadviseurs SCHIEDAM - Senioren kun nen met vragen op het ge bied van wonen, zorg en welzijn terecht bij de oude renadviseurs van de Stich ting Ouderenwerk NWN. De ouderenadviseurs zijn goed op de hoogte van voor zieningen en regeling. Daar door kunnen ze ouderen goed adviseren bij het malen van de juiste keuzes. Op ver schillende locatie wordt een gratis spreekuur gehouden. Daarnaast zijn de ouderen adviseurs op werkdagen te lefonisch bereikbaar tussen 9.00 en 10.00 uur via tele foonnummer 010 - 248 68 Proefles Qi Gong SCHIEDAM - Qi Gong is een Chinese bewegingsleer en is erop gericht om lichaam en geest in balans te brengen. De oefeningen werken me teen ontspannend en vitali- serend. De Stichting Oude renwerk start in februari met een cursus Qi Gong in Dien stencentrum Woudhoek. Wie nieuwsgierig is gewor den kan zich aanmelden voor een gratis proefles op 31 januari, op werkdagen van 9.00 tot 12.00 bij de receptie van het dienstencentrum, tel. 010 - 470 95 55. Controle bij stopbord SCHIEDAM - Lang niet alle bestuurders houden halt bij het stopbord op de Nieuwe Haven. Bij een politiecontro le op vrijdagmiddag werden 24 bekeuringen geschreven.

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 9