Uit volle borst SPALAND Liefdesgeschiedenis Wolkers als musical makelaars Hargahoeve Wimpie zoekt gezelschap Drinkgelag in het Proeflokaal Paradise Now in het filmhuis Ervaren ^verzekeringsadviseur (buitendienst) m/v Toe aan een nieuwe uitdaging?? dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 25 januari 2006 - Pagina 11 Wimpie is een rode je-weet-wel kater. Hij is gevonden in de Gre- velingenstraat en wordt geschat op 3 jaar. In Hargahoeve krijgt hij zijn natje en zij droogje plus een aai over zijn bol. Maar Wim pie is op zoek naar een nieuw huis met gezellig mensen. SCHIEDAM - In het proeflo kaal van het Jenevermuse- um worden de kelen zon dag flink gesmeerd voor het eerste drinkgelag. "Hoe meer je op hebt, hoe mooier je gaat zingen", vertelt me de-organisator Theo Rey- man lachend. Het is Reyman en kompanen niet te doen om een muzikale voorstelling van hoog niveau. "Om die reden hebben we het ook drinkgelach in plaats van gelag genoemd", wijst hij op het persbericht. "Het is de bedoe ling dat het publiek lekker gaat zitten, een borreltje neemt en uit volle borst meezingt. Wij ne men het voortouw om de toon en de maat aan te geven." Het drinkgelag is afgekeken van Den Bosch. "We hebben daar kennis gemaakt met de liede- rentafel. Dat is voor Schiedam ook leuk, dachten we. We willen dit jaar nog zeker twee bijeen komsten organiseren." Drinkliederen zijn er volgens Theo Reyman te over. "In prin cipe kan je elk lied nemen waar in de drank bezongen wordt. 'What shall we do with the drunken sailor' om een voor beeld te geven maar ook 'Daar in dat kleine café aan de haven' past heel goed. We kiezen voor bekende melodieën die makke lijk in het gehoor liggen." Op de vraag of er ook typisch Schiedamse drankliederen be staan, moet Reyman het ant woord schuldig blijven. "Er zijn wel teksten over jenever maar daar zit geen muziek bij. Je moet dus iemand weten die het lied kent. We roepen daarom al le bezoekers om materiaal mee te nemen: liedteksten, cd's, het maakt niet uit." Drinkgelach zondag van 15.00 tot 17.00 uur in het Jenevermu seum aan de Lange Haven. En tree gratis. SCHIEDAM - In de film Pa radise Now worden de jon ge Palestijnen Khaled en Said 'uitverkoren' om een zelfmoordaanslag in Tel Aviv uit te voeren. Na een laatste avond met hun fa milie, waarvan ze geen af scheid mogen nemen, ver trekken ze met bommen op hun lichaam naar de grens post. Maar de operatie loopt niet helemaal volgens plan. Paradise Now, opge nomen in Nablus, geeft in zicht in het dagelijkse leven van gewone mensen in ho peloze omstandigheden. Donderdag in het filmhuis, aanvang 21.00 uur. SCHIEDAM - Na het succes van het boek en de film, komt Turks Fruit op de planken, als musi cal. Wolkers zelf gaf zijn zegen voor het script, dat geheel is ge baseerd op het boek. In de hoof drollen zullen o.a. Antonie Ka merling (GTST, Elisabeth), Ellen Evers (Mamma Mia, 3 Muske tiers) en Sjoerd Pleysier (Toen Was Geluk Nog Heel Gewoon) hun opwachting maken. Rick is beeldhouwer en pas ver- léten door de mooie Olga. Hij probeert haar uit alle macht te vergeten door allerlei meiden tussen de lakens te trekken en volkomen los te gaan. Toch kan hij haar maar niet uit zijn geest verdrijven. Olga werd geestelijk volkomen vergiftigd door haar overbezorgde en claimende moeder. Ze is bang om een rela tie aan te gaan en vooral bang om kinderen te krijgen. Die zor gen immers voor kanker in je lijf. Rick probeert Olga met drastische middelen los te we ken van haar moeder, maar dat is onbegonnen werk. Hoe hij ook de liefde met haar bedrijft, ze kan maar niet loskomen van haar geschiedenis. Uiteindelijk breekt hun liefde. Wie enthousiast is geworden door de musical en het boek niet heeft gelezen, kan in de foy er het boek Turks Fruit aan- Na het boek en de film is er nu ook een musical over Turks Fruit schaffen. Boekhandel van Leeuwen uit Schiedam is speciaal voor deze gelegenheid aanwezig om het boek te verkopen. Ook de bibli otheek besteedt extra aandacht aan het boek. Te zien: vrij 27 jan 2Ö.15u en za 28 jan 20.15 uur in Fortis Theater a.d Schie. Klassieke verhaal over vijf zussen Pride and Prejudice is een klassiek verhaal uit 1813, dat al vaker is verfilmd. Het ver haal toont dat hunkering, ro mantiek en misverstanden van alle tijden zijn. Het wordt de vijf zusters Bennet tijdens hun jeugd al duidelijk dat hun moeder (Brenda Bl- ethyn) obsessief bezig is mannen voor hen te zoeken en hun toekomst veilig te stellen. De levendige en in telligente Elizabeth echter vecht voor een leven met meer perspectief. Wanneer de jonge en rijke Mr. Bingley de zomer doorbrengt in de buurt van huize Bennet, ont staat er onrust bij de meisjes. In zijn vriendenkring moe ten immers genoeg geschik te vrijgezellen zitten. Wan neer Elizabeth de knappe maar deftige Mr. Darcy ont moet, blijkt dat in de liefde niets gemakkelijk gaat. Vrijdag en zaterdag in het Filmhuis. Aanvang 21.00 uur. Gedichtendag in de bieb SCHIEDAM - De openbare bibliotheek Schiedam heeft samen met SAGE en Theo Reyman de tentoonstelling Ongerijmde Kunst samenge steld. Deze tentoonstelling is nog t/m 7 februari te zien in de vestigingen Stadserf, Noord en de boekhandels Post Scriptum, van Leeuwen en Jongen,s Boeken. Aansluitend op deze ten toonstelling vindt er op ge dichtendag, donderdag 26 januari, een poëzieavond plaats in Bibliotheek Stads erf. Aanvang 19.00 uur C 3 Wij zijn op zoek naar een enthousiaste collega voor onze verzekerings-afdeling voor deze functie zoeken wii op korte termijn iemand die: zelfstandig in een team kan werken en ervaring heeft op verzekeringsgebied minimaal in het bezit van de volgende diploma's; *Assurantie B Erkend hypotheek adviseur Tevens moet u kunnen voldoen aan de volgende eigenschappen; zelfstandig klanten beheer houdt van werken in teamverband bereid tot verder studeren Wij bieden: een uitdagende baan in een organisatie die in beweging is een aantrekelijk salaris, met goedé arbeidsvoorwaarden auto van de zaak Interesse gewekt? U kunt uw sollicitatie met curriculum vitae richten aan Spaland Verzekeringen BV t.a.v. direktie Monique Zwaan Koekoekslaan 39-43 SCHIEDAM Postbus 4260, 3102 GE Schiedam De Zorgcombiriatie Nieuwe Maas biedt aan cliënten zorg en diverse gjjjff diensten in een verpleeghuis, een zorgcentrum, een woonhaven en -jni>r-rnwnniATir cliënten in de wijk. Ruim 700 medewerkers zetten zich hiervoor in. ZUKoCUMd INAI 11 NIEUWE MAAS Onze organisatie richt zich op zorgvernieuwing, een prettige woon- Rume om ie <„uis voeten omgeving en goed werkgeversschap. Wij zoeken gemotiveerde collega's voor de volgende functies: Activiteitenbegeleider Extramuraal 20 uur per week voor de duur van een jaar Het in samenspraak met cliënten uitvoeren van activiteiten in de thuissituatie op basis van indicatie. U dient minimaal in het bezit te zijn van het diploma SPW-4, MBO/MDGO-AB of een gelijkwaardige opleiding. Afdelingshoofd 32-36 uur per week Als afdelingshoofd geeft u leiding aan een team van verpleegkundigen, ziekenverzorgen den, leerlingen en medewerkers in (zorg) ondersteunende functies. U heeft een afgeron de verpleegkundige opleiding (kwalificatieniveau 4) en bent BIG-geregistreerd. Gediplomeerd ziekenverzorgenden (VIG) zowel parttime als fulltime Als ziekenverzorgende werk je binnen een team van enthousiaste collega's aan de dage lijkse zorgverlening en begeleiding van bewoners met somatische klachten. U bent (n het bezit van een diploma ziekenverzorgende (kwalificatieniveau 3-IG). Meewerkend teamleider Techniek en Logistiek 36 uur per week Als teamleider bent u verantwoordelijk voor de coördinatie en organisatie van werkzaam heden en geeft u sturing aan de medewerkers van de teams techniek en logistiek. U heeft een opleiding MBO-WTB of anderszins gelijkwaardige opleiding. U heeft meerdere jaren ervaring ais installatie- of servicemonteur (werktuigbouw). Voor meer informatie betreffende de vacatures verwijzen wij u door naar onze website www.nieuwemaas.nl Salariëring: De arbeidsvoorwaarden zijn vastgesteld conform de CAO Verpleeg- en Verzorgings huizen. Het salaris is gebaseerd op het geldende functiewaarderingssysteem (FWG); inschaling is (mede) afhankelijk van opleiding en werkervaring. Solliciteren: Uw schriftelijke sollicitatie kunt u binnen 10 daaen richten aan Zorgcombinatie Nieuwe Maas, t.a.v. afdeling PO&O, Dillenburgsingel 5, 3136 EA Vlaardingen of e-mailen naar POO@nieuwemaas.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 11