imabo BAAUW Maar vanaf 30 Januari aan de Groeiende belangstelling voor particuliere woningverbetering Stroeve start Meer info dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 25 januari 2006 - Pagina 13 Van goeden huize(n) DOQR MARIANNE VAN VELZEN SCHIEDAM - Het Project Particuliere woningverbe tering blijkt een succes. Huiseigenaren, die deelne men aan het project, heb ben gezamenlijk al voor zo'n 5 miljoen euro geleend om hun woningen op te knappen. Projectleider Ruud van Wor- kum is uiterst tevreden over de particuliere woningverbetering. "Het project loopt inderdaad als een trein. Als je terugkijkt is het eigenlijk alleen maar beter ge gaan." Van Workum, is de man die na de haperende start de partijen tot elkaar wist te brengen. Hij bezocht talloze vergaderingen van bewoners, hoorde de klach ten aan en wist uiteindelijk alle neuzen dezelfde kant op te krij gen. John van Gestel van het SOBO omschreef hem ooit als 'de man die op één A4tje weet te communiceren.' Woningbezitters zijn daarna massaal gebruik gaan maken van de mogelijkheid een laag- rente lening af te sluiten. Deze lening, tegen een rente van 1,5 procent, werd door de gemeen te aangeboden aan deelnemers van het project Door het succes is nu besloten om nog eens 1.400 woningen aan het project toe te voegen. Deze woningen zullen het ko mend jaar worden gekeurd. Krap twee jaar geleden start te het project Particuliere Woningverbetering. Het idee was om oude wijken door particuliere eigenaren te laten opknappen. Een bouwbureau keurde de wo ningen en de bewoners kre gen het keuringsrapport eni ge tijd later in de bus, com pleet met punten waarop de woning verbeterd of ver bouwd moest worden. Om de opknapwerkzaamheden te kunnen bekostigen kre gen eigenaren een laagrente lening van 1,5 aangeboden. De communicatie verliep in eerste instantie stroef. Eige naren kregen dreigbrieven van de gemeente in de bus waarin zij werden gesom meerd de gebreken aan de woningen te verhelpen. Dit stuitte destijds op veel verzet Van Workum: "De woningen zullen naast de gewone keuring ook een extra gratis keuring krij gen op gas en elektra. We heb ben hiertoe besloten omdat het om huizen gaat uit de jaren 20." Zorgenkindje Zorgenkindjes bij de Particulie re Woningverbetering zijn de huizen waarbij sprake is van min of meer ernstige vormen van verzakkingen. Ruud van Workum wist bewoners warm te krijgen voor particuliere woningverbetering. FOTO: ROEL DIJKSTRA Het funderingsherstel voor deze woningen zal de woningbezit ters op hoge kosten jagen. "Het probleem met het funde ringsherstel is dat het voor rela tief hoge onkosten zorgt en de eigenaar ziet er eigenlijk niets tastbaars voor temg. Het geld verdwijnt als het ware onder de grond,schetst Van Workum de frustratie. Inmiddels zijn door de gemeen te voor 120 woningen funde ringsherstel schetsen gemaakt. Deze plannen om de woningen te behoeden voor verdere ver zakking zullen binnenkort aan de eigenaren worden aangebo den. Van Workum denkt dat de be treffende eigenaren uiteindelijk wel hun funderingen zullen aanpakken. "Goed communiceren blijft heel belangrijk. Uiteindelijk kun je daarmee veel bereiken." Wie meer wil weten over de Particuliere Woningverbete ring kan terecht bij het Servi ce Punt Particuliere Wo ningverbetering Lange Nieuwstraat 227, tel: 010 2380633. Of op www.ge- meenteschiedam.nl onder het vinkje Bouw en Wonen Brief erfpacht komt deze maand SCHIEDAM - De brief met het aanbod om erfpacht grond te kopen, valt eind ja nuari door de bus. Dat heeft wethouder C. van Tilborg ge antwoord op schriftelijke vragen van het CDA De par tij was verbolgen over het feit dat woningeigenaren, die erfpacht betalen, het ge meentelijk schrijven nog niet hebben ontvangen. Volgens de partij had de wethouder beloofd dit voor eind vorig jaar in orde te maken. Van Tilborg is echter in de veron derstelling dat het deze raadsperiode moet gebeu ren. Hij verwacht dat de brief voor het einde van deze maand op de bus wordt ge daan. Vragen over homohaat SCHIEDAM - Het SP-raads- lid Sinne Tolsma is aller minst gerust over de uitkom sten van de Jeugdmonitor- 2006, als het gaat om toler antie ten opzichte van ho moseksuelen. Hij heeft het college gevraagd om los van het onderzoek, direct maat- rerelen te nemen om de ho mo-emancipatie te bevorde ren. Ook vraagt hij of de jeugdmonitor versneld kan worden uitgevoerd. In Rotterdam, waar de hou ding van jongeren vorig jaar al is onderzocht, is de alarm klok geluid over de groeien de homohaat en gaat de wet houder praten met school besturen. Tolsma vindt dat ook de gemeente Schiedam direct in actie moet komen in plaat? van het jeugdon- derzoek af te wachten. Baauw blijft Baauw! BELLSTRAAT 5 ML, www.baauw.nl Hl?

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 13