Groenoord-jeugd dart Nieuw bestuur zorgt voor voortbestaan DWS Hargasport moet op zoek naar twee nieuwe trainers Rijnmond kan geen vuist maken De architect Opinie Gemeente laat mogelijkheid liggen voor cultureel kwartier dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 25 januari 2006 - Pagina 21 Kerkdiensten SCHIEDAM - Met de mannen- handballers en de jongens gaat het bij DWS best wel voor de wind. Zo gaan de heren in de zaal soeverein aan de leiding en zijn op weg naar de titel. Dat komt het nog pas twee maanden geleden aangetreden nieuwe bestuur goed uit, want het betekent dat ze naar die sec toren geen omkijken hebben. De enige zorg is de hoofdmacht bij de dames, vertelt voorzitter Rene Au. Met het aantreden van de nieu we leiding is de vereniging weer in rustig vaarwater terechtgeko men. Eind september was daar geen sprake van. De nog aan wezige bestuursleden gaven er toen - wegens het ontbreken van een voorzitter en secretaris - de brui aan. Het leidde halver wege november tot een volgen de bijeenkomst waar gediscus sieerd werd over de vraag of het niet beter was DWS op te hef fen. Dus stonden er toch weer wat mensen op, die de club uit de bestuurlijke impasse wilden ha len. "Natuurlijk was het even schrikken toen men het ineens over opheffen had. Vandaar, dat ik me heb aangemeld." Au kijkt niet op tegen zijn nieu we taak. Hij deed al bestuurlijke ervaring op bij het FNV. "Bo vendien hebben onze voorgan gers hun werk prima gedaan. We gaan verder waar zij geble ven zijn." SCHIEDAM - Hargasport moet voor het komende sei zoen op zoek naar trainers voor de zowel de zondag- als de zaterdagselectie. Ronald Feiten, die de zater dagvoetballers leidt, en Ben Schreuder, die vorig seizoen Ronald Jansen opvolgde, ha ken af. Het zorgt voor de unieke si tuatie, dat de fusieclub in een klap zijn trainers wisselt. Opvolgers kunnen zich mel den bij Mario Baartman, tel. 06-42328792. SCHIEDAM - De Speeldam, on derdeel van de Dienst Sport en Recreatie, organiseert een dart- toernooi voor de leerlingen van de groepen 5 tot en met 8 van het basisonderwijs in de wijk Groenoord. Er wordt gespeeld in de turnzaal van de basis school De Troubadour. De voorronde is op donderdag 26 januari en de finale op donder dag 2 februari. De aanvang is 15.30 uur en het einde om 17 Op zondag 29 januari zijn er in de Christelijke Gerefor meerde Hoeksteenkerk(hoek Wa- rande/BK-laan) kerkdien sten om 9.30 en 16.30 uur. Voorganger is ds.W. van Sor- ge- In de Sint Jan de Doper-Vi- sitatiekerk, Mgr.Nolenslaan 99. is er Zondag om 10.30 uur een viering van woord en communie, verzorgd door de Liturgiegroep met samenzang o.l.v. Wim van der Steen. Zaterdag 17.00 uur viering met muzikale be geleiding door Numa Braca- monte. Prot.Kerk Schiedam (stad) diensten om 10.00 uur :Gro- te Kerk Ds.J.van Wattum, Oud-Beijerland. Magnalia Deikerk Ds. L.G. Bos. Bet- helkapelDs. W. van Wieren. Lutherse Kerkds. G. Nagel, Delft. In de Nederlands Gerefor meerde Kerk aan het West- vest 30 zijn zondag diensten om 9.30 uur voorganger is Ds. F.H. Blokhuis,16.30 uur is de voorganger Ds. P. Klein geld. Zondag is er een vesper dienst bij de Vrijzinnige Ge loofsgemeenschap aan het Westvest 90-92 om 11.30 uur, voorganger is Ds. J.R. Kubacki. In de Liduinabasiliek aan de Singel 104 is zaterdag om 18 uur een Stille Heilige mis, zondag om 10.15 uur Gezon gen Hoogmis, predikatie pastoor P.M. Vismans. Herst. Herv. Gemeente houdt diensten om 10 uur in het Accent College, voorgan ger Cand. Mr. J. Kooij, om 17 uur in Grote Kerk. Verplicht vrijwilliger SCHIEDAM - Bij de voetbal vereniging WK heeft de le denvergadering ingestemd met verplicht vrijwilligers werk. Alle senioren, ouders van de C- t/m F-jeugd en de A- en B-junioren moeten er aan geloven. Voorzitter Ja cob Wiersma: 'Voor mensen, die er voor bewust kiezen om zich niet beschikbaar te stellen, is met ingang van ko mend seizoen geen plaats meer.' Frank-beker voor Stolz SCHIEDAM - Hermes DVS heeft een legertje bezige bij en. Jaarlijks wordt een van hen als bezigste bij gelau werd en beloond met de Frank-beker. Maar als het aan voorzitter Will van Wijk ligt, zou hij aan alle vrijwilli gers een beker willen uitrei ken. Omdat dat een beetje te veel van het goede zou zijn is er lang gewikt en gewogen en werd Tim Stolz (en met hem het complete squash- bestuur) beloond voor de to meloze inzet. Sportraad zoekt leden SCHIEDAM - De termijn van de Schiedamse sportraad loopt gelijk aan die van de gemeenteraad en dus moet er in maart 2006 een nieuw forum gekozen worden. Er wordt gezocht naar candida- ten voor de secties voetbal, overige buitensporten, bin nensporten en zwemmen. De bedoeling is om voor het eind van januari de defitieve voordracht rond te hebben. Murw geslagen Rijnmonds mannen konden het niet bolwerken tegen Taurus en verloren kansloos met 0-3. SCHIEDAM - Rijnmond heeft zaterdag voor eigen publiek geen vuist kunnen maken tegen de nummer drie Landstede/VCG. De manier waarop het zicht op een redelijk resultaat werd weg gegeven was pijnlijk. De man nen gingen met 0-3 ten onder en bleken slechts een halve set in staat om de oostelijken bij te houden. Daarna was er geen houden meer aan en ging de eerste set met 20-25 verloren en de volgende met 15-25. In de af sluitende set werd de thuis ploeg volkomen murw gesla gen. Rijnmonds vrouwen reisden naar Houten voor de krachtme ting met het soms verrassend presterende Taurus. Zelieten zich niet verrassend en wonnen met 0-4. Via 6-16 werd de eerste set moeiteloos winnend afge sloten (16-25). Taurus gaf zich niettemin niet gewonnen. Het leverde een spannende tweede set op, die nipt door Rijnmond werd gewonnen: 24-26. Daarna volgde opnieuw probleemloze setwinst (20-25) en 0-3. Coach Saskia van Hintum gunde ver volgens ook de bank speeltijd en dat brak de bezoekers bijna op. Bij 23-21 leek setverlies aan staande. Toch kwam het niet zover. De wissels rechtten de ruggen en tikten Rijnmond als nog langs Taurus: 24-26. Harga vergrootte de voor sprong op Conventus. De Schiedamse korfballers won nen met 11-16 van RKC, terwijl de nummer twee een punt liet liggen bij Ten Donck. Arjan van der Does was met vijf treffers Harga's topscorer. 1921 en gebouwd voor Schie dammers die dankzij Woning wet, Gezondheidswet en Ar beidstijdenwet meer vrije tijd hadden gekregen. Momenteel is het pand toe aan de volgende vermaaksfunctie: de gemeente is in verregaande onderhande ling met speelhalexploitant FairPlay die zich er wil vestigen. Hoewel Monopole niet ges loopt wordt, vormt de nieuwe functie een gemiste kans voor deze culturele hotspot van de stad. Monopole ligt tegenover het binnenkort vernieuwde muse um, vlak bij de Grote Markt en het Stadhuis, de Lange Haven en de Korenbeurs. Wat zou dit pand een fantastische locatie zijn voor een filmhuis en een klein theater waar onder meer samen met het museum cultu rele programma's gemaakt kunnen worden. Daarmee zou het gebouw haar oorspronkelij ke functie terugkrijgen en een aantrekkelijke plek kunnen worden voor alle Schiedam mers. Hier ligt de kans om rond museum en Monopole een cul tureel kwartier te laten ontstaan waarover de gemeente in aller lei beleidstukken telkens zo ver langend spreekt. 's Avonds komt er leven in de Hoogstraat, de horeca kan daar mede van profiteren. Dit artikel is een bijdrage van het Cultureel Forum Schie dam, een stichting die de ge meente gevraagde en onge vraagde adviezen geeft op het gebied van cultuur en zich daarnaast bezighoudt met het bevorderen van cul turele initiatieven. Een gemiste kans Het Monopole op de Hoog straat hoort tot het cultu reel historisch erfgoed van Schiedam. De gemeente is voornemens het monu ment te verkopen aan Fair Play, die hier een speelhal wil vestigen. Daarmee is het slecht onderhouden ge bouw gered van de onder gang maar laat Schiedam een belangrijke kans liggen om een cultureel kwartier te ontwikkelen rondom het gerenoveerde Stedelijk Mu seum. Een droevige gang van zaken betoogt het Cul tureel Forum Schiedam. DOOR MARINKE STEENHUIS De Schiedamse architecten Sanders en Stahlie maakten bakstenen gebouwen in een stijl die verwant was met de Amster damse School en de architec tuur van Frank Lloyd Wright. Het zijn stuk voor stuk beeldbe palende gebouwen die door hun plaats en functie in de stad veel vertellen over de stadsge schiedenis. Met hun werk maakten de architecten het stadscentrum geschikt als win kel- en vermaaksplek en kreeg de expansie van Schiedam rich ting de Gorzen, en het oostelijk en westelijk stadsdeel vorm. Zo'n 'vermaaksgebouw' was filmtheater Pandora van Stahlie in de Hoogstraat, opgeleverd in Stahlie is de geestelijk vader van het Monopole. Hij was een van de twee architecten die in de periode voor de tweede wereldoorlog hun stempel op de stad hebben gedrukt. Die andere belang rijke architect is Sanders (1887-1934)). Waar het oeuvre van San ders inmiddels in gedocu menteerd in twee uitgaven, blijft Stahlie vooralsnog een grote onbekende. Toch zal iedere Schiedammer zijn grate werken kennen. Naast de Pandora-bioscoop uit 1921 (later omgedoopt in Monopole) ontwierp hij de Gravin Aleidaschool (1922), het Hofje van Belois (1925), de Nieuwe (Bethel)kerk in de Gorzen (1926), café-res taurant de Kroon (1927) en Hoek's machinefabrieken. Het filmtheater Pandora (nu het Monopole) is een van de grote ontwerpen van de Schiedamse ar chitect Stahlie. foto: h.a. voet

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 21