dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 25 januari 2006 - Pagina 23 Prijs voor SCHIEDAM - Het Vlietland Ziekenhuis heeft de lande lijk Medisch Contact Com municatieprijs in de wacht gesleept met de uitgave van het boek 'Borstbeelden.' Het boek 'Borstbeelden' bestaat voor een. belangrijk deel uit fo to's van vrouwen die zijn be handeld aan borstkanker. On verbloemd tonen de foto's wat de behandelingen teweeg brengen in het lichaam van de geportretteerden. Een boek vol vrouwen, die on danks de ziekte de kop hoog houden. Fotograaf Sjaak van Beek heeft mooi werk afgeleverd. Hij brengt de ziekte intens in beeld. Schokkend lijkt het, maar dat is het niet. Hij toont trotse vrou wen. De bijschriften bij de foto's vertellen over de ziektegeschie denis en de therapeutische keuzes. Voor de teksten in het boek tekent chirurg Ingeborg Ma- res-Engelberts. Ze schreef ook een aantal hoofdstuk ken waar wordt ingegaan op de praktische en emotionele kanten van behandelingsme thodes. Het Vlietland Ziekenhuis moest het opnemen tegen vier andere genomineerden, 'Borstbeelden' bleek al snel de favoriet van het publiek. In een internetpoll haalde het 63 procent van de stemmen. De prijs is een geld bedrag van 2000 euro en een werk van de Limburgse beel dend kunstenaar Lei Hannen. ,.v<-v s «,,€2000 Sjaak van Beek en Ingeborg Mares van het Vlietland ziekenhuis nemen de Medisch Contact communicatieprijs in ontvangst voor het boek Borstbeelden. Van Beek zorgde voor de foto's, Mares schreef de teksten. Juryvoorzitter Ben Crul noemde het boek een 'gouden hulpmiddel' voor vrouwen die met borstkanker te maken krijgen. De uit gave van het Vlietland ziekenhuis is onderscheiden als beste bijdrage in de verbetering in de communicatie tussen arts en patiënt. Uitblazen bij de politie DOOR PETER SPEK SCHIEDAM - Sportkanti nes in en om Schiedam zijn de komende maanden op zaterdag en zondag doelwit van gerichte alcoholcontro les door de Verkeerspolitie van het korps Rotterdam- Rijnmond. De controles vinden niet stie kem plaats maar aangekondigd, om weggebruikers bewust te maken van de gevaren van alco hol in het verkeer. "Wij hielden al regelmatig alco holcontroles in de buurt van uitgaansgelegenheden, maar nu dus ook bij sportkantines'", zegt Dick van Leenen, chef Ver keerspolitie. "Nieuw aan de controles is dat wij ook de KNVB en de voetbalverenigingen in deze regio ervan op de hoogte hebben gesteld. Wij doen het dus niet stiekem, maar deze controles zijn van tevoren dui delijk aangekondigd." "Een gewaarschuwd mens telt voor twee", zegt Van Leenen. "De verantwoordelijkheid ligt natuurlijk bij jezelf, dus als je ge pakt wordt, ben je meteen de klos." Rijden onder invloed is overigens een verkeersmisdrijf. "Tijdens controles werken wij in kleine teams en mensen kun nen zowel door herkenbare als onherkenbare politievoertuigen aan de kant gezet worden. We gaan niet urenlang op dezelfde plaats staan niet op parkeerter reinen van sportkantines. Wel in de omgeving", besluit Van Leenen." Tips tegen diefstal fiets SCHIEDAM - De politie van het district Waterweg-Noord constateert een toename van het aantal fietsen dat uit kelderboxen wordt gestolen. Om het de inbreker moeilijk te maken geeft de politie de volgende tips. "Voorkom dat men gemak kelijk in uw kelder kan kij ken; "Stal de fiets indien mogelijk in een afgesloten ruimte en zet ook dan de fiets op slot of zet de fiets op een goed ver lichte plaats. "Zet de fiets ergens aan vast; "Gebruik een kettingslot niet alleen door het wiel, maar ook door het frame. Gebruik goede sloten, vraag bij de verkoper om ad vies; Zorg dat uw postcode en huisnummer gegraveerd staan in het frame; Noteer alle nummers en bijzónderheden van uw fiets. Deze gegevens zijn van be lang bij de aangifte. Doe altijd aangifte van een fietsendiefstal. Er worden re gelmatig daders opgepakt van fietsendiefstallen. Voor het vervolgen van de dader moet de politie beschikken over een aangifte. Matelzorgcafé open SCHIEDAM - Het Mantel zorgcafé is 31 januari open. Mensen die langdurig zor gen voor een ziek) of gehan dicaptfamilielid, vriend of bekende, zijn tussen 10.00 en 12.30 uur welkom aan het Broersveld 123 voor een kopje koffie of thee en een praatje. Brief Vuil De ondergrondse vuilcontai ners zijn een ramp. Ratten, muizen en mantelmeeuwen zijn weer volop aanwezig bij de vuilcontainers. Het logo schoon heel en veilig moet zijn: vuil kapot en onveilig. Kijk in uw omgeving en het schaamrood stijgt naar je de kaken. Als woonplus niet steeds op nieuw de handschoen zou oppakken om deze slogan waar te maken zou er niets meer gebeuren. Woonplus is altijd bezig om er nog wat van te maken, waarvoor mijn dank. Helaas laat de gemeente steeds verstek gaan en met de verkiezingen in aantocht wordt het zeker weer veel beloven weinig geven, om erna weer achterover te leu nen. Met de breiende dames in de raad van de partij "Leef baar", die zeven zetels ver wacht te scoren. Begrijpt de ze partij nog steeds niet dat ze zelf veel steken hebben la ten vallen. Ze hebben de laatste vier jaar alleen de coalitie gesteund, en kwamen zelden met een eigen initatief (ja knikkers). De zwart piet regelmatig toe spelen aan de heer Haber- mehl is ook onmacht. Deze man is één van de wei nigen, die nog wat voor de wijken heeft gedaan of doet. Bovendien veel lof voor Woonplus zeker in de per soon van Marija Bjelobrk, complexmanager ,die goud waard is in onze wijk Gro.e- noord. Dit was de transfer van het afgelopen jaar. ABrökling sr.

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 23