Delfland werkt aan water Hoge Amerikaanse delegatie bezoekt Delfland Meer natuur in De Banken Hoogheemraadschap van Delfland www.hhdelfland.nl Alternatieven afsluiting Maasdijk Dijkgraaf Schoute herbenoemd Nasleep orkanen Katrina en Rita Belastingaanslagen in de brievenbus MEER INFORMATIE De drie kerntaken van het Hoogheem raadschap van Delfland zijn water beheer, waterkwaliteit en waterkering. Meer informatie kunt u vinden op: Wilt u automatisch op de hoogte worden gehouden van de laatste ontwikke lingen? Dan kunt u zich abonneren op de gratis elektronische nieuwsbrief. Het Hoogheemraadschap van Delfland en de gemeente Westland zoeken in overleg met de provincie Zuid-Holland opnieuw intensief naar mogelijkheden om een volledige afsluiting van de Maasdijk te voorkomen, omdat dit aan zienlijke gevolgen heeft voor Westland en Hoek van Holland. Een eventuele af sluiting is aan de orde omdat Delfland ter hoogte van de Oranjesluis de water doorgang onder de Maasdijk moet ver groten. Wel wordt alvast gestart met dat deel van de werkzaamheden, waar voor alleen de ventweg langs de Maas dijk tijdelijk afgesloten moet worden. Voor meer informatie over de Maasdijk: www.hhdelfland.nl. Bij Koninklijk Besluit van i december 2005 is de heer drs. P.H. Schoute te Den Haag met ingang van 15 januari 2006 herbenoemd tot voorzitter (dijkgraaf) van het Hoogheemraadschap van Delf land. De heer Schoute - sinds 2000 dijk graaf van Delfland - is op woensdag 11 januari als zodanig beëdigd door de Commissaris van de Koningin in de pro vincie Zuid-Holland, de heer J. Franssen. MELDPUNT TOEZICHT Het kan zijn dat u iets signaleert waar van u vindt dat Delfland dat moet weten; u stuit bijvoorbeeld op dode vissen in de sloot, rommel die de doorstroming van water belemmert of water dat een vreemde kleur of geuT heeft. Dan kunt u contact opnemen met het Meldpunt Toezicht Delfland. (015) 27018 88 (015) 27018 89 meldpunt@hhdelfland.nl Het meldpunt is 24 uut per dag te bereiken. Redactie Bmeau Communicatie - Postbus 3061,2601 DB Delft, telefoon (015) 260 81 08, communicatie@hhdelfland.nl In de week van 9 januari had het be hoorlijke media-aandacht: het bezoek van de hoge Amerikaanse delegatie aan Nederland, aangevoerd door de sena toren Mary Landrieu en David Vitter uit Louisiana. De reis had als thema 'Louisiana en Nederland: een vriend schap die door het water is gesmeed'. In Louisiana hebben de orkanen Katrina en Rita vorig jaar enorme schade aan gericht. De Amerikanen wilden zich in Nederland op de hoogte stellen van de Nederlandse wateraanpak. Daarbij wa ren grote waterwerken als de Maeslant- kering en de Oosterscheldedam van belang, maar in het bijzonder ook het functioneren van waterschappen. Op donderdag 12 januari bracht de delegatie dan ook een bezoek aan het Hoogheemraadschap van Delfland. Dijkgraaf Schoute was zeer verheugd met het bezoek: "De aanleiding van dit bezoek is natuurlijk bijzonder tragisch, maar we zijn blij dat we een klein steen tje hebben kunnen bijdragen aan de wederopbouw van het gebied." De natuur in duingebied De Banken bij slag Beukei in 's Gravenzande - ten noorden van Hoek van Holland - wordt verbeterd. Het negentig hectare grote duingebied is een zogeheten stapsteen- gebied tussen de natuur op de Zuid- Hollandse eilanden en natuurgebied Meijendel bij Wassenaar; het gebied is een tussenhalte voor trekvogels. Deze zoTgen zo voor de verspreiding van zaden van duingras en duinplanten. Voor de waardevolle moeras- en water vogels en andeTe unieke dier- en plan tensoorten in het gebied is het van be lang dat de natuur optimaal blijft. In overleg met de gemeente Westland, Stichting Duinbehoud, Zuid-Hollands Landschap en de provincie Zuid-Holland is een plan gemaakt voor de inrichting en het beheer van de moerassen, plas sen en duinen in De Banken. Enkele unieke bewoners in De Banken: de blauwborst, zilte waterranonkel, de vleeskleurige orchis, de kruisdistel- oesteTzwam en teer guichelheil. Eind januari gaan de aanslagen voor de ingezetenenomslag en de verontrei nigingsheffing bij Delfland de deur uit. U betaalt deze belastingen voor het uitvoeren van de wettelijke taken van Delfland: het beschermen van land te gen water en het zuiveren van afvalwa ter. De ingezetenenomslag wordt ge bruikt om dijken in stand te houden en het juiste waterpeil in vaarten en plas sen te handhaven. De verontreinigings heffing wordt onder meer gebruikt voor het zuiveren van afvalwater in zuiveringsinstallaties en voor het kun nen voldoen aan de strenge regelge ving voor het lozen van afvalwater. Ook dit jaar biedt Delfland de mogelijk heid te betalen via automatische incas so. Als u hiervoor kiest en een machti ging afgeeft, dan wordt het te betalen aanslagbedrag afgeschreven in tien termijnen (twee termijnen meer ten opzichte van vorig jaaT). Met ingang van 2005 is Delfland ge start met het zelfstandig heffen en innen van de verontreinigingsheffing voor particulieren en de ingezetenen omslag. In de jaren daarvoor werd deze belasting afgedragen via bedragen die burgers betaalden aan het energie bedrijf.

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 30