IBouilli a la viande salée Hoe meer er op kwam, hoe meer er van de prijs afging. Totaal onlogisch. De extreem compleet uitgeruste Opel Corsa Silverline voor maar €13.495,- Schiedam, 's-Gravelandseweg 383, (010) 46210 33 Ribera del Duero U rijdt al een Corsa Essentia vanaf 10.995,- dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 25 januari 2006 - Pagina 42 I I I Opel. Fresh thinking - berxer 3 JAAR LANG 0% RENTE 3 JAAR GRATIS ONDERHOUD 3 JAAR GRATIS GARANTIE ABS Airconditioning Centrale deurvergrendeling met afstandsbediening Lederen stuurwiel Geïntegreerde radio/CD-speler met stuurwielbediening en 6 speakers 15-inch lichtmetalen velgen Elektrische ramen vóór In hoogte verstelbare stuur en bestuurderstoel Speciaal interieur met zilveren accenten Follow me home koplampen Prijzen ind. BTW en BPM, exd. kosten rijldoor maken en verwijderingsbijdrage. Gemiddeld brondstofvertnut en C02-uitstoot, volgens Richtlijn 1999/100/EG. Benzinemotoren kms/liter ran 13,0 tot 20,8. Liters/100 km: van 7,7 tot 4.8.C02 gr/km: van 185 tot 115. Dieselmotoren kms/liter ran 20,4 tot 23,3. Liters/100 km: van 4,9 tot 4/3.C02 gr/km: van 132 tot 115. www.wijnbelevenis.nl Het herkomstgebied Ribera del Duero in Spanje heeft zich ontwikkeld tot één van de belangrijkste productiegebieden van kwaliteitswijn in Spanje. Wijnbouw werd hier reeds tweeduizend jaar geleden geïntroduceerd door de Romeinen. Mede doordat de wijngaarden van de Ribera del Duero zich op een hoogte van 750 tot 911 meter boven zeeniveau be vinden, heerst hier eén extreem klimaat De zomers zijn namelijk droog en heet terwijl de winters erg koud kunnen zijn. Daarnaast zijn er grote verschil len tussen de dag- en nachttemperatuur. Zo kan het zomers overdag gemst 40 graden zijn, terwijl het 's nachts afkoelt tot 12 graden. De bodem is ronduit schraal en arm, en bestaat voornamelijk uit zand en kiezels, met in de diepere lagen kalk- en zandsteen. De druif die het hier perfect naar zijn zin heeft is de Tinta del Pais. De wijnen van de Ribera del Duero zijn vol en elegant van smaak en bevatten tannine zodat de wijnen ook bewaard kunnen worden. Niet meer of minder dan gekookt, gezouten rund- vlees, dit gerecht met de mooie naam. Het verhaal Igaat dat dit vleesgerecht vroeger veel in het leger Iwerd gegeten. In die da gen was het koelen van voedsel niet echt goed I mogelijk en vlees voor de leeftocht onderweg werd I gepekeld en ter plekke ontzouten. Wij zullen het anders moeten doen: I eerst het vlees in zout wa ter 24 uur laten trekken Ien vervolgens in melk deels ontzouten. IHet kost wat tijd, maar het is echt lekker. I Ingrediën ten: een ki- Ilo runder riblappen, twee in I kwarten ge sneden uien, Itwee in stuk jes gesneden Ibleekselderijs- tengels, een thee lepel suiker, een hal- Ive groene kool, een grof gehakte koolrabi, twee wortelen aan plakjes, drie aardappelen aan blokjes gesneden, zout en peper. Leg het vlees in flink ge zouten water en laat het 24 uur trekken. Uit het water halen droog dep pen en in melk zes uur la ten ontzouten. Haal het vlees uit de melk, droog het af, snij het in blok jes en kook die water gedurende een kwartier. Fruit in een koe kenpan de partjes ui en de bleekselderij. Voeg de suiker toe en laat het wat bruin worden. Dan het vlees toe voegen, bedek ken met zoveel water dat het geheel staat, breng aan de kook en laat het twee uur op heel laag vuur trekken. Voeg dan de gesneden kool, de stukjes koolrabi en de wortelen toe. Op nieuw drie kwartier laten trekken. Dan de aardap- bij en nog uten laten doorkoken, al naar gelang de gaarheid van het viees. Zout en peper naar smaak. Serveer het geheel in een diep voorverwarm de schaal. Bind het kook nat indien nodig en giet dat over de schotel. Drink er een lekker biertje bij ANNEKE KAISER

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 42