Schiedam centrum Blikvanger op de Hoogstraat Column Proef de stad Complete kantoorboekhandel Colofon dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 1 februari - Pagina 12 Schiedam moet je proeven. Dat bedoel ik letterlijk en figuurlijk. De sfeer proeven in het historische gebied, bij CoBrA in het Ste delijk Museum, bij de bonbönmaker op de Lange Haven, bij de glasblazer in het Glasmuseum, in grootmoeders winkeltje van het Coöperatiemuseum, bij de stadsmolenaar op De Nieuwe Palmboom, in het proeflokaal van-het Jenevermuseum, tijdens een rondvaart, nagenietend op een gezellige terras, bi 1971 kwam ik in Schiedam werken. Als ik tijdens de sollicita tieprocedure had uitgesproken dat Schiedam naar mijn mening moest gaan bieden wat het nu te bieden heeft, dan was ik afge wezen. Ik zou niet serieus zijn genomen. Zo gaat dat natuurlijk met veel dingen. In 35 jaar tijd wordt een stukje geschiedenis geschreven, verandert de wereld. Schiedam ook. Met plezier heb ik afgelopen week eens langs de nieuwbouw van het Land van Belofte gekuierd. En ik vind echt dat dat er heel goed uit gaat zien. Er moet nog heel veel in Schiedam gebeuren. Niet alleen van wege het feit dat een stad nooit af is. Op bepaalde gebieden moet een gedegen inhaalslag gemaald worden. Het Land van Belofte gaat in ieder geval bijdragen aan een betere beeld- kwa liteit van de stad. En die is heel belangrijk voor de beleving van de bezoekers. Over 35 jaar ziet de stad er weer anders uit dan nu. Is er een prachtig winkelapparaat. Komen er veel bezoekers winkelen en genieten van het Oudhollandse karakter van de stad, de am bachten, de eethuisjes, de galeries. Is het Glasmuseum uitge groeid tot een internationaal bekend glascentrum, kunnen de rondvaartboten de passagiers niet aan en staan er vaak rijen te wachten voor de musea. Stel dat ik dit zou zeggen in een sollicitatiegesprekzou ik serieus worden genomen? Toch, het kan wel. Als we het wil len. Kijk maar wat er in de afgelopen 35 jaar allemaal kon. Ruud Pillard. Zakkenrollers aangepakt Prachtige binnenstad SCHIEDAM - De politie is een offensief gestart tegen zakkenrollers, die vooral op koopavonden en marktda gen in de binnenstad actief zijn. Een speciaal opgeleid team in burger houdt jassen en tassen van het winkelend publiek nauwlettend in de gaten. De aanpak werpt zijn vruchten af, weet Hassan Messaoudi van de politie. "Het team is in okto ber de straat opgegaan en in de laatste drie maanden van het jaar is het aantal aangiften met de helft gedaald ten opzichte van 2004." Het team is opgeleid door colle ga's, die al ruime ervaring heb ben opgedaan in het bestrijden van zakkenrollers. Messaoudi: "Op de markt in Rotterdam centrum loopt al twee jaar een speciaal team en ook de mare chaussee op Schiphol beschikt over specialisten op dit gebied." Over de werkwijze van het spe ciale team, wil Messaoudi niet veel kwijt, behalve dat het draait om goed observeren. "Iemand die boodschappen doet ge- Tom en Romy Hulsman komen uit Apeldoorn en zijn op fami liebezoek in Schiedam. Ze zijn erg gecharmeerd van de bin nenstad van Schiedam. "Prach tig die oude binnenstad," zegt Romy. Het echtpaar woont al vele jaren in Apeldoorn maar denkt eraan om naar Schiedam te verhuizen als Tom met pen sioen gaat. Discotheek ontbreekt De twee HBO-studentes Melis- sa en Zella zijn gezellig aan het shoppen in de Nieuwe Passage. De meiden hebben een dagje vrij en gaan wat drinken en eten bij de Hema. Op de vraag wat er in Schiedam ontbreekt zeggen ze in koor: een discotheek!. De Buitenha venweg zou, volgens hen, een ideale locatie zijn. draagt zich anders dan een per soon die een portemonnee wil stelen." De marktkooplieden en winke liers zijn op de hoogte gesteld van de extra politie-inzet en hebben een telefoonnummer gekregen voor het geval ze iets verdachts opmerken. Volgens Messaoudi zijn de meeste zakkenrollers echte profs, die het hele land doorrei zen en nagenoeg onzichtbaar hun werk doen. "Het is daarom zaak dat men sen goed op hun eigen spullen blijven letten." Extra parkeergarage Een extra parkeergarage, Joke van Eijk weet wat zij mist in Schiedam. "Dat zou goed zijn voor de binnenstad en de win keliers." De Schiedamse komt in het algemeen weinig in de binnenstad. "Ik heb daar te wei nig tijd voor", verklaart ze, "en vaak kies ikvoorVlaardingen als ik ga winkelen." Kantoorboekhandel Ringeling is voor veel Schiedammers een bekend adres. Frank Ringeling heeft de zaak rond 1968 van zijn vader overgenomen. Het winkeltje staat vol met de meest uit eenlopende producten en het assortiment is erg breed. "We verkopen bijvoorbeeld ook veel luxe schrijfwaren, pennen en dergelijke." Met zijn uiteenlopende klantenkring heeft de sym pathieke Schiedammer inmiddels een goede vertrouwensband opgebouwd. "Soms pakt mijn advies aan de klant duurder uit dan was berekend maar ik zeg altijd tegen de klanten: koop het product en niet het prijskaartje." Boekhandel Ringeling', Broersveld 88. Open di t/m vr. 10.00 tot 17.30 uur en za. 10.00 tot 17.00 Met chique merken als Armani, Chanel, Dior, Cartier, en Judith Leiber is de etalage van Tempel Optiek een blikvanger aan het begin van de Hoogstraat. De be kende opticien heeft sinds au gustus een nieuwe eigenaar in de persoon van Cor van Empel. De eerste taak van Van Empel was om de hoge kwaliteit, waar klanten van Tempel Optiek op rekenen, te waarborgen. Sinds enige tijd is de opticien premi um partner van Rodenstock, een bedrijf dat voor iedere klant speciaal op maat gemaakt bril lenglas verkoopt. "Ieder per soon is anders," legt Van Empel uit, "En nu kan de klant multifo- cale glazen krijgen die speciaal voor hem zijn gemaakt." Van Empel stelt ook hoge eisen aan zijn personeel. De zeven werknemers hebben allen een opleiding tot optometrist of op ticien. Ook oogarts Ong is in het pand gevestigd en daardoor kunnen klanten met oogafwijkingen di rect worden doorverwezen. Van Empel vertelt trots over het nieuwste op het gebied van len zen: de nachtlens. Deze lens wordt tijdens de slaap gedragen en corrigeert de oogbol, waar door het dragen van lenzen overdag overbodig wordt. "Ide aal en voor veel mensen ge schikt. Bovendien is het veiliger dan het laten laseren van de ogen", vertelt Van Empel, die dan ook veel verwacht van de verkoop van dit product. Tempel Optiek neemt altijd uit gebreid de tijd voor iedere klant. Van Empel: "Door een goede aanpak zorgen wij ervoor dat de Schiedammer goed kan zien." Tempel Optiek, Hoogstraat 2. Tel. 010 4735919 Cor van Empel is de nieuwe eigenaar van Tempel Optiek. Deze pagina is tot stand gekomen onder verantwoordelijkheid van de Stichting Centrum Management Schiedam. Foto's: Roel Dijkstra Teksten: Marianne van Velzen, Mark Kivit Eindredactie en vormgeving: Wegener Huis-aan-huiskranten

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 12