r i auto smotoren Peugeot scherpt omzetmaker 207«fan Stoere look Ford Transit i i mSEM Toyota op naar een miljoen Showroom Van grote patsers tot kleine mini's Grande Punto Citroën Cl Daihatsu Scherpe prijs nu ook met Copen voor Focus Futura Opvallende DaihatsKoe Koe-ore Vijf sterren voor Alfa 159 1.4 HDi-diesel 22.995 euro de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad AUTO Woensdag 1 februari 2006 - Pagina 37 Ford heeft voor de vernieuwing van de Transit de oren te luiste ren gelegd bij de klanten. Hun opmerkingen zijn vertaald naar verbeteringen en aanpassingen. Het nieuwe uiterlijk is mede door de drie balken tussen de rechthoekige koplampen bij zonder stoer. In het interieur valt meteen de plaats van de versnellingspook op. Die is geïntegreerd in het dashboard en dat moet bijdragen aan nog j meer rijcomfort. Het zijn!] slechts voorbeelden van de veranderingen, want ook de standaarduitrusting is naar een hoger niveau getild en de motoren zijn aangepast. Ford spreekt over 'een duurzame be stelauto en een perfect mobiel kantoor'. Door het aantal car rosserievarianten, motoren en configuraties is maatwerk bin nen handbereik. Met de versie met een laag dak en een middellan ge wielbasis speelt Ford in op de wensen van gebruikers. De nieuwe Transit wordt in april voorgesteld en is de eerste van een reeks nieuwe producten (Galaxy, S-MAX), die Ford dit aar voor- 05340ülj 05340ülj De prestatiecurve van Toyota vertoont de laat ste vijf jaar een stijgende lijn. Toyota verkocht in 2005 935.431 auto's en dat was vijf procent meer dan in 2004. Het markt aandeel van Toyota be draagt momenteel 5,1 procent. Ook de Europe se productie laat een stij gende lijn zien met 638.000 auto's, 588.000 motoren en 337.000 transmissies. Naar ver wachting worden dit jaar door Toyota 806.000 au to's gebouwd. Wederom een stap richting de ver koopdoelstelling van een miljoen voertuigen. bij Harrods Volgende maand start de verkoop van de nieuwe Fiat Grande Punto in Groot-Brittanniè. Om op die start een voorschot te nemen, debuteert de j Punto in de etalage van het chique warenhuis Har rods in Londen. Het is voor de Britten de eerste ken nismaking met de Italiaan want de reclamecampag ne moet nog starten. De DaihatsKoe oogt levensecht en staat op een aanhanger. Alle Daihatsu-dealers hebben onlangs zo'n koe in ontvangst genomen. Het was de start van een actie waarin de vernieuwde en zuinige Cuore centraal staat. Daihatsu onderstreept met de koe de rol van de auto als 'heilige koe' maar ook als 'melkkoe'. De komende periode zal de koe ook voor andere doeleinden worden ingezet. Overi gens is de Cuore de zuinigste 'heilige' koe van Ne derland. De Alfa 159 heeft, in de test van de Euro NCAP, vijf sterren behaald voor de veiligheid van de inzitten den. Daarmee is aangetoond, dat de auto optima le bescherming biedt aan bestuurder en passa giers bij aanrijdingen. Voor de veiligheid van kin deren in de auto behaalde het nieuwe Alfa-model vier van de vijf sterren. Citroen levert de guitige Cl voortaan ook met een 1.4 HDi-dieselmotor. We maak ten eerder kennis met de 55 pk sterke dieselmotor in de C2 en C3. Het koppel bedraagt 130 Nm en dat is goed voor uitstekende prestaties. Bo vendien is het verbruik van de motor laag: 4,1 liter per 100 ki lometer. De Cl 1.4 diesel is er als Ambiance vijfdeurs vanaf 14.790 euro. Daihatsu brengt eind april de links gestuurde Copen voor 22.995 euro in de showroom. Het is een pré-introductieprijs omdat de belangstelling voor de sportie ve tweezitter enorm groot is. De auto is ten opzichte van de rechtsgestuurde versie aange past. Zo is de Copen voorzien van een 1.3 liter motor en die kracht bron biedt meer koppel en heeft een groter acceleratievermogen. Ford biedt via het Options-pro- gramma de mogelijkheid een Ford Focus Futura aan te schaf fen voor de speciale, lagere prijs van een Champion. Voor een minimum maandbedrag van 189 euro en een nul procent ren te-aanbieding kan de klant voor ongeveer vijfhonderd euro min der aanbetaling overstappen van een Focus Champion naar een Futura-model met meer uitrusting. Het Options-pro- gramma omvat bovendien tal van voordelen. Peugeot komt eind april/begin mei met de nieuwe 207. Of ook die (zoals de 206 de 205) zijn voorganger doet vergeten, is de vraag. De Peugeot-techneuten zijn Daarin vindt zelfs een differen- Peugeot en verantwoordelijk gamma. Kijken we naar het in- behoudend te werk gegaan, tiatie plaats, sportief of klas- daarvoor zijn moderne en terieur dan zien we een opval- Aanscherpen lijkt eerder de in- siek. De nieuwkomer is 4,03 krachtige motoren. Voorals- lend vormgegeven dashboard steek dan rigoureus verande- meter lang en 1,72 meter nog bekende krachtbronnen, en veel slimme opbergmoge- ren. Uiteraard heeft de 207 breed. Presteren doet ie uiter- Later doen vernieuwde moto- lijkheden. Succes verzekerd, het nieuwe Peugeot-gezicht. aard zoals we dat kennen van ren hun intrede in het 207- zo lijkt het op het eerste oog.

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 37