The New Diamonds CDA wil islamitische stadsgenoten aan zich binden Geloofspartij fFhl- Opvolger Bevolkingsonderzoek Baarmoederhalskanker Wege 26 februari Riem de Wolff en zoon als dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 22 februari 2006 - Pagina 14 Turkse stemkanonnen DOOR MARK KIVIT SCHIEDAM - Het CDA Schiedam dreigt een waar stemkanon te verliezen. Het raadslid Tufan Turanoglu houdt het na vier jaar ge meentepolitiek voor gezien. Turanoglu was vooral voor stadsgenoten van Turkse komaf een bekend gezicht en kreeg vorige verkiezin gen, na de lijsttrekkers, de meeste voorkeursstem men. "Dit kan ons zo een ze tel schelen", aldus fractie voorzitter Ad Hekman. Tufan Turanoglu heeft ondanks aandringen van zijn partij be dankt vooreen nieuwe raadspe riode. De onregelmatige dien sten bij zijn werkgever, de NS, zijn moeilijk te combineren met de politieke activiteiten en hij is aan beetje rust toe voor zijn ge zondheid. Voor de in Schiedam wonende Turken is Turanoglu een be kend gezicht. Met bijna vijfhon derd voorkeursstemmen ver diende hij vorige verkiezingen praktisch zijn eigen zetel. Toch wil hij niet de rol van Turkse vertegenwoordiger op zich ne men. "Ik vertegenwoordig iedereen in Schiedam en niet alleen een bepaalde groep. Natuurlijk word ik vaker benaderd vanuit de Turkse gemeenschap en van bepaalde onderwerpen heb je SCHIEDAM - Het CDA is niet alleen meer van het op zondag naar de kerk maar profileert zich steeds meer als geloofspartij. Levend be wijs is het 'islamitische' raadslid Tufan Turanoglu "Ik kijk niet naar de verschil len maar de overeenkom sten. In een partij waar het geloof centraal staat is het makkelijker om je draai te vinden omdat bepaalde waarden en normen worden gedeeld." Ook zijn opvolger, Nihat Ulusoy, pas moeite loos in de partijcultuur van de christen-democraten. Waarden en normen noemt hij deugd maar verder heeft hij net zo de pest aan cof feeshops als zijn partijgeno ten en vindt hij Jan-Peter Balkenende een geweldige politicus. vanuit je achtergrond meer kennis." "Maar hij is de enige in de frac tie die zich erop kan beroepen een geboren en getogen Schie dammer te zijn", gooit fractie voorzitter Ad Hekman ertussen. Voor het CDA vormen de al lochtone raadsleden een bind middel met een niet onaanzien lijk deel van de achterban. Illus tratief is dat voor de Turkse volksvertegenwoordigers een Scheidend raadlid Tufan Turanoglu (rechts) en zijn opvolger Nihat Ulusoij. uitzondering wordt gemaakt op de partijregel dat kandidaten niet voor eigen eer en glorie op pad mogen maar zich moet conformeren aan de lijsttrekker. In tegendeel, ze worden juist aangemoedigd om de banden met hun achterban te verstevi gen en folderen bij de moskee. Het CDA heeft inmiddels Nihat Ulusoy naar voren geschoven als opvolger van Turanoglu. De student bedrijfseconomie werd, in de woorden van fractievoor zitter Ad Hekman, op de alge mene ledenvergadering uit de hoge hoed getoverd en is op de zevende plaats beland. Ulusoy zegt dat hij door zijn voorganger is geïnspireerd voor een rol in de lokale politiek en zich vooral met de jongeren in Schiedam bezig wil houden. "De reacties uit mijn omgeving zijn goed. Ik verwacht veel steun." De geboren Schiedammer Nihat Ulusoy is student be drijfseconomie en staat als zevende op de kieslijst van het CDA Schiedam. Hij zal als opvolger van raadslid Tu fan Turangogiu vooral de in Schiedam wonende Turken moeten aanspreken. Alison Martis signeert SCHIEDAM - Schrijver Alis on Martin komt zaterdag van 14.30 tot 16.30 naar Jon- gen's Boeken aan de Dam om zijn bundel 'Vriendschap en relatie' te signeren. De middag wordt opgeluisterd met lekkere hapjes en is te vens bedoeld om mensen van alle culturen en oor sprongen met elkaar in con tact te brengen. Allerjongste kandidaat SCHIEDAM - In het Nieuwe Stadsblad van 8 februari was een artikel te lezen over Ben jamin Hoppe, met 22 jaar een van de jongste kandida ten voor de gemeente raadsverkiezingen. De PvdA maakte ons erop attent dat hij zeker niet de allerjongste is. In hun gelederen bevindt zich namelijk Sebastiaan van Vliet, een 18-jarige student. Wietkwekerij op nachtkastje SCHIEDAM - De politie heeft vorige week een wiet kwekerij opgespoord in de Mariastraat. In de slaapka mer van de woningen ston den 293 planten. De stroom werd illegaal afgetapt. Tafels vrij voor Kledingbeurs SCHIEDAM - In wijkcen trum De Erker wordt vrijdag 24 februari van 10.00 tot 15.00 uur een kledingbeurs gehouden. Er zijn nog tafels te huur voor 1,50 euro. Re serveren, tel. 426 77 67. Toe gang is gratis. Kom kennismaken met onze MultiMedia opleiding tijdens het Open Huis Vos. We vertellen graag en enthousiast over deze ICT-leerroute VMBO. Je leert ontwerpen, presenteren, organiseren, zelfstandig én samen te werken met behulp van de nieuwste com puters en audiovisuele apparatuur. De verschillende technieken worden gecombineerd voor het maken van bijvoorbeeld videoclips, promotiefilms en trainings programma's. Na het behalen van het VMBO-diploma kun je doorleren aan het Grafisch Lyceum of een van de andere beroepsrichtingen in het MBO. Lijkt het je leuk? Bel dan alvast voor meer informatie: T 010 - 460 8111 en vraag naar de heer A. Aué of N. Govaart. UegeVos Welkom bij Het Open Huis Vos op woensdag 1 maart van 15.00 - 17.00 en van 18.30 tot 21.00 uur Het College Vos, locatie Westwijk, Claudius Civilislaan 41, Vlaardingen In 2005 zijn alle vrouwen van 30 t/m 60 jaar die geboren zijn in: 1975, 1970, 1965, 1960, 1955, 1950 of 1945 uitgenodigd om een uitstrijkje te laten maken. Bent u nog niet geweest? Maak dan een afspraak met uw huisarts. Het uitstrijkje is gratis. Meer informatie? (010) 248 80 32 (op werkdagen van 9.30 - 12.30 uur) fJlfftfSIËl Vlaardingen 5 mrt. Millers Revival: Eddy Doorenbos The Swing Mill 12 mrt. Mostly Mozart, Swinging Amadeus: Louis van Dijk 19 mrt. Robert Long, afgelast Gekochte kaartjes kunnen worden geretourneerd 26 mrt. Het allereerste (groot)ouders (klein)kindconcert Ode aan Disney Kaartverkoop a 11,50 via de Doelen, Bureau Hanson 010-4225244 en de kantoren van Wegener Huis-aan-huiskranten: 010-46999911 Aanvang 1 l.OOu. Zaal open vanaf 10.30u. Presentatie en begeleiding: Gerard Cox en Bert Nicodem. M.m.v. Wegener Huis-aan-huiskranten. Westermeijergroep, Fondel, Holland Casino en Hanson BV. www.zondagochtendconcerten.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 14