Werken aan een nog beter Schiedam E 5 Editie: Februari 2006 Algemeen Oranje Fonds nomineert '10 voor Schiedam' Onderhoud ro cu if) O O Contactgegevens Woonplus Schiedam Algemeen Valeriusstraat 3-5 p/a Postbus 25 3100 AA SCHIEDAM T010-2045100 Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur Huurders Vragen huur/algemeen T 010 - 2045101 (Nieuwland) T 010-2045102 (Noord) T 010-2045103 (Stad) m Reparatieverzoeken T 010-2045201 (Nieuwland) T 010-2045202 (Noord) T 010 -2045203 (Stad) Website algemeen www.woonplus.nl Woning kopen m Algemene vragen T 010-2045104 Websites nieuwbouwprojecten www.denieuweharg.nl www.nieuwetuinen.nl www.overhetwater.nl www.devijfmolens.nl WE Beheer Algemene vragen T010 -2045463 Reparatieverzoeken T 010-2045204 Website Woonplus VvE Beheer www.woonplusvvebeheer.nl Woonplus Nieuws Schiedam Iaat het zien! Tijdens de manifestatie 'Schiedam laat het zien!', in september 2005, ke ken bewoners, gemeente Schiedam en Woonplus terug op tien jaar Stedelijke Vernieuwing. Ook keken zij naar wat er nog beter kan. Met de suggesties van de bewoners, gingen de organisaties aan de slag. Veel vragen gingen over de hoeveelheid wo ningen voor 55-plussers en voor starters. Op dit moment wordt in opdracht van de gemeente een onderzoek uitgevoerd naar de toegankelijkheid van wooncomplexen in Schiedam. Aan de hand daarvan bekijkt de gemeente of meer woningen met een kleine aanpassing beter toegankelijk gemaakt kun nen worden. Woonplus heeft haar bezit al beoordeeld en is op dit moment bezig met het 'opplussen' van een aantal complexen in Nieuwland. Dat betekent dat de woningen beter geschikt worden gemaakt voor oude ren. Verder worden in 2006 diverse nieuw bouwprojecten gerealiseerd met woningen voor 55-plussers. De commissie Wonen en Groen besprak in januari van dit jaar de no titie 'Meer kansen voor starters op de wo ningmarkt'. Daarin is een aantal projecten voor starters voorgesteld. De gemeente be kijkt nu of deze haalbaar zijn. Verkeer Behalve de vragen over woningen, waren er enkele vragen over het verkeer in Schiedam. Zo vraagt een bewoner om betere fietspa den. Dit jaar zal de 'Fietsnota van 2003' worden geëvalueerd. Ook werd er gewezen op het parkeerprobleem op het Hollandia- terrein. De gemeente werkt daarvoor op dit moment aan een voorstel waarbij be zoekers van de binnenstad en bedrijven op Schiedam laat het zien deze locatie worden geweerd. Verder was er de suggestie om het openbaar vervoer naar Huisartsenpraktijk Kethel te verbeteren. Er wordt nu gekeken of het mogelijk is om een extra halte te plaatsen. Winkels Enkele suggesties gingen over de leegstand van winkelpanden in het centrum. Lastig op te lossen, want de leegstand is vooral ont staan door economische factoren waar de gemeente niet rechtstreeks invloed op heeft (zoals de toegenomen concurrentie in de regio en de afgenomen koopkracht). Toch doet-de gemeente hier al het mogelijke aan; contacten leggen met nieuwe ondernemers en overleggen met vastgoedeigenaren. Het doel is de winkelpuien op te knappen en woningen boven de winkels te maken. Daar voor zijn er diverse financiële regelingen en is er intensieve begeleiding. Verder wordt er gekeken of leegstaande panden (met name aan de randen van het centrum) een andere functie kunnen krijgen. Door investeringen in de openbare ruimte en gebouwen wordt de Uitstraling van de binnenstad verbeterd, waardoor deze meer bezoekers trekt. Eige naren van winkelpanden en winkeliers zijn daardoor eerder geneigd om weer te inves teren. Met andere woorden: blijf winkelen in Schiedam! schiedam laat het zien! I Woonplus ondersteunt initiatief bewoners Het project '10 voor Schiedam' van bewonersvereniging Schiedam Centrum (BVSC) is genomineerd voor de 'Appeltjes van Oranje 2006'. Deze jaarlijkse prijs van het Oranje Fonds heeft dit jaar als thema 'Samen in de buurt'. Om dat het project van BVSC rond veiligheid en leefbaarheid naadloos aansluit bij het beleid van Woonplus, ondersteunde de corporatie dit initiatief dan ook volledig.. Prachtig centrum "We hoefden niet lang na te denken of we dit initiatief van bewoners wilden onder steunen", zegt Sigrid Kapsenberg, Unit Manager Stad van Woonplus. "Het project past perfect bij onze werkwijze. Wij in vesteren niet alleen in woningen maar ook in een prettige woonomgeving. Dan praat je dus over leefbaarheid, veiligheid en een schone buurt. We hebben niet voor niets een afdeling Leefbaarheid die zich fulltime inzet voor een plezierig woonkli maat. Daartoe behoort ook het steunen en ondersteunen van bewonersinitiatie ven die de samenhang en sociale cohesie bevorderen. Schiedam heeft een prachtig centrum en het zou doodzonde zijn als dat beeld wordt verstoord." Direct zichtbaar De bewonersvereniging startte met een enquete om problemen in de buurt te signaleren en mogelijke maatregelen te bedenken. Vervolgens werd een vertaling gemaakt van papier naar praktijk, waarbij het verder betrekken van bewoners bij de oplossing van de geconstateerde proble men een belangrijk onderdeel uitmaakte. Een groep buurtbewoners ging de straat op om de wijk goed te beoordelen. In tussen werden bijvoorbeeld paaltjes en prullenbakken rechtgezet. De straatver lichting is verbeterd en kwamen nieuwe fietsenrekken bij. De gebruikte methode van '10 voor Schiedam' werd samengevat in een folder, omdat deze goed in andere wijken herhaald kan worden. Wilt u klussen in uw huurwoning? Woonplus geeft bewoners veel vrijheid om de woonruimte aan te passen aan hun wensen. Uiteraard moeten de veranderingen wel aan de voorwaarden voldoen. De voorwaarden zijn er om de veilig heid te waarborgen en om een goede kwaliteit te garanderen, ook voor een volgende huurder. Als deze goed wor den nageleefd, ontstaan er geen proble men bij verhuizing. De huurder mag de aanpassing dan gerust achterlaten en in sommige gevallen stelt Woonplus daar zelfs een vergoeding tegenover. Het is verstandig om alle veranderingen schrif telijk aan woonplus te melden. Voor een aantal klussen heeft u uitdrukkelijk schriftelijke toestemming van Woonplus nodig. Dan gaat het bijvoorbeeld om het aanpassen van de indeling van de wo ning of veranderingen aan de gevel (zo als het aanbrengen van zonwering of een antenne). Meer informatie? Vraag Woonplus dan naar de folder 'Zelf Aangebrachte Voorzieningen' of bekijk de folder op de website (www.woonplus. nl) in de rubriek 'Huurdersinformatie'. mwrnm U 3

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 16