Is er meer? Voor de huurder Woonstad Schiedam Regeling Serviceabonnement tot tenminste april In de wijken Eerste Fokuswoningen van Schiedam in aanbouw Huurder uitvergroot Woonplus In maart voeren het SOBO en woon- plus overleg, onder andere over het serviceabonnement. Dat betekent dat de afspraken van 2005 nog ten minste geldig zijn tot april van dit jaar. Volgens die regeling betalen nieuwe deelnemers aan het abonne ment geen entreekosten. Met een serviceabonnement verhelpt Woonplus gebreken aan de woning, die anders voor rekening van de huurder zijn. Denk bijvoorbeeld aan een defecte deur bel, een lekkende kraan of een kapotte schanier. Voor wie liever niet zelf klust en een monteur te duur vindt, is het abon nement in zulke gevallen een uitkomst. Het kost 4,55 per maand en daarmee worden dat soort reparaties snel door een monteur van Woonplus verholpen. Er wor den geen voorrijkosten, materiaalkosten en arbeidsuren in rekening gebracht. Tevreden Op dit moment zijn een kleine vijfduizend huurders lid. Dat de deelnemers tevreden zijn over het abonnement blijkt uit het hoge waarderingscijfer tijdens metingen van de KWH (de organisatie die de kwali teit van Woonplus controleert). Wilt u meer informatie of wilt u zich aan melden? Neem dan contact op met uw af deling Verhuur. www.woonstadschiedam.nl Bent u op zoek naar een woning? Via deze nieuwe website vindt u wat u zoekt! Met de nieuwe website wil Woonplus één plek creëren waar iedereen die in Schie dam wil wonen, een woning naar keuze kan vinden: zowel huur als koop, zowel bestaande bouw als nieuwbouw. In .eerste instantie bevat de site alleen het aanbod van Woonplus en WOGroenoord, maar het is de bedoeling om het ook voor collega aanbieders mogelijk te maken hun aanbod op de site te presenteren. Naast het actu ele woningaanbod bevat de website infor matie over Schiedam en de voorzieningen die de stad te bieden heeft. Bouw 'Het Bordes' volgens planning In Nieuwland worden de vorderingen van het nieuwbouwproject 'Het Bor des' in de nieuwe woonwijk Nieuwe Tuinen goed zichtbaar. Bijzonder is dat er vijftien 'Fokuswoningen' ko men, voor lichamelijk gehandicapten die zelfstandig willen wonen. Dit zijn de eerste Fokuswoningen in Schie dam. Toekomstig bewoonster van één van de Fokuswoningen, mevrouw Marcus uit Capelle aan de IJsel, kan bijna niet wachten totdat de woningen klaar zijn: "Ik ben er aan toe. Ik woon nu wel in een aangepaste flat en ik heb ook een hulp in huis, maar dat is niet te verge lijken met het wonen in een Fokuswo- ning. De hulp van Stichting Fokus die daar bijhoort is 24 uur per dag op af roep beschikbaar. Dat zorgt ervoor dat ik veel vrijer ben." Om in aanmerking te komen voor een Fokuswoning is een indicatie voor 'ADL- assistentie' nodig. Dit staat voor 'hulp bij Algemeen Dagelijkse Levensbehoeften'. Dat betekent dat je als gehandicapte so ciaal zelfredzaam bent en dat je mini maal vijf uur en maximaal dertig uur per week hulp nodig hebt. Het bijzondere van Fokuswoningen is dat deze aange paste huurwoningen verspreid worden gebouwd in een woonwijk. Wethouder Habermehl benadrukte bij de start van de bouw het belang van deze vorm van wo nen: "Wat mij betreft komen er in Schie dam nog veel meer Fokuswoningen bij". Meer informatie Wilt u weten of u in aanmerking komt voor een Fokuswoning of heeft u andere vragen over dit project? Bel dan met Metha Bot van Woonplus via (010) 20 45 150 of kijk op www.fokuswonen.nl. Anders Smajl Kurti valt op in Groenoord door er gewoon te zijn. Bij vrijwel alle activiteiten in de wijk kom je hem tegen en ook bij de grote schoonmaakactie werkte hij hard mee. Bovendien vertegenwoordigt hij de jongeren in de wijk en legt hij tegelijker tijd makkelijk contact met ouderen. Daar naast is Smajl samen met zijn twee jongere broers te zien in de rapgroep 'Different'. Zelf is hij bescheiden over zijn rol: "Ik ben gewoon graag onder de mensen en leeftijd maakt voor mij eigenlijk helemaal niks uit. Ik woon hier met plezier en er is veel jeugd. Helaas is er alleen voor jongeren niet veel te doen. We zijn daarom ook erg blij met het voetbalplein dat vorig jaar is aange legd. Dat wordt heel veel gebruikt. Wat mij betreft komen er nog meer van dat soort initiatieven en waar ik kan helpen, help ik zeker mee!" Over 'Different' zegt hij: "We hebben teksten over dingen die ons bezig houden; over wat er gebeurt op straat, ge loof, oorlog en vrede. Een mooie manier om ons te uiten." m Nieuwbouw beurs LiViN' Op 18 en 19 maart is Woonplus te zien op de woonbeurs 'Rotterdam LiViN' met de projecten De Nieuwe Harg, Over het Water, Bols Lanvas Hof, Nieuwe Tuinen en De Abbenbroeksestraat. Woonplus is te vinden in beursstand 19. De beurs is in de Cruise Terminal op de Wilhelmin- apier (vlakbij de Erasmusbrug) en is op beide dagen open van 10.00 tot 16.00 uur. Toegang is gratis. Voorkom inbraak! Gaat u op vakantie of een dagje weg? In deze periode zijn woningen extra inbraak- gevoelig. U kunt zelf veel doen om de kans op inbraak te verkleinen. Zorg ervoor dat uw woning een bewoonde indruk maakt. Laat de brievenbus bijvoorbeeld regel matig legen en Iaat de gordijnen open en zorg voor een lichtpunt in en buiten de woning. Zorg verder voor goed hang- en sluitwerk en plaats een anti-inbraakstrip op de buitendeuren. Meer tips vindt u op www.woonplus.nl in de rubriek 'Woon- tips'. Carnavalsoptocht in Groenoord-Midden Buurtmoeders organiseren op woens dag 22 februari activiteitenmiddag voor buurtkinderen aan het Cornelia van Zan- tenplein van 13.30 tót 16.30 uur. Deze middag staat volledig in het teken van carnaval. Woonplus en het Wijk Beheer Overleg (WBO) zorgden voor de financi ële ondersteuning. De heer Benningshof ontvangt zijn tegoedbon. Winnaars automatische incasso Het betalen via automatische incasso is voor de huurder en voor Woonplus het gemakkelijkst. Woonplus beloont daarom iedere maand drie huurders die op deze manier de huur betalen. Deze maand wonnen de volgende huurders een etentje voor twee in proeflokaal 'Het Sterretje': J.K.B Benningshof, A. Kooy en I.K.E de Ruiter Wilt u ook via automatische incasso gaan betalen? Haal dan een machti gingskaart op ons kantoor. Complexbeheer Onze complexbeheerders zijn de ogen en oren van Woonplus en van uw buurt. Zij spreken bewoners aan op zaken als het op verkeerde dagen buitenzetten van huis vuil, zij controleren regelmatig of er goe deren of vuil in de openbare ruimte van complexen staan en voeren kleine repara ties uit. Om de complexbeheerders goed te kunnen bereiken, houden zij regelmatig spreekuur. Unit Noord De complexbeheerders in Noord houden (vrijwel) elke werkdag spreekuur. Van maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 10.30 uur en van 15.00 tot 15.30 uur. Van Beethovenplein (vr. alleen 's ochtends) Kantoor in onderbouw Groenoord-Midden (ma. gesloten) D. Schaferplein 14 Groenoord-Zuid (ma. gesloten) Tijdelijk op ons kantoor in de Valerius- straat 3 Heijermansplein (vr. alleen 's ochtends) Kantoor op begane grond Lisztplein (vr. gesloten) Lisztplein 241a Zwaluwlaan (ma, woe en vrij van 11.00 tot 11.15 uur) Kantoor op onderverdieping Unit Nieuwland De complexbeheerders in Nieuwland houden van maandag tot en met donder dag spreekuur van 13.00 tot 14.00 uur. B.H. Gretelaan B.H. Gretelaan 263 Klaas Kater Klaas Katerstraat 126 Troelstralaan Troelstralaan 83 Unit Stad Centrum (di./do. van 10.00 tot 11.00 uur) Bagijnhof 20 Oost (di./do. van 8.30 tot 9.30 uur) Wattstraat 35 West (di./do. van 8.30 tot 9.30 uur) Kortlandstraat 11a Zuid (di./do. van 10.00 tot 11.00 uur) Oude Maasstraat 14 Colofon Woonplus Nieuws verschijnt doorgaans elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raad pleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie Richard Hegeman (eindredactie) Redactieadres: Postbus 25, 3100 AA te Schiedam Telefoon: 010 - 2045263 E-mail: rhe@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdae 29 maart.

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 17