50 jaar A. Vogel Echinaforce Diabetes: binnenkort volksziekte nummer 1? ACTIENIEUWS 'Met Diabecinn is mijn bloedsuiker- waarde weer op een normaal niveau. Kaneel bij diabetes Tijdens een studiereis in Noord-Amerika ontdekte Alfred Vogel bij de Sioux-indianen de rode zonnehoed (Echinacea purpurea). Deze plant ondersteunt het immuunsysteem en verhoogt de weerstand. Alfred Vogel nam enkele zaden van de plant mee naar Zwitserland. Daar ontwikkelde hij het bekende product Echinaforce. speciaal voor kin deren van 2 tot 12 jaar. De kauwtabletten zijn makke lijk in te nemen en bevatten geen conserveermiddelen. Nu ook verkrijgbaar in een voordeelverpakking van 200 stuks. Vragen? A. Vogel gezond- heidslijn 0800 - 8643546 of www.avogel.nl Kagnr. U-070S0755I078S Gewrichtensiroop Speciaal voor uw gewrich ten en kraakbeen: AtroFlex® Gewrichtensiroop 27,50). Makkelijk in te nemen en wordt snel opgenomen in uw lichaam. Extra sterk met Glucosamine. Nu met forse korting bij Kruidvat, Trekpleister, DA, G&W, Dio/ABC en De Ibinen. Info: www.atroflex.nl Nieuwe rustgever De nieuwe natuurlijke rustgever uit groene thee: L-Theanine. Bij neerslachtig of lusteloos gevoel en bij stress. Nu 5,- korting. Kijk op www.liberty.nl Sexpotentie Natuurlijk potentiestimulerend middel Ultimate V® (succes in USA). Nu ook in Nederland. Gratis set tabletten plus waar- decoupon aanvragen: tel. 035-548 05 48. Intiemhygiëne Van IntiCare® zijn er puur natuurlijke verzorgingspro ducten voor de vagina. Ideaal bij irritatie, gevoeligheid of droogte. Gratis monsters met waarde bon via www.inticare.nl of tel: 035-548 05 48. Nederland telt ongeveer 850.000 mensen met diabe tes. Naar verwachting zal dit aantal jaarlijks toenemen met zo'n 70.000. Bovendien zijn er veel mensen die diabetes heb ben zonder het te weten. Vroeger kwam diabetes voor namelijk voor na de leeftijd van 30 jaar, maar tegenwoor dig is het een ziekte die we steeds meer op jongere leef tijd aantreffen. Diabetes mëllitus is een chro nische stofwisselingsziekte die wordt veroorzaakt door een te kort aan insuline of waarbij het lichaam niet goed reageert op insuline. Het belangrijkste ken merk is een te hoog bloedglu- cosegehalte (men spreekt van 'hyperglycemie'). Insuline is het hormoon dat ervoor zorgt dat de glucose in de lichaamscellen kan worden opgenomen. Als diabetes niet goed wordt behandeld, kan ze leiden tot ernstige gezondheidsproble men zoals hart- en vaatziekten en nier-, voet- en c ningen. Diabetes Type 1 en Type 2 Bij diabetes mellitus type 1 maakt de patiënt zelf weinig of geen insuline aan. De behande ling vereist altijd insulinetoedie- ning. Bij diabetes mellitus type 2 be staat er, zeker in de beginfase, slechts een relatief tekort aan insuline. Indien er sprake is van overgewicht vereist de behande ling in eerste instantie calorie beperking door een aangepast dieet. Als dit onvoldoende ef fectief is, dienen orale bloed- suikerverlagende middelen te worden gebruikt. Wanneer het gebruik van tablet ten tekort schiet, moet insuline toegediend worden. Syndroom X, een stil gevaar Vaak kent diabetes type 2 een sluimerend begin. Een aantal tekenen die wijzen op het ontstaan van diabetes type 2, worden omschrevep als Syndroom X. Hiertoe behoren overgewicht, hoge bloeddruk, hoog cholesterolgehalte, hoog triglyceridengehalte en een hoge insulinespiegel. 'Mijn naam is Anja Oortgiese en ben 54 jaar oud. Ik heb diabetes type 2 sinds 1999- Bij de eerste meting had ik een bloedsuikerspiegel van 19 mmol. In het begin had ik nogal problemen met het vinden van de juiste medi cijnen. Helaas had ik veel last van bijwerkingen. Uiteindelijk wist men met medicijnen de bloedsuikerspiegel omlaag te brengen tot 9 a 10 mmol. De arts adviseerde me uiteindelijk om maar te beginnen met het spuiten van insuline. Daar was ik voor mezeff nog lang niet aan toe. Via de media kwam ik in aanraking met Diabecinn. Ik ben het ei genlijk direct gaan gebruiken en bat er enorm tevreden over. Geloof het of niet: mijn bloedsuikerspiegel blijft nu con stant tussen de 6 en 6,5 mmol. Daarnaast heeft Diabecinn er ook voor gezorgd dat mijn cholesterolwaarde nu veel beter is. Ik voél me veel fitter dan vootheen.-Ontogs ben ik weer voor mijn driemaandelijkse controle bij de huisarts geweest. Hij was zeer tevreden en kon me meedelen dat ik pas over 6 maanden togs hoef te komen. Daar ben ik écht blij mee! Gelukkig staat mijn huisarts ook positief tegenover Diabecinn,' Het gebruik van kaneel kan voor diabetici en voor mensen met syndroom X een uitstekende aanvul ling zijn op het diabetesdieet. Kaneel blijkt namelijk de werking van insuline aanzienlijk te verbeteren en te ondersteunen. Het bevat de stof MHCP die de respons van de lichaamscellen op insuline verbetert, waardoor de cellen beter glucose kunnen opnemen. Onderzoek Men heeft onlangs objectief vastgesteld dat het regelmatig innemen van kaneel een gunstig effect op de bloedsuiker- waarde heeft; kaneel zorgt voor een efficiëntere werking van insuline. Het effect van kaneel op diabetici werd onderzocht bij 60 personen. Mannen en vrouwen, gemiddeld vijftig jaar met diabetes type 2, slikten capsules met 1,3 of 6 gram kaneel of een placebo. De personen die kaneel toegediend kregen hadden allen significant lagere glucosewaarden dan de personen in de placebogroepen. Inname van de juiste hoeveelheid kaneel kan zelfs zorgen voor een daling van de bloedsuikerspiegel van 29%! Daarnaast werd er ook een significante verbetering van het cholesterol- en triglyridenge- halte geconstateerd. Dit onderzoek werd gepubliceerd in het toonaangevende magazine "Diabetes Care". Er zijn nu kaneelcapsules ontwikkeld die een kaneelextract (ZN112) op waterbasis bevatten: Diabecinn®. Door hét regelmatige gebruik van deze kaneelcapsules kan de bloedsuikerwaarde gunstig worden beïnvloed. Diabecinn® kaneel capsules zijn uitstekend te gebruiken naast de normale medicijnen voor de behandeling van diabetes type 2 en passen prima in een diabetesdieet. Diabecinn® is verkrijgbaar bij uw drogisterij, apotheek en reformhuis. Voor meer informatie: OTC PHARMA INTERNATIONAL BV, tel. 0183-62 93 42, www.kaneel.nl &mtw. Al 50 jaar een succes Al 50 jaar hebben miljoe nen tevreden gebruikers over de hele wereld baat bij Echinaforce. Inmiddels is Echinaforce uitgegroeid tot het meest gebruikte vrij verkrijgbare middel voor extra weerstand in Nederland. Nieuw: Echinaforce forte vitamine C Er zijn momenten waarop we wel wat extra weerstand kunnen gebruiken. In de winter bijvoorbeeld of om sneller te herstellen na ziekte. Gebruik in deze si tuaties de nieuwe, vitamine- rijke vari ant van Echinaforce van A. Vogel: Echinaforce forte -I- natuurlijke vitamine C. Echinaforce en vitamine C zijn beide weerstandsver- hogers die een gunstige invloed hebben op je ge zondheid. Voortaan hoef je niet meer te kiezen; in dit nieuwe natuurlijke product van A. Vogel zijn ze voor je ge combineerd. Extra weerstand voor je kind Echinaforce junior Gebruik voor kinderen speciaal A. Vogel Echinaforce Junior. De vrolijke tabletjes hebben een lekkere, na tuurlijke sinaas- appelsmaak,

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 33