Vis van de bakker www.postbus51 .nl telefoon 0800 - 8051 (gratis) irado Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit Oud papier inzameling maart www.irado.nl Heerlijke verse en gebakken vis bij Visgilde In kranten, op televisie en radio hoort u steeds meer over de vogelgriep. Het nieuws komt dichter bij huis. Wilt u weten wat u kunt doen? Heeft u vragen of wilt u het laatste nieuws weten? Kijkt u dan op de website van Postbus 51 U kunt ook bellen naar de Postbus 51 Infolijn: maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 21.00 uur dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 22 februari 2006 - 37 Grofvuil Een afspraak maken voor het ophalen van grofvuil kan ook via internet: NOORD De Violier De Akkers Dinsdag 7 maart, vanaf 18.00 uur SC Spaland Vlinderhoven en de Gaarden WEST Woensdag 8 maart, vanaf 18.00 uur Vereniging Milieudefensie KNNV de Boshoek Botenbuurt en Feministenbuurt (Woudhoek) Maandag 13 maart, vanaf 18.00 uur Dagcentrum Woutershof Vogelbuurt, Hooilanden en Ketheldorp Woensdag 22 maart, vanaf 09.00 uur Wijkvereniging Midden Delfland De Velden Woensdag.22 maart, vanaf 18.00 uur NIEUW Dagcentrum Woutershof LAND Tussen Burg. van Haarenlaan, Parkweg, Noordvestsingel en Nieuwe Damlaan. Woensdag 1 maart, vanaf 09.00 uur Dagcentrum Woutershof Tussen Burg. Van Haarenlaan, Nieuwe Damlaan, Vlaardingerdijk en Troelstralaan. Woensdag 8 maart, vanaf 09.00 uur Dagcentrum Woutershof Tussen Burg. van Haarenlaan, Parkweg, Noordvestsingel en 's Gravelandseweg en omgeving Delflandseweg Woensdag 15 maart, vanaf 09.00 uur SC Spaland Tussen Spoorlijn, Plein 40-45, Burg. van Haarenlaan en station Nieuwland Maandag 20 maart, vanaf 18.00 uur Annie MG Schmidtschool Tussen Aleidastraat, Westfrankelandsestraat, Nieuwe Haven en Burg. Knappertlaan Donderdag 9 maart, vanaf 18.00 uur St. Jozefschool De Plantage en tussen Burg. Knappertlaan, Nieuwe Haven, Westerkade, Prins Bernardlaan en Penninglaan Donderdag 16 maart, vanaf 18.00 uur Tamboer- en trompetter Korps Gusto Prof. Kamerlingh Onneslaan en tussen Lorentzlaan, Hogenbanweg, Rotterdamsedijk, Marconiweg, van - Swindensingel en van Swindenstraat Dinsdag 28 maart, vanaf 18.00 uur 'Sint Willibrordusschool Tussen Rozenburgsestraat, Nieuwe Maasstraat, Lekstraat en Maasboulevard Woensdag 1 maart, vanaf 18.00 uur CKV 0DI Omgeving Rozenburgsestraat, Nieuwe Maasstraat, Lekstraat, Hoofdstraat en Willemskade Dinsdag 14 maart, vanaf 18.00 uur De openingstijden zijn: Maandag t/m vrijdag van 08.00 - 17.30 uur. Ook op zaterdag kunt u terecht van 09.00 - 15.00 uur. Het afvalbrengstation in Schiedam is gevestigd aan de Van Heekstraat. Voor «eer informatie kunt u tellen naar (010>26t 1000. NV IRADO Van Heekstraat 15, 3125 BN Schiedam. Telefoon 262 1000 E-mail: info@irado.nl Onderdeel van de ONS Groep Casper Kerseboom is een jaar in de leer gegaan om het vak in de vingers te krijgen. FOTO: WHK SCHIEDAM - Het Vis- gilde in Hof van Spa land is sinds jaar en dag het vertrouwde adres voor heerlijke verse en gebakken vis. Onlangs is de fraaie winkel over genomen door Casper en Nadine Kerseboom. Nadine werkt al vijf jaar bij Vïsgilde en kent de kneep jes van het vak maar echt genoot Casper moest zich laten omscholen. Voor heen was hij namelijk bak ker bij een ambachtelijke bakkerij. "Alleen het broodje haring, herinnert nog aan mijn ou de beroep", lacht hij. "Dit is iets heel anders. Voor we de zaak hebben overgeno men ben ik eerst een jaar in de leer gegaan om het vak in de vingers te krijgen. Een haring schoonmaken bijvoorbeeld, is een stuk lastiger dan het op het eer ste gezicht lijkt." De kersverse ondernemers zijn trots op hun fraaie winkel in het Hof van Spa land. Ruim opgezet, met een gezellige lunchhoekje en een toonbank om bo ven te watertanden. "Uit straling vind ik heel be langrijk", vertelt Casper. Gebakken vis is veruit fa voriet bij de Schiedam mers maar ook verse vis gaat 'als warme broodjes' over de toonbank. "We zorgen voor een wisselend aanbod. De ene keer heb ben een flinke zeepaling liggen en nu hebben we weer rode poon", vertelt Casper. Het assortiment is aangevuld met heerlijke ovenschotels, wokgerech ten en lekkere salades. Be- halve meenemen kan ook ter plekke van de visspe- cialiteiten worden geno ten. Vogelgriep

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 37