Barok in oude kerk Schiedam wordt gek van de lichtreclames Veel bekende artiesten op Een handje helpen feest Met Zonder Harry Stedelijk gymnasium gaat volgend schooljaar op de schop Alsof je opnieuw wordt geboren in een andere wereld Iüj dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 22 februari 2006 - Pagina 39 SCHIEDAM - Met de benefietvoorstelling Met Zonder Harry in het Forüs Theater aan de Schie wordt zondag 2 april geld opgehaald voor de RoPaRun. Tal van bekende artiesten hebben hun medewerking aan deze bijzondere voor stelling toegezegd: Het Groot Niet te Vermijden, Jochem Myjer, Najib Am- hali, Bert Visscher, Rien Kroon, Joep Onderdelinde, De Berini's, Eric Roller, John Buijsman, Keimpe de Jong, Mylène d'Anjou, Conny Janssen Danst, Martin van Waardenberg enWilfrieddeJong. Na afloop vindt in de foyer eenafterpartyplaats inde sfeer van een nightlounge met DJ Eric Denzdadenz. De opbrengst komt direct ten goede aan het doel van de RoPaRun; "Trachten le ven toe te voegen aan de dagen van kankerpatiën ten, waar geen dagen meer kunnen worden toege voegd aan het leven." Met Zonder Harry is de naam van het team dat in het pinksterweekend juni 2006, net als vele andere teams, aan de start staat van de RoPaRun. De RoPa Run is de langste non-stop v estafetteloop van Europa, met het doel geld bijeen te brengen voor mensen met kanker. Kaarten kosten 30,00 euro en zijn te reser veren bij het theater. Hennie Broekhuis is werkbegeleider bij Vluchtelingen Werk Schiedam. FOTO: ROEL DUKSTRA SCHIEDAM - Het stedelijk gymnasium aan de Valeriusstraat gaat uitbreiden. De bouw begint in de loop van volgend schooljaar. Vanaf dat moment zullen geen lessen meer worden gegeven op de locatie. Door de nieuwbouw krijgt het Stedelijk Gymnasium de beschik king over multifunctionele lokaien, een nieuwe mediatheek, extra faciliteiten voor kunstvakken en basketbalkooien. Naar verwachting zal de verbouwing een jaar duren. 25 JAAR MENSENWERK Ter gelegenheid van 25 jaar Vluchtelingen Werk Schiedam, laten we in deze rubriek mensen aan het woord die nauw bij vluchtelingenwerk zijn be trokken. Deze maand Hennie Broekhuis. Ik ben Hennie Broekhuis en werkzaam als werkbe geleider bij vluchtelingen- Hoogheemraadschap van Delfland Water is van levensbelang voor mens en dier. Als vriend en vijand houdt water Neder land voortdurend bezig. De gevolgen van de klimaat verandering, zoals hevige buien en zeespiegelstijging, vragen om maatregelen die ervoor zorgen dat Nederland veilig en leefbaar blijft. Het Hoogheemraadschap van Delfland is een van de 27 waterschappen die Nederland telt. De ruim 450 medewer kers van het Hoogheemraad schap van Delfland zetten zich in voor schoon water, sterke dijken en droge voeten. Het werkgebied van Delfland wordt begrensd door de Noordzee, de Nieuwe Water weg en de lijn Berkel en Rodenrijs, Zoetermeer en Wassenaar. Op 41.000 hectare wonen en werken ongeveer 1,4 miljoen mensen en zijn zo'n 40.000 bedrijven gevestigd. Daarmee is het gebied van Delfland een van de dichtstbevolkte en meest geïndustrialiseerde ge bieden van Nederland. Het gebied staat bovendien be kend om zijn intensieve glas tuinbouw. Delfland werkt zoveel mogelijk samen met iedereen die met water te maken heeft, en heeft oog voor de natuur. Het hoog heemraadschap beperkt zich daarmee niet tot de strijd tegen water, maar strijdt ook vóór het water. Want zonder water geen leven. www.hhdelfland.nl AANKONDIGING VERGADERING VERENIGDE VERGADERING VAN DELFLAND 573862 Dinsdag 28 februari 2006 zijn de openbare vergaderingen van de commissies van Delfland De commissies bereiden de besluitvorming van Delflands algemeen bestuur, de verenigde vergadering, voor. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: 9.00 uut: commissie Waterbeheer - belangen Delfland bij grondwateronttrekking DSM Gist; - waterparels. 14.00 uut: commissie Bestuur en Organisatie - inspraakverordening; - nieuwe verordening voor de Tekeningcommissie. 19.30 uur: commissie Financiën - belangen Delfland bij grondwateronttrekking DSM-Gist; - nieuwe verordening voor de Tekeningcommissie. Donderdag 16 maart 2006 om 9.30 uut is de openbare vergade ring van de verenigde vergadering De verenigde vergadering is het algemeen bestuur van het Hoogheemraadschap van Delfland. Op de agenda staan onder meer de onderwerpen die hierboven bij de commissies staan vermeld. U bent van harte welkom de bijeenkomsten bij te wonen. Desgewenst kunt u inspreken. U kunt zich voor de commissievergaderingen aanmelden tot en met maandag 27 februari 2006 tot 17.00 uur. Voor de vergade ring van de verenigde vergadering kunt u zich aanmelden tot en met woensdag 15 maart 2006 tot 17.00 uur. Dit kan bij het secretariaat van de verenigde vergadering, telefoonnummer (015) 260 83 25. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Bureau Bestuurlijke en Juridische Ondersteuning. Op onze website kunt u de vv-agenda en de vergaderstukken vinden op www.hhdelfland.nl/agenda De bijeenkomsten vinden plaats in het Gemeenlandshuis van Delfland, Phoenixstraat 32 in Delft. Delft, 14 februari 2006 werk Schiedam. Hierdoor heb ik een goed zicht op wat er zich zoal afspeelt in het leven van een vluchte ling. Je kunt de situatie van een vluchteling vergelijken met die van iemand die op nieuw geboren wordt in een andere wereld. Neder land is een land vol regel geving en wetten, door de bomen zien wij vaak zelf het bos niet meer, laat staan een vluchteling die onze maatschappij, taal en cultuur nog moet leren kennen. Schiedam heeft de taak stelling om nieuwe vluch telingen met een verblijfs vergunning opvang te bie den. Veertien dagen nadat er een woning is toegewe zen wordt de opvang in een centrum en het leef geld door de landelijke overheid stopgezet. Het zou geweldig zijn als er inwoners van Schiedam bereid zouden zijn om te helpen bij het inrichten van de woning. Eventueel mee te gaan met aankopen doen zoals vloerbedek king, bed, gasfornuis, ka chel etc. Het is dankbaar werk, weet ik uit ervaring, en het geeft veel voldoening om je in te zetten voor een snelle tot standkoming van de maat schappelijke integratie bij nieuwe land- en stadgeno ten. Rets kwijt? Kijk eens bij de politie SCHIEDAM - De politie houdt maandag 27 febru ari een (brom)fietskijkdag. Tussen 18.00 en 19.30 uur kunnen Schiedammers te recht op het politiebureau aan het Bijdorpplein 1 om te kijken of hun verloren tweewieler ertussen staat. Aangeraden wordt om be wijs van aangifte en legiti matie mee te nemen. Kijk ook eens op de site www.vlaardingen.nl onder gevonden voorwerpen. Koffie, een praatje en nuttige tips SCHIEDAM - Het Mantel zorgcafé Schiedam opent dinsdag 28 februari de deuren voor alle Schie- damse mantelzorgers, die zin hebben in een kopje koffie of thee en een praat je. Een wijkverpleegkundige van Thuiszorg Nieuwe Wa terweg Noord zal aanwezig zijn om informatie en praktische tips voor man telzorgers te geven en eventuele vragen te beant woorden. Tussen 10.00 en 12.30 uur welkom aan het Broers- veld 123. Zwaard gevonden SCHIEDAM - Bij controle van een auto op het Frans Halsplein heeft de politie vorige week woensdag een zwaard in beslag geno men.. De eigenaar, een 25-jarige man uit Den Haag, werd aangehouden op basis van de Wet Wapens en Muni tie. Het zwaard is in beslag genomen. SCHIEDAM - Een bijzonder concert met chers, samen met het ensemble Ausonia. Franse barokmuziek inde oud-katholie- Op het programma staan werken van Jean ke kerk 't Huis te Poort op vrijdag 24 fe- Philippe Rameau en Jean-Baptiste Lully. bruari. Het optreden wordt verzorgd door Aanvang 20.15 uur aan de Dam (nr.28-30). de Canadese sopraan Isabelle Desro- Toegang 20 euro. DOOR MARIANNE VAN VEIZEN SCHIEDAM - Schie dam kampt met een wildgroei van lichtre clames. Op iedere lege straathoek, midden berm en gevel wordt de burger ongewild ge confronteerd met de schreeuwende uit hangborden. Volgens Rob Oosthof (WD) is het rommelige straatbeeld ontstaan om dat de vergunning voor de plaatsing van de reclames nu bij de ONS ligt. Oosthof wil de wildgroei inperken en denkt dat wanneer de «vergunning weer terug komt bij de gemeente, Schiedam opgeschoond kan worden. "Ik ben tegen visuele ruis," zegt Oosthof, "en een woonomgeving gaat er voor mij niet op vooruit met lichtreclames die overal opduiken." Wethouder Cor van Til- Lichtreclames zorgen voor een rommelig straatbeeld. De gemeente gaat daarom reclamevrije plekken aan wijzen. F0T0:WHK borg, geeft toe dat het stadsbeeld erg onrustig is geworden met alle uit hangborden. "Wij zagen inderdaad ook een wild groei," erkent Van Tilborg maar hij denkt niet dat de vergunning verlening zomaar terug kan bij de ge meente. "Op praktische gronden zal dat moeilijk worden. Je hebt te maken met dingen als bereikbaar heid, stroom en dergelij ke." Maar dat er nu iets ge daan moet worden is wel duidelijk. De wethouder beloofd dat er in het ver volg beter opgelet gaat worden door de gemeente. "De gemeente zal voor taan aangeven waar wel en niet gehangen mag wor den," aldus Van Tilborg,

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 39