7.99 10.99 8.99 9.99 5.99 Innovatieprijs voor project KnoopPunten DE BEURS VAN SCHIEDAM Mgr. Nolenslaan 514 - Schiedam BIJ BOON WIJNSTUNT!! Cabardès 3.99 2.99 Vlek Jonge jenever 9.59 Glen Scanion Scotch Whisky 12.99 Hooghoudt Vieux 11.25 St. Patrick Rum 11.99 Kopke Pon Ruby-Tawny 7.99 Belastingaangifte 2005 KUNSTGEBITTEN Autoservice Eigenraam Na de deskundige oogmeting heb je naast een perfect zicht ook nog de mooiste bril op de neus BRILMODE R#B BOON U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Donderdag koopavond tot 20.30 uur Aanbiedingen geldig van 22 t/m 28 febr. 2006 JjNiet zo met bewoners omgaan SCHIEDAM - Het kappen van 29 bomen nabij het Bospad en de afhandeling van het bezwaar van Willem Waqué, is voor Groen links en D66 aanleiding om schriftelijke vragen te stellen aan het college van b en w. De partijen stellen dat de gemeente niet op deze manier met haar inwoners om moet gaan. "Door deze gemeentelijke handelswijze is het vertrouwen van de burger in het goed functioneren van de lokale overheid wederom bescha digd", schrijven ze. De partijen willen van het college weten waarom ze het advies van de bezwarencommissie, die Waqué in het gelijk had gesteld, naast zich neer heeft gelegd. Ook willen ze weten waarom de gemeente zich niet heeft gehouden aan de belofte om niet binnen zes weken na de uitspraak van het be zwaar te kappen. Verder zijn D66 en Groenlinks benieuwd waarom niet werd opgenomen op het telefoonnummer dat in de publicatie stond vermeld. Misschien een goede gelegen- de Boshoek op te knappen, heid om weer een paar bomen Daar kom ik namelijk altijd met te planten. Of het speeltuintje in mijn kleinzoon. KIJK www.brilmoderobboo n. nl 0.7 liter 6 flessen 16.00 Stevige rode wijn 1/1 liter 1/1 liter 1/1 liter bruin en wit 0.7 liter Uw belastingaangifte 2005 indienen voor 1 april 2006! Bel ons voor 15 maart, vaste prijsafspraken. U kunt ons bereiken via telefoonnummer: (01014735878 of E-Mail: vanderpoel-vanriin@hotmail.com Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Implantaatprotheses Dagelijks geopend van 08.30-16.30 uur Behandeling volgens afspraak Tandprothetische Praktijk Veringmeier Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 e-mail: vmeier@hetnet.nl Zuid voelt politici aan de tand SCHIEDAM - Bewonersver eniging Schiedam-Zuid (BVSZ) gaat maandag 27 fe bruari de kandidaten voor de gemeenteraadsverkiezingen aan de tand voelen. Dat ge beurt tijdens een politiek fo rum, dat in het teken staat van de toekomst van de wijk Zuid. Aanleiding is het wijk- plan, dat volgens de bewo nersvereniging niet goed uit de verf komt. Voor bezoekers is dit tevens een goede gele genheid om de mensen van de lokale politiek beter te le ren kennen. 'Lokale politiek is heel an ders dan landelijke politiek, dus laat u zich niet leiden door de gedachte dat het saai en oninteressant is. Lo kale politiek gaat over ont wikkelingen bij u om de hoek. Of zelfs in uw straat', aldus de bewonersorganisa tie. Aanvang 20.00 uur aan de Leliestraat 10 (zaal open om 19.30 uur). Schiedammer moet auto inleveren SCHIEDAM - Een 24-jarige Schiedammer moest zondag na een bezoekje aan het po litiebureau zonder auto en met een stapel bekeuringen weer huiswaarts. De man werd aangehouden op de Horvathweg omdat hij teveel had gedronken. Op het bu reau bleek dat hij geen rijbe wijs heeft en ook nog een openstaande boete moest betalen. Snert- en takkentocht SCHIEDAM - Heemtuin 't Hoefblad houdt zondag 26 februari een snert- en tak kentocht. Ook al lijkt het in de winter kaal en doods, er zit al ge noeg leven in de bomen. Ie mand die daar alles over kan vertellen is voormalig heem- tuinbeheerder Hans Buis man. Aan de hand van takken en knoppen laat hij zien wat er allemaal te beleven valt tij dens de wintertijd. Na afloop wordt er erwtensoep geser veerd en kunnen kinderen een lekkernij maken voor de vogels. De activiteiten zijn voor jong en oud en kosten niets. Start om 13.30 uur bij het heem tuinhuisje. Oefenen met de stemmachine SCHIEDAM - Bij de gemeen teraadsverkiezingen op 7 maart worden in Schiedam nieuwe stemmachines ge bruikt. De nieuwe machines heb ben geen drukknoppen meer maar een touch screen. De kiezer moet eerst een keuze maken voor een partij en ziet dan pas de kan didaten van die partij. Wie wil oefenen met de nieuwe stemmachine kan op 21, 22 en 23 februari terecht in de Stadswinkel op het Stadserf. Brand in kelderboxen SCHIEDAM - De brandweer moest zaterdagochtend uit rukken voor een brand in de kelderboxen aan het Liszt- plein. Het vuur werd snel ge doofd maar diverse kelder boxen liepen roet- en water schade op. De politie ver moed brandstichting en is een onderzoek gestart. SCHIEDAM - Het project KnoopPunten van de biblio theek Schiedam heeft 23.000 euro gekregen uit de Innovatie- Stimulans Bibliotheekvernieu wing. KnoopPunten omvat kleinscha lige bibliotheekprojecten die worden ontwikkeld met lokale instanties, waarmee de biblio theek normaal gesproken niet zo snel zou samenwerken. Voorbeelden zijn een begraaf plaats, een chocolaterie, een moskee" of een medisch cen trum. Volgens de jury van de innova tieprijs "kan dit opmerkelijke project uitgroeien tot een veel belovende aanpak. Een wereld aan nieuwe, nooit onderzochte, en niet voor de hand liggende samenwerkingsmogelijkheden kan het resultaat zijn. De infor matiefunctie van de bibliotheek wordt hjer op een creatieve en originele wijze ingevuld." Behalve Schiedam krijgen ook de gemeenten Aa en Hunze, Amersfoort, Delft, Den Haag, Dordrecht, Heerhugowaard, en Lelystad een subsidiebijdrage voor vernieuwende biblio theekprojecten. Alle gekozen projecten zijn origineel en grensverleggend. De projecten kunnen op termijn een belang rijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling eri inno vatie van het bibliotheekwerk. Woensdag 22 februari 2006 - Pagina 3 Fokkerstraat 576 (langs A20) Schiedam (010) 462 20 22 www.eigenraam.peugeot.nl Schiedam Hof van Spaland 5 Telefoon: (010) 470 17 30

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 3