Verder met de wijk Hoogtevrees Vijf jaar bedelen om een eigen schuurtje verleg je Scholen Kijkje in de Tweede Kamer Wethouder Meijer bestrijdt kritiek wijkgericht werken Little Chicken in Filmhuis Deloitte dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 22 februari 2006 - Pagina 5 Ongeveer dertig moeders van de islamitische basisschool El Fru- kan hebben vorige week een kijkje genomen in de Tweede-Ka mer. Ze waren hiervoor uitgenodigd door stadsgenoot Martijn Vroom, die werkzaam is als fractiemedewerker bij het CDA. SCHIEDAM - Wethouder Hans Meijer roept de bewo nersorganisaties op om ver der te praten over de ont wikkeling van het wijkge richt werken. Hij reageert daarmee op de uitlatingen van SOBO-voorzitter John van Gestel. Die schortte vo rige week de samenwerking op omdat de gemeente in zijn ogen voorbij gaat aan wezenlijke kritiek op het project. Wethouder Meijer vindt dat voorzitter John van Gestel met zijn actie voorbij gaat aan een democratisch besluit en onjuis te draai geeft aan de gang van zaken. Meijer legt uit dat het extern in kopen van opbouwwerk, waar Van Gestel zijn pijlen op richt, is vastgelegd in de kadernota wijk gericht werken, die door ge meenteraad is vastgesteld. Hij bestrijdt dat het gaat om een be zuinigingsmaatregel, zöals Van Gestel zegt. "Wie de onderlig gende stukken kent zal weten dat geen cent bezuinigd is op het wijkgericht werken. Sterker nog, een dreigende bezuiniging van enkele tonnen is door de raad teruggedraaid." Verder vindt Meijer het onte recht dat SOBO zich boos maakt over een subsidie van 'nog maar' 10.000 euro per jaar. Het SOBO heeft volgens de wet houder niet eerder een structu rele subsidierelatie met de ge meente gehad. Hij noemt het logisch dat het SOBO wel eerst aan moet aangeven wat met dat bedrag gaat gebeuren. "Het kan natuurlijk niet zo zijn dat ge meenschapsgeld wordt uitge geven zonder dat daar goede prestatieafspraken aan ten grondslag liggen." Overigens heeft Meijer alle vertrouwen dat SOBO een prima onderbou wing kan overleggen. SCHIEDAM - Wie zich ver veelt in de voorjaarsvakan tie kan altijd nog een film pje pakken in het Filmhuis. In de tweede week van het mini-jeugdfilmfestival wordt de animatiefilm Little Chic ken vertoond. Het kuiken tje Chicken Little heeft ooit grote paniek gezaaid in de dierenwereld toen hij dacht dat de hemel naar beneden kwam. Nu is hij vastbeslo ten om zijn reputatie weer in ere te herstellen. Maar net als alles goed lijkt te gaan, valt er écht een stuk van de hemel op zijn hoofd. Van donderdag t/m zon dag, aanvang 14.00 uur. SCHIEDAM - Simone Wit en haar drie kinderen doen al les op de fiets. De bood schappen, kinderen naar school of de stad in, altijd staat de tweewieler paraat. Maar een plek om hun fiets veilig te stallen hebben ze niet. Simone Wit betrok vijf jaar gele den een woning op de eerste etage in de Voornsestraat. "Ik heb toen aan Woonplus ge-, vraagd of ik ook een schuur kon krijgen. We kijken wat we voor u kunnen doen, zeiden ze. Maar ik krijg steeds nul op het rekest. Wel kreeg ze vorig jaar een schuur te leen maar die moest ze eind januari weer inleveren. "De buurvrouw bij wie ik de fietsen in de schuur mocht zet ten, heeft inmiddels iemand an ders uit de brand geholpen. Op straat zetten is ook geen optie want dan zijn ze zo verdwenen. Moet ik dan elke dag vier fietsen de trap op sjouwen?", vraagt ze zich af. Simone Wit is eigenlijk een beetje boos dat ze haar leen- schuur weer moet inleveren. "Die gaat nu naar de bewoners van de wisselwoningen terwijl ik hier al vijf jaar woon en nog nooit iets heb gevraagd. Bij De familie Wit doet alles op de fiets maar een schuurtje om hun tweewielers veilig te stallen, hebben ze niet. foto: whk Woonplus zeggen ze dat ik geen recht heb op een schuur omdat ik al een balkon heb. Dat slaat toch nergens op." Woonplus wil niet op de zaak reageren maar laat weten dat Si mone welkom is voor een ge sprek. Die reageert:. "Ik ben al zo vaak op gesprek geweest. Nu wil ik gewoon een schuur" Kerkdiensten Zondag is er om 10.30 uur in de St.Jan de Doper - Visi- tatiekerk, Mgr.Nolenslaan 99, een eucharistieviering, voorgegaan door Pater Leo de Jong O.P. m.m.v. het Meezingkoor. Zaterdag 17.00 uur viering met muzi kale begeleiding door Jan Meisters. Pröt.Kerk Schiedam (stad) - diensten om 10.00 uur Gro te Kerk, Ds AR. de Mey Me- cima, Rotterdam. Magnalia Deikerk Ds. L.G. Bos. Bet- helkapel Ds. T. Zevenber gen. Lutherse Kerk geen dienst. In de Nederlands Gerefor meerde Kerk aan het West- vest 30 zijn zondag diensten om 9.30 uur: Ds. A.D. vd Heuvel, Aagtekerke, 16.30 uur: Broeder H P Kool, Schiedam. Zondag is er een dienst bij de Vrijzinnige Geloofsge meenschap aan het West- vest 90-92 om 11.30 uur, voorganger is dhr. A Rot. Zondag is er in de Liduina- kapel (Frankeland) om 10.00 uur eucharistieviering, voor ganger is pater W. Saris met medewerking van het Lidui- nakoor. In de Liduinabasiliek aan de Singel 104 is zaterdag om 18 uur een Stille Heilige mis.Zondag om 14.00 uur is de feestelijke Hoo'gmis: vie ring van het 25-jarig jubi leum van Pastoor P.M. Vis- mans als pastoor van de ba siliek. Herst. Herv. Gemeente houdt diensten om 10 uur in het Accent College, voorgan ger Dr. P. Buitelaar, om 17.00 uur in Grote Kerk, voorgan ger Ds. LD. Burger. Natuurlijk weet je precies hoe je ideale baan eruit ziet. Afwisselend en uitdagend werk; niet alleen cijfers controleren, maar ook toegevoegde waarde leveren. Goede doorgroeimogelijkheden, een gedegen opleidingsprogramma en dat in een team van jonge, enthousiaste collega's. Maar waar vind je deze baan? Wij weten het antwoord! Deloitte is met zo'n 6.000 medewerkers in heel Nederland de grootste organisatie op het gebied van Accountancy, Belastingadvies, Consultancy en Financieel Advies. Voor ons onderdeel Deloitte MKB Accountancy Advies, locaties Rotterdam en Schiedam, zijn we op zoek naar een Assistent, (ervaren) Senior Assistent en een Groepsleider. Wie zoeken we? Assistent Je hebt een afgeronde niveau 4 MBO-opleiding in de administratieve richting. Je hebt affiniteit met cijfers en hebt een leergierig karakter. Verder ben je accuraat en communicatief vaardig. (ervaren) Senior Assistent Je hebt een afgeronde HEAO-opleiding AC, BE of SPD en bent op zoek naar een echte uitdaging. Eigenschappen als accuraat, communicatief, cijfermatig inzicht en ambitieus zijn je op het lijf geschreven. Je beschikt over enige werkervaring binnen de samenstelpraktijk of in een financieel-administratieve functie. Je hebt kennis van de bedrijfsadministratie, geautomatiseerde systemen en fiscale en sociale wetgeving. Ook ben je commercieel ingesteld en toon je graag initiatief. Groepsleider Je hebt een (bijna) afgeronde AA-opleiding en beschikt inmiddels over enkele jaren werkervaring. Bedrijfsadministraties, geautomatiseerde systemen en fiscale wetgeving ken je als je broekzak. Je bent zelfstandig, maar je werkt ook graag samen met je collega's. Je beschikt over leidinggevende capaciteiten en bent commercieel ingesteld. Wat bieden we? Een informele, open en collegiale werksfeer en een uitstekende begeleiding. Je collega's zijn jong, enthousiast, ambitieus en teamspelers bij uitstek. Uiteraard bieden we je verder een pakket van uitstekende primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden. Interesse? Solliciteren kan via onze website: www.deloitte.nl. Maar je kunt natuurlijk ook altijd contact opnemen onze Senior HR Consultant Arno Stam, op telefoonnummer 010 - 272 17 49. AccountantsBelastingadviseursConsultantsFinancieel Adviseurs

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 5