Een maatje groter Leef gezond! Glas uit oude doos f (^WeightWatchers" w MM8MI Het Nieuwe Stadsblad Grote maten shoppen bij Hoop-vol Van Toor, Hollandia, schoolmelk Woensdag 8 maart - Pagina 35 SCHIEDAM - Esther Ver speek was het spuugzat om stad en land af te rijden voor leuke kleding in haar maat Ze heeft daarom haar eigen kledingwinkel Hoop-vol ge opend aan de Kerstraat in Kethel. De winkel voor grote maten (44 tot 60) heeft een heel beschei den onderkomen. Er is net plaats voor de kledingrekken, toonbank en een koffietafeltje. De paskamer daarentegen is van een koninklijke omvang. "Bijna net zo groot als de winkel zelf", grapt ze. Esther Verspeek weet uit eigen ervaring hoe lastig het is om aan leuke kleding te komen, die een maatje groter is. "Wat je in de grote modeketens aantreft is, op een paar uitzonderingen na, oubollig en saai. 'Als je het zo goed weet, waarom begin je zelf dan niet een winkel', opperde mijn man Karei toen ik weer eens zat te schelden. Dat ben ik gaan doen. Binnen een maand was alles geregeld. Hoop-vol heeft kleding van De- luca, X-two, Melli Mell, Zizi Je ans en Gossip. "Inkopen doe je op basis wat je zelf leuk vind. Ik doe het samen met een vriend in, die echt de tegenovergestel de smaak van mij heeft. We staan dus regelmatig ruzie te maken bij de groothandel." Hoop-vol is een heel relaxt win keltje, waar klanten op hun ge mak kunnen passen en de koffie en thee altijd klaar staat Op 2 april geeft Hoop-vol een mode show in café De Halve Maan. Hoop-Vol, Kerkstraat 2, Geo pend woensdag t/m zaterdag van 11.00 tot 17.30 uur. SCHIEDAM - De diëtist van de Thuiszorg kan op het ge bied van voedings- en diee tadviezen veel betekenen. Zij bekijkt samen met de cliënt het voedings- en leef patroon en kan vaak al door kleine aanpassingen zorgen voor een goed resultaat. Binnen de basisverzekering worden ZES consulten van de diëtist van Thuiszorg Nieuwe Waterweg-Noord vergoed op basis van een schriftelijke ver wijzing van de huisarts. Belang stellenden kunnen direct een afspraak maken op de spreek uurlocaties in Schiedam Daar naast start de Thuiszorg in maart opnieuw met de cursus sen 'Actief afvallen' en 'Gezond leven met diabetes'. De cursus 'Gezond leven met diabetes' wordt meerdere ma len in dit jaar aangeboden voor mensen met diabetes mellitus type 2 én hun partner of fami lielid. Deze cursus wordt door een diabetesverpleegkundige en een diëtist verzorgd en om vat 5 bijeenkomsten van 2 uur. De cursus is gericht op de aan doening diabetes en de bijbe horende behandeling, waaron der dieetadvies, medicatie én hoe op een gezonde manier om te gaan met diabetes. Vragen Belangstellenden met vragen over voeding of een bepaald dieet, kunnen vrijblijvend con tact opnemen met de diëtiste van de Voedingsinformatielijn, dinsdag van 14.00 uur - 15.00 uur en donderdag van 11.00 uur - 12.00 uur, telefoonnummer (010)2467300. Via dit telefoonnummer kun nen belangstellenden zich ook aanmelden voor een afspraak op het spreekuur, zich opgeven voor één van de cursussen of in formatie opvragen over de dië tist. De diëtisten van Thuiszorg Nieuwe Waterweg Noord. foto: pr "Weight Watchers heeft het bewezen: een realistisch eetplan, de coach en de groep die je elke i week ondersteunen en afslanken Is plots geen probleem meer." Kom gratis een kijkje nemen op de wekelijkse cursus. Wil je jezelf na afloop inschrijven en het Programma en de uitleg ervan ontvangen, betaal dan slechts 9 (Voordeeltarief indien je wekelijks komt), j Breng deze advertentie mee naar jouw eerste cursus en kom een 1/2 uur voor het begin van de cursus, i Schrijf nu GRATIS in, bespaar 14, je Weight Watchers balpen* ligt al klaar. ^-«ssaiÊÊlB* GRATIS etui met rekenmachine en pen* als je een vriend(in) inschrijft. Schiedam - Sport en Evenementenhal Margriethal - Nieuwe Damlaan 5 - Woensdag 19.30 uur Vlaardingen - Wijkcentrum Holy - Aristide Briantring 90 - Donderdag 10.00 uur Vlaardingen - Zalencentrum Prikkewater - West Havenkade 80 a - Dinsdag 19.30 uur Vlaardingen - Hotel Ibis - Westlandseweg 270 - Woensdag 19.30 uur Voor meer informatie omtrent de cursussen, onze postorderdiensten of het M"6 pakket voor mannen, bel 0900/202 60 60 {Tarief €0,10/min) ofsurfnaarwww.weiqhtwatchers.nl Hat Nmim» SfadaiötffNSl 0- "Tot zolang de voorraad strekt. Aanbiedingen niet verenigbaar. Geldia van 6/3 tot 1/4/2006 op de traditionele cursussen. Noeste werkers begin deze eeuw in de Vereenigde Glasfabrieken in Vlaardingen SCHIEDAM - Als'glas hut' gestart in Vlaar dingen in 1899, nu de nationaal en interna tionaal bekende Veree nigde Glasfabrieken in Schiedam. Bij Streek museum Jan Anderson in Vlaardingen een boeiende expo over al les wat met 'glas' te ma ken heeft De Vereenigde glasfabrie ken, een fusie van glasfa brieken uit Leerdam, Loe- nen aan de Vecht en Vuur- en, werd opgericht in 1899. De directie werd gevormd door Antonie Pelgrim en Titus de Meester. In 1912 werd de Flesschenfabriek uit Leerdam opgekocht omdat die in het bezit was van een flessenblaasma- chine die 17.000 flessen per dag kon produceren. De Vereenigde glasfabrie ken slokten voor de tweede wereldoorlog de meeste concurrenten uit Zuid- Holland op. Na de ovema- me van glasfabriek De Schie in 1923 werd Schie dam de officiële zetel. In 1936 werd een deel van de fabriek die 'de Glashut' ge noemd werd gesloopt In 1960 stonden alleen de op slagloodsen voor de fles sen er nog. Anderson heeft een mooie collectie flessen en glazen voorwerpen. Voor 50-plussers is de expo het feest der herkenning. Van Toor limonade, het schoolmelkflesje en melk en koffiemelkflessen van Hollandia. De jeneverfles van Hulstkamp, beugel- en kogelflesjes. Verzamelaar Anderson is er wederom in geslaagd om een boeiende expo neer te zetten, nu over glas. Kethelweg 50, iedere zater dag en eerste zondag van de maand, geopend van 14.00-16.00 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 35