Schouderklopje II Duikers Aqualis tussen wal en schip ig huis gezocht Minister positief over Grote Stedenbeleid Minder stankklachten dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad dalf Dansen met heel je hart SCHIEDAM - Veertig scho len uit Zuid-Holland doen donderdag 23 maart mee aan de voorronde van Heart Dance Award. Onder de kandidaten bevinden zich ook leerlingen van de Schie- damse basisschool Sint Jan. De Heart Dance Award is een nationaal dansevenement voor de groepen 7 en 8 van het basis onderwijs, dat wordt georgani seerd door de Nederlandse Hartstichting. Doel is om kinde ren te laten bewegen en te wij zen op het belang van een ge zond leven. Leerlingen bedenken zelf een dans op het thema 'gezonde leefstijl', studeren de dans in en treden met de hele klas op in het theater. Basisschool Sint Ian is ieder jaar van de partij. Deze voorronde gaan één groep zeven en twee groepen 8 tiaar het Isala Theater in Capelle aan den IJssel om hun danskunsten te vertonen aan de jury. "Bij ons staat de Olympische gedachte voorop", vertelt mees ter Marco Lansbergen. "In te genstelling tot sommige andere scholen geven wij niet veel geld uit aan kostuums. Daarom stranden we vaak in de eerste ronde. Meedoen is belangrijker dan winnen, denk ik dan maar. De kinderen vinden het leuk. Dit jaar hebben ze een soort streetdance-achtige act be dacht. En als je niet goed kan dansen.ach dan ga je gewoon een beetje achteraan staan." De Nederlandse Hartstichting houdt ieder jaar de Heart Dance Award voor groepen zeven en acht van het basis onderwijs. Dit jaar doen in totaal bijna 13.000 leerlingen mee aan het nationale dansevenement, dat is bedoelt om kinderen te wijzen op het belang van een gezonde levensstijl. Kinderen tot twaalf jaar leven betrekkelijk ge zond maar zodra ze naar de middelbare school gaan, veranderd hun levensstijl. De finale wordt 26 april gehouden in Amersfoort. De Heart Dance Award wordt door Jetix uitgezonden. (Foto PR) Woensdag 15 maart 2006 - Pagina 13 Yogalesssen in De Erker SCHIEDAM - In wijkcen trum De Erker wordt iedere dinsdag van 10.30 tot 11.30 uuryogales gegeven. In deze tijd van stress en drukte, biedt yoga de mens rust en evenwichtigheid. De contri butie bedraagt voor 13 les sen 65 euro. Belangstellen den kunnen voor meer in formatie contact opnemen met het wijkcentrum, tel. 010 - 42677 67. Boete voor raar weggedrag SCHIEDAM - De politie heeft vorige week een 28-ja- rige Spaanse automobilist aangehouden, die er een nogal vreemd weggedrag op na hield. De man reed parallel aan de burgemeester van Haaren- laan in de richting van de 's Gravenlandseweg. Hierbij reed hij eerst over het fiets pad, daarna via de groen strook over het trottoir en tenslotte over de trambaan. Na het betalen van de boete mocht de man weer verder gaan. Drie maal raak SCHIEDAM - Het negeren van een rood verkeerslicht is een 29-jarige Schiedammer duur komen te staan. Hij deed dat namelijk voor de ogen van de politie. De agen ten namen gelijk een blaas- test af, waaruit bleek dat de man teveel had gedronken. Bovendien was de APK-van de auto verlopen. Al met al werden dus drie boetes uit geschreven. SCHIEDAM - Minister Pechtold vindt dat Schie dam goed werk heeft gele verd met het grote steden beleid. De minister zegt dat naar aanleiding van de ver antwoording over het be leid van 2000-2004. Ondanks de economische re cessie is Schiedam erin geslaagd om de werkloosheid tegen te gaan. Dit onder andere door een goede inzet van gesubsi dieerde arbeid. Deze broer en zus zijn buiten geboren en kwamen na tien weken Veiligheid in Hargahoeve terecht Ze zijn nu ongeveer zes maanden maar De minister vindt verder dat de blijven angstig voor nieuwe dingen. Daarom wordt een rustig gemeente flink geïnvesteerd pleeggezin gezocht zonder kleine kinderen en andere dieren. heeft in de veiligheid. Al tekent hij hierbij aan dat wel moet worden gelet op het effect hier van op de onveiligheidsgevoe lens. De minister geeft aan dat via de extra investeringen op het ge bied van de sociale cohesie deze veiligheidsgevoelens mogelijk positief kunnen worden beïn vloed. Op het gebied van fysieke en so ciale leefbaarheid heeft de ge meente wel maatregelen geno men maar is het niet gelukt de doelstellingen te halen. In het Grote Stedenbeleid van de komende jaren moeten extra maatregelen worden genomen. Zo worden in Nieuwland en Groenoord projecten uitge voerd voor een betere woon omgeving. De aanpak van de Oreliosingel (onlangs uitgevoerd) dient als het goede voorbeeld. Leren Pechtold is ook positief over het 'lerend vermogen' zoals dat uit de beschrijving blijkt. Hij con stateert daarbij dat uit de ver antwoording naar voren komt dat de GSB-aanpak goed inge voerd is in de ambtelijke organi satie van de gemeente. SCHIEDAM - De meldkamer van de DCMR Milieudienst Rijnmond heeft in de maand februari 379 stank klachten behandeld. Dat zijn 248 klachten minder dan gemiddeld in de maand februari. Op 1 februari werd stankco de 1 afgekondigd na klach ten uit de hele redio over een olielucht. Dit was te wijten aan de weersom standigheden. De waar schuwingscode is op 4 fe- burari weer ingetrokken. Een milieuklacht is 24 uur per dag in te dienen op tel. 47 33 333 of www.dcmr.nl/milieuklacht. SCHIEDAM - Wat is echt Schiedams en wat niet. In het geval van verenigingen wordt het antwoord gege ven door de Sportraad. Dat dreigt duikvereniging Aqualis nu noodlottig te worden. De duikvereniging is twee jaar geleden ontstaan uit een com merciële duiktrainer en gaat wekelijks kopje onder in zwem bad Groenoord. Van een Schie- damse vereniging is echter geen spraken, zo oordeelt de Sport raad. Reden: Het statutair op richtingsadres is niet in Schie dam en slechts 15 procent van leden komt uit de stad. "Is het aantal leden te klein of de vereniging te groot", vraagt voorzitter P. Van Breukelen zich hardop af. "Als we maar vijftien leden zouden hebben, die alle maal uit Schiedam komen, is het wel goed. Duiken is geen massasport en daarom moeten we ook leden buiten de stads grenzen trekken. En wat het op richtingsadres betreft. Ik heb voor het gemak mijn toenmali ge privé-adres opgegeven, voor de post." Van Breukelen snapt niks van de beslissing en heeft inmiddels een rechtzaak aangespannen. De duikers van Aqualis: Schiedammers of niet? "Bij de subsidie aanvraag wer- is voor ons niet op te brengen, den we door de gemeente met We trainen hier en stellen ons open armen ontvangen. Nu open naar de stad met allerlei moeten we plotseling 2,5 zoveel activiteiten. Dat maakt Aqualis betalen voor het zwembad. Dat Schiedams genoeg. Griekse avond in de Erker SCHIEDAM - De Griekse dansclub in de Erker houdt zaterdag 18 maart een afslui tende avond. De grote zaal krijgt een sfeervolle Griekse ambiance, de muziek wordt verzorgd door een live-groep en de dansgroep Aphrodites geeft een uitvoering van di verse Griekse dansen. De avond begint om 19.30 uur en eindigt om 23.30 uur. De entree is 4 euro, inclusief Griekse hapjes. Kaartver koop aan de zaal of aan de balie van de Erker. Gezocht: docent Nederlandse les SCHIEDAM - Stichting Wel zijn Schiedam zoekt flexibele vrijwilligers, die zich willen inzetten om aan mensen, die nog onvoldoende Neder lands spreken of schrijven, les te geven. De vrijwilligers worden na een inwerktijd in gezet. De lessen worden ge geven in wijkcentrum De Er ker. Voor meer informatie: Milka Huskic, tel. 010 426 77 67. Ouders Bob gevonden VLAARDINGEN - De politie heeft een 29-jarige vrouw en een 31-jarige man aange houden, die ervan worden verdacht hun baby te vonde ling te hebben gelegd bij een huisartsenpraktijk aan de Schiedamseweg in Vlaardin- gen. Het jongetje werd door de huisarts voor de deur aangetroffen in een bood schappentas. Hij kreeg de naam Bob en werd onderge bracht in een pleeggezin.

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 13