Darten bij Harga Vogelgriep N©flik iMN Van Kortenhof laat u wegdromen in een luxe hotel. ë&SpSi Nu bij Van Kortenhof OQ kJüRTENHQF Stadsgenoten spelen in musical Pietje Bell Bleekneusjes en belhamels zoeken leuke vakantie-ouders waar iedereen je kent! www.postbus51.nl telefoon 0800 - 8051 nos teletekst pagina 491 het waaigat WA c dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 15 maart 2006 - Pagina 23 SCHIEDAM - De musical Pietje Bell komt naar Schie dam. Dat betekent werk aan de winkel voor Nick Jansen, Vincent Kuiters, Es ter van Aalst, Martine Scho- nekamp, Dennis Tromp en Henry Vermaas. Deze zes stadsgenoten hebben na melijk een rol gekregen als figurant. Pietje Bell is een innemend, maar baldadig straatjochie uit een arm gezin in het Rotterdam van de jaren dertig. Hij weigert zich te conformeren aan de we reld van volwassenen en maakt keer op keer de buurt onveilig met zijn goedbedoelde kwajon gensstreken, die echter steeds verkeerd uitpakken. Dit tot groot ongenoegen van de ver zuurde drogist Geelman, die met zijn keurige zoon Jozef alles in het werk stelt om Pietje bij menigeen zwart te maken. Voor de rollen van Pietje Bell, Sproet, Engeltje en Peentje zijn uit honderden kandidaten 24 jonge talenten geselecteerd die per tourbeurt de kinderrollen voor hun rekening zullen ne men. De rol van Peentje wordt vertolkt door een acteur uit Maassluis. Te zien op woensdag 29 en don derdag 30 maart in Fortis Theater aan de Schie. Reserve ren: www.theateradschie.nl of tel. 2 467 467. SCHIEDAM - Europa Kinder hulp zoekt enthousiaste gastouders die bleekneusjes en belhamels uit Europese steden een leuke vakantie willen bezorgen. Dat is weer eens wat anders dan Zuid- Frankrijk of de Spaanse Co sta's. Avontuurlijk, uitda gend en vooral dankbaar. Het gaat om kinderen uit moeilij ke situaties. Voor meer infor matie www.europakinder- huip.nl. Of neem contact op met Trees Groothuis 0252- 373493. SCHIEDAM - Dartsvereniging Hargaspórt houdt zaterdag 25 maart een openingstoernooi in de vorig jaar geopende sport kantine Hargaspórt aan de Sportlaan 8 in Schiedam. Het toernooi begint om 20.00 uur. Er kan tot 19.50 uur worden in geschreven; inschrijven kost 3.50 per persoon. Er wordt ge speeld op 4 banen, de spelsoort is 501 single, en er zijn beker- prijzen te winnen in een win naars-, en verliezersronde. SCHIEDAM - "Het is als een verhaal vertellen maar dan met je handen", zegt Ger van Eijk over de djembé, een West-Afrikaanse trom mel die bezig is aan een we reldwijde opmars. Van Eijk geeft cursussen, works hops, verzorgt speciale djembé-reizen en les op scholen, andere op de Violier in Schiedam. Het meuws: ie dereen kan het le ren. "Een goede solo vergt jaren in tensieve stu die, maar -een basisrit me heb je zo onder de knie", vertelt Ger van Eijk. Onder zijn cur sisten behoren evengoed gepensioneerden als jon geren. "Ik wil de djembé uit het alternatieve cir cuit halen. Het is niet moeilijk om te leren. In ieder mens zit een ritme. Na één slag op de djembé weet ik met wat voor per- soon ik te maken heb. Intro vert ofjuist uitbundig." Lekker trommelen en de stress van je af slaan, daar gaat het om. Maar van Eijk wil ook iets mee geven over het land waar de Zelf treedt Van Eijk djembé vandaan komt. Zonder regelmatig op met Afrikaanse zweverig te worden "want ik musici en organiseert hij allerlei blijf een gewone jongen uit de acties voor het goede doel. Op Hoek", benadrukt hij. 27 mei zamelt hij geld in voor een project in Senegal met een speciale Afrikadag in wijkge- bouw De Flat in Maassluis. Voor meer informatie over de workshops van Ger van Eijk, tel 06 16 62 05 22. Of kijk op internet: www.jambopercussion.nl Ger van Eijk: "De djembé schept een band. Ie groet als je iemand anders met zo'n spe ciale tas ziet lopen. Net of je een hond of een boot hebt." 'Crucifixion' in de Grote Kerk SCHIEDAM - Het koor 'Vo- calis St Jan' geeft zaterdag 25 maart een uitvoering in de Grote Kerk van Schiedam. Op het programma staan de 'Crucifixion 'van John Stai- ner en enkele andere wer ken. Aan het concert werken mee de tenor Aart Mateboer, bas Marcel Moester en de or- ganiste Jet Dubbeldam. Het geheel staat onder leiding van dirigent Jac. Horde. Het concert duurt van 19.3Q uur tot 21.00 uur. Kaarten kosten 5 euro en zijn ver krijgbaar bij de koorleden en vanaf 19.00 uur bij de ingang van de kerk. Knippen, verven en watergolven SCHIEDAM - Wijkcentrum Oost start een kapperscursus voor beginners en gevorder den. Knippen, verven, was sen en watergolven zijn en kele onderwerpen die in de ze cursus aan bod komen. De cursus wordt gegeven op donderdag van 9.00 tot 11.30 uur, kosten 10 euro per maand. Meer info bij het wijkcen trum, tel. 245.18.18. Spirituele avond in Blauwe Brug SCHIEDAM - Simon Bakker is donderdag te gast bij spiri tuele vereniging Harmonia. Bakker doet waarnemen aan de hand van door het pu bliek meegebrachte voor werpen. De verenigings avond begint om 19.45 in wijkcentrum De Blauwe Brug. Toegang bedraagt 5 Locatie Hoogvliet 010 29572 12 Locatie Albrandswaard 010.2017791 www.einsteinlyceum.nl info@einsteinlyceum.nl Wil je naar een grote, massale scholengemeenschap, of ga je liever naar een school Openbare scholengemeenschap voor mavo- TL, havo atheneum en gymnasium, tweetalig havo, tweetalig atheneum en gymnasium In kranten, op televisie en radio hoort u steeds meer over de vogelgriep. Het nieuws komt dichter bij huis. Wilt u weten wat u kunt doen? Heeft u vragen of wilt u het laatste nieuws weten? Kijkt u dan op de website van Postbus 51 U kunt ook bellen naar de Postbus 51 Infolijn: maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 21.00 uur Of kijk op: Ministerie ven Volksgezondheid, Welzijn en Sport Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit Noflik is het Friese woord >r aangenaam, prettig. En dat is precies wat Noflik wil zijn: een aangename plek in huis waar u heerlijk kunt ontspannen en waar u 's nachts geniet van een gezonde nachtrust. zie ook: rw.avek.nl woon-ideeënwarenhuis Viaardingert 010-434 38 85 Parkeergarage Stadhuis open van di/vr: 10.00-17.30, za: 10.00-17.00, geen koopavond een NH tophote' allernieuw15 Batavus Weekend Complete fiets met Nexus 8 versnetlingen, alu. frame, auto matische verlichting,verende voorvork, verende zadelpen. Eenvoudig verstelbare stuurpen. 1 MET GRATIS FIETSCOMPUTERI voor -, acntirip JnNLPer.s°nenL WEGENS VERHUIZING alles MOET WEG eigen atelier, 100%service, alle merken - Atlanta Bruidsmode Kuiperstraat 47 3131 CH Vlaardingen www.atlantabnjidsmode.nl Bel voor een afspraak 010 435 93 50 www.vankortenhof.nl lnfo@vankortenhof.nl MAASSLUIS Heldringstraat ioi Tel: 010-5911440 VLAARDINGEN Louisede Colignylaan i Tel: 010-249 00 74 HENGELO Het Plein 90 Tel: 074-267 0913 n 09.00-17.30 uur. Zaterdag 09.00-17.0 De grootste fietsspeciaalzaak van de regio met de meeste keus.

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 23