Delfland werkt aan water Delfland: voor al uw vragen over waterbeheer! Hoogheemraadschap van Delfland www.hhdelfland.nl Prijs voor waterberging Voorzorg Delfland vogelgriepvirus 1 en 2 aprih Kom in de Kas AHR: vervanging rioolgemaal Leidschendam Waar is zo'n gebouwtje eigenlijk voor? lli 11111111 ABCDelfland Aanleg water berging De Lier Binnenstad Delft Start aanpak wateroverlast MEER INFORMATIE Redactie Bureau Communicatie - Postbus 3061,2601 DB Delft, telefoon (015) 260 81 08, communicatie@hhdelfland.nl De drie kerntaken van het Hoogheem raadschap van Delfland zijn water beheer, waterkwaliteit en waterkering. Meer informatie kunt u vinden op: Wilt u automatisch op de hoogte worden gehouden van de laatste ontwikke lingen? Dan kunt u zich abonneren op de gratis elektronische nieuwsbrief. Op vrijdag 17 maart vond in 't Woudt (Midden-Delfland) de onthulling plaats van het kunstwerk dat hoort bij de Land- schapsprijs Zuid-Holland 2005. De prijs - met als thema 'behoud en versterking van het vitale landschap in gebieden die onder druk staan' - kreeg Delfland voor het project waterberging Woudse pol der. Gedeputeerde van de provincie Zuid-Holland, L.E. van der Sar, reikte de prijs uit aan de trotse dijkgraaf Schoute van Delfland. Bij het werk houdt Delf land namelijk rekening met behoud van het open karakter van het landschap en deze prijs bevestigt dat. De berging in de Woudse poldeT kan worden ingezet als tijdelijke opvang bij dreigende wateroverlast rond kanaal de Zweth. In verband met een mogelijke uitbraak van vogelgriep heeft Delfland maatrege len getroffen om adequaat op te kunnen treden en de veiligheid van medewerkers te waarborgen.Tot op beden is het vogel griepvirus (H5N1) niet in Nederland aan getroffen, wel in enkele andere Europese landen. Als u een dood of ziek dier in het water aantreft, belt u dan met het Meld punt Toezicht Delfland, (015) 270 18 88. Voor algemene informatie over de vogelgriep: www.minlnv.nl (ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwa liteit) en www.aid.nl (Algemene Inspec tie Dienst). MELDPUNT TOEZICHT Het kan zijn dat u iets signaleert waar van u vindt dat Delfland dat moet weten; u stuit bijvoorbeeld op dode vissen in de sloot, rommel die de doorstroming van water belemmert of water dat een vreemde kleur of geur heeft. Dan kunt u contact opnemen met het Meldpunt Toezicht Delfland. Telefoon (015) 27018 88 Fax (015) 27018 89 E-mail meldpunt@hhdelfland.nl Het meldpunt is 24 uur per dag te bereiken. Kom in de Kas, de landelijke open dagen van de glastuinbouw, is dit jaar op 1 en 2 april. Dit weekend zijn mooie bloemen, planten en groenten te bewonderen. Ook is er informatie verkrijgbaar over de teelt en over de nieuwste technische snufjes. Delfland telt in totaal dertig rioolge malen, die zorgen voor het transport van ons afvalwater (per persoon onge veer 150 liter per dag). Dat afvalwater loopt via de rioolbuizen van gemeen ten naar een rioolgemaal van Delfland. De pompen in zo'n 'gebouwtje' zorgen ervoor dat het vuile afvalwater onder hoge druk via persleidingen naar de zuiveringsinstallatie gaat. Vanwege de strengere eisen voor het gezuiverde wateT, en omdat de toevoer van rioolwater in de Haagse regio toe neemt, wordt een nieuwe zuiverings installatie in de Harnaschpolder (bij Schipluiden) gebouwd. Voor het afval- watertranspoTt moeten nieuwe buizen en rioolgemalen komen (of vervangen worden). Technisch medewerker Rob Nouse: "De afgelopen periode hebben we rioolgemalen gebouwd aan de Leyweg en op de hoek Loosduinse Hoofd- straat-Ockenburgstraat. Voor de zomer gaan we het gemaal in Leidschendam, aan de Noordsingel, renoveren." Zie voor meer informatie: www.hhdelfland.nl/ahr Delfland is gestart met de aanleg van een waterberging aan het St. Aechten- land in de Lier (Oude Campspolder, ge meente Westland). Bij extreem veel re gen kan Delfland in de waterbefging een hoeveelheid water tijdelijk opslaan. Met de waterberging is de kans op wa teroverlast in de omgeving van de Oude Campspolder verkleind. De waterber ging wordt natuurvriendelijk ingericht: in de berging legt Delfland eilanden aan zodat op verschillende plekken een natuurlijk verloop van land naar water ontstaat. Dit bevordert de komst van verschillende plant- en diersoorten. Op donderdag 2 maart 2006 gaven hoogheemraad Van der Burg van Delf land en wethouder Grashoff van de gemeente Delft het startsein voor de aanpak van wateroverlast in de bin nenstad van Delft. De bouw van een gemaal en stuw aan de Duyvelgatsbrug aan de Kantoorgracht is de eerste van in totaal acht maatregelen om de kans op-wateroverlast te verkleinen. Zaterdag 1 en zondag 2 april Meer informatie www.komindekas.nl www.hhdelfland.nl 00.0,,6.0°- Op de locaties Bospolder in Honselers- dijk en Sion in Rijswijk zijn ook mede werkers van het Hoogheemraadschap van Delfland aanwezig. Zij informeren u over waterkwaliteit, waterbeheer (en de relatie met glastuinbouw), over het be lang van ruimte voor water in het gebied en over de nieuwe zuiveringsinstallatie in de Harnaschpolder. Heeft u een vraag? Kom gerust langs!

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 12