LEER NU GOLFEN slechts 115,- Rijden met handicap Fitter met F.A.M.E® fitness ]ou Bouwfonds reikt award uit voor vitale monumenten Naam van Schiedams bedrijf verdwijnt Knuffelen mei lammetjes op konijnen en 't Hoefblad VILLERIUS ZONWERING CASSETTE-TERRASSCHERM Breed Uitval Prijs 300 cm. 250 cm. 950.- 350 cm. 250 cm. 990.- 400 cm. 250 cm. 1030.- 450 cm. 250 cm. 1070.- 500 cm. 250 cm. 1090.- 550 cm. 250 cm. 1110.- dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 29 maart 2006 - Pagina 13 Monumenten die een nieuwe bestemming hebben gekre gen voor een breed publiek, kunnen meedingen naar de Bouwfonds Award voor vitale monumenten. De winnaars in de categorieën kleinschalige en grootschalige revitalise ring krijgen beiden 10.000 euro. Het bedrag is bestemd om de toegankelijkheid van het monument nog verder te verbeteren en deze nieuwe functie naar buiten uit te dra gen. Inschrijven bij www.bouwfonds.nl REGIO - Het Rijndam revalida tiecentrum aan de Westersingel in Rotterdam houdt 4 april een bijeenkomst met thema 'auto rijden met een handicap'. Me dewerkers van het CBR gaan in op de meest gestelde vragen, zoals 'Wanneer mag ik met een handicap weer autorijden' en 'zijn er consequenties als ik zomaar ga autorijden' Ook zijn twee aangepaste auto's te zien. Opgeven bij het service bureau, tel. 010 24 12.476. Het bedrijf van Hoek aan de Havenstraat in Schiedam. SCHIEDAM - Het bedrijf Hoek Loos is als Nederlands marktleider voor industrië le en medicinale gassen, een goed voorbeeld van Schie dams ondernemerschap. Helaas mist de onderne ming op een haar na het honderdjarig jubileum feest. Moederbedrijf Linde Gas Benelux heeft namelijk bepaald dat de oude Schie- damse naam van de gevel moet. Vanaf 1 januari 2007 gaat Hoek Loos Linde Gas Therapeutics Benelux heten, tien maanden te vroeg voor het honderd jarig be staan. Hoek Loos is een oud bedrijf. In 1907 startte Willem Adriaan Hoek in een uitgebroken bran derij aan de Schiedamse Bui- tenhavenweg met de bouw van een bijzonder type stoomsle perswagen waarmee hij de ba sis legde voor de fabriek in Schiedam. Ook voor de Schiedamse Maat schappij 'Oxygenium' werden machines gerepareerd zoals ho ge druk lucht- en waterstofcom pressoren. Hoek gaat dan zelf ook compressoren bouwen. Voor de mechanisering van het ondergrondse mijntransport werden onder andere ruim 120 persluchtlocomotieven gele verd aan de Nederlandse en de Belgische mijnen. Geen loco motief verliet de Schiedamse fa briek voordat zij door de heer Hoek persoonlijk in de con structiehal was ingereden! In 1919 opende Hoek zijn nieuwe fabriek in de Havenstraat waar een deel van de huidige onder neming nog steeds gevestigd is. Literaire middag met vluchtelingen SCHIEDAM - In het kader van het 25-jarig jubileum houdt Vluchtelingenwerk op 2 april een literaire mid dag in bibliotheek Noord. Te gast zijn twee vluchtelinge- nauteursReza Asadi uit Iran en Rodhan Al Galidi uit Irak. Zij vertellen en lezen voor uit hun werk. Aanvang 14.00 uur en de entree bedraagt 5 euro. Asadi is in 1992 met zijn ge zin uit Iran gevlucht. Hij werkt in Vlaardingen bij kringloopwinkel Het Goed. Hij heeft 2 boeken geschre ven: "het huis van mijn dro men" (1999) en "vrije vlucht" (2004). In deze verhalenbun dels vertelt hij over zijn leven in Iran en zijn ervaringen als vluchteling in Nederland. Al Galidi heeft in februari 1998 asiel aangevraagd in Nederland. Hij is uitgeproce deerd en staat op de lijst om Nederland te moeten verla ten. Omdat hij nooit naar school mocht heeft hij zich het Nederlands zelf aange leerd. Hij heeft verschillende dichtbundels geschreven. Als laatste "mijn opa, de pre sident en andere dieren". Zijn nieuwste boek "malaria moerassen" komt binnen kort uit Rommelmarkt in de Erker SCHIEDAM - De Erker opent zaterdag de deuren voor een rommelmarkt. Van 10.00 tot 15.00 uur is iedereen wel kom om gezellig rond te neuzen. Entree bedraagt 0,50 euro. Wie spullen wil verkopen kan voor 6 euro een tafel huren, SCHIEDAM - Kinderboer derij 't Hoefblad in het Beat- rixpark houdt woensdag 29 maart een 'jonge dieren- middag'. Naast allerlei leer zame activiteiten mag er ook geknuffeld worden. Voor kinderen is een leerzame speurtocht uitgezet, de kleur platen en potloden liggen klaar en natuurlijk zijn er een hoop jonge dieren te bewonderen. Onder toezicht van de mede werkers mag ook geknuffeld worden met het kleine grut. De kinderboerderij meldde op 9 februari de geboorte van de geitentweeling Billy en Mandy. Anders dan in de voorgaande jaren zullen dit jaar de meeste geiten op de boerderij bevallen. Binnenkort worden de eerste borelingen van de schapen ver wacht en de koe Joke zal als alles volgens plan verloopt begin april een kalfje op de wereld zet ten. Vragen Wie zelf jonge huisdieren ver wacht, is op deze middag ook welkom op de kinderboerderij. De medewerkers staan klaar om vragen te beantwoorden en zul len ook de nodige tips geven. Er zijn aan deze middag geen kosten verbonden en de kinder boerderij is op deze dag ook ge woon van 10.00 tot 17.00 uur ge opend. De unieke gemotoriseerde fitness- stoelen van FAME® zorgen ervoor dat uw gehele lichaam getraind wordt. De korte intensieve sessies per toestel zorgen ervoor dat uw spieren worden versoepeld en versterkt. Openingstijden: ma, di, do, van 09.00 tot 22.00 uur. wo. van 09.00 tot 13.00 uur 17.00 tot 22.00 uur. vr. van 09.00 tot 13.00 uur 18.30 tot 21.30 uur. za. van 09.00 tot 13.00 uur. SLENDER YOU F.A.M.E VIBROSAUN ZONNEBANK Maar één zonweringbedrijf kan het beste zijn; daarom tot eind april een super aanbieding bij: In onze gezellige ambiance, met een kopje koffie of een glas wijn, nu... een semi ROOMWIT gemoffeld. Keuze uit 24 STREEP DOEKKLEUREN, met GRATIS elektr. buismotor, t.w.v. 230,- met GRATIS volant, t.w.v. 12,50 p.mtr. met GRATIS r.v.s. montageset, voor zelfmontage Van dinsdag t.m. zaterdag bent u van 10 tot 5 welkom bij: Villerius Zonwering, Broersveld 127, Schiedam. Tel. 4733316 of klik op www.villeriuszonwering.nl Schiedamsedijk 112 (Cincinnati Building) Vlaardingen Tel. 010 23 40 197 www.slenderyouvlaardingen.nl en speel binnenkort op onze prachtige 27-holes golfbaan GL 10 Golflessen; Q Theorie-avond; Q. 9 weken gratis toegang om tussendoor te oefenen. Sla uw slag en bel voor data van startende lessen met de receptie. Park Schinkelshoek - Zuidbuurt 79 Vlaardingen West - Tel. 010-4602139 www.freegolf.nl - info@freegolf.nl Het Nederlandse p Rode Kruis Uw gift is hard nodig! Geef op giro 7447 Den Haag.

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 13