centrum SchiedamTufto yggr Lepels met een vleugje Limburg Column Hollywood in de Hoogstraat! Koopzondag Colofon Schoenenreus in Passage Wat hoort er bij een feestelijke ontvangst voor belangrijke men sen? Een rode loper natuurlijk. Wie zijn die belangrijke mensen? De koningin en u of jij! Het is voor Schiedam en zeker voor de binnenstad feest als op 8 april Koningin Beatrix het verbouwde Stedelijk Museum opent. Voor de winkeliers en de bewoners van de Hoogstraat het einde van een rommelige periode, met regelmatig overlast door de verbouwing van het museum. Iedereen kijkt positief naar de toekomst en hoopt dat het museum voor veel bezoekers zorgt, ook toeristen, die na het museurnbezoek langer in de stad blij ven en daar ook nog geld uitgeven; goed voor de stad dus goed voor ons allemaal. Ter gelegenheid van de opening is er door het museum, Stichting Centrum Management, de afdeling cultuur van de gemeente en de Stichting Havenrijk, samengewerkt om een feestelijk programma aan te kunnen bieden. Dit begint al op zondag 2 april, als om 15.00 uur de prijzen worden uitgereikt aan de winnaars van de wedstrijd die hét Stedelijk Museum en de Stichting Centrum Management uitgeschreven. Behalve dat winkeliers cadeaus beschikbaar stelden, mogen drie personen ook aanwezig zijn bij de opening door de koningin. De blaaska pel Ketel 2 zal bezoekers op deze koopzondag op het museum plein, waar de prijsuitreiking plaatsvindt, laten swingen. Omdat we niet allemaal in het museum passen op 8 april, is er een dag later, zondag 9 april, een feestprogramma vanaf 10.00 uur tot 17.00 uur. De toegang tot het museum is die dag gratis en de he le dag zijn er rondom het museum op straat activiteiten, er is een eetbaar cadeautje en veel muziek. Om te laten merken hoe welkom alle bezoekers zijn, is er een mammoetloper uitgerold. Voor de scoutinggroep Burgemees ter" Van Haaren was het geen punt om in alle vroegte er voor te gaan zorgen dat de loper er pico bello bij ligt. Kom dus allemaal naar de Hoogstraat om over de loper te schrijden, laatje er foto graferen: voel je een vorst, vorstin, prins, prinses, filmster, of wees gewoon jezelf, Julia Snikkers directeur Diana Windt van het Stedelijk Museum Schiedam. "Met de CoBrA-tentoonstelling ging de omzet van de winkeliers omhoog. foto:whk SCHIEDAM - Het is druk in het gerenoveerde Stedelijk Muse um Schiedam. Er wordt naar stig gewerkt om het museum in volle glorie aan het publiek te kunnen tonen tijdens de grote opening op 9 april. Directeur Dianne Windt heeft er alle vertrouwen in. "Er is hard gewerkt en het komt allemaal op tijd klaar", belooft ze. "Je ziet nu ook zo goed het nut van de verbouwing want alle puzzel stukjes sluiten nu in elkaar." Windt denkt dat de heropening van het museum ook voor de middenstand in de stad gunsti ge gevolgen zal hebben. "Wij weten uit het verleden, met de CoBrA tentoonstelling, dat de omzet van de winkeliers toen omhoog ging." Met een jaarlijk se geschatte bezoekersaantal van 40.000 en minstens één keer per jaar een speciale expo sitie die als publiekstrekker fun geert zal de middenstand zeker profiteren van het museum denkt ze. Op 9 april, tijdens de feestelijke opening van het museum, is een speciale koopzondag inge last door de Schiedamse winke liers. Als klap op de vuurpijl werd vorige week bekend dat Koningin Beatrix het Stedelijk Museum zal openen. "Ik vindt dit een zeer groot compliment voor het museum en de stad Schiedam," aldus een glunde rende Windt. In het centrum van Schiedam wordt 2 april de maandelijkse koopzondag gehouden. Deze dag wordt ook de winnaar be kend gemaakt van de prijsvraag van het Centrum Manage ment in samenwerking met het Stedelijk Museum. Dat ge beurt om 15.00 uur op het museumplein. De bijeenkomst wordt opgeluisterd met live-muziek Verder wordt op het Broersveld de curiosamarkt gehouden. De winkels zijn op koopzondag geopend van 12.00 tot 17.00 uur. de binnenstad Leuk dat het museum weer open gaat Tonia van der Raaf werkt bij ju welier Verkade en stapt flink door op de Hoogstraat. Ze heeft echter wel even tijd voor een kort praatje. Ze vindt het fijn dat het museum binnenkort weer open gaat. "Ik hoop dat er op de Hoogstraat dan nieuwe winkels bijkomen. Dat trekt ook weer meer publiek." Zelf heeft zij niet zo last van de leegstand. "Verka de zit hier al honderd jaar en ie dereen weet ons wel te vinden." Terug naar mijn eigen schiedam Moeder en dochter Francine en Carol van Bochove zouden hun stad niet willen missen. "Na tuurlijk is het hier niet altijd even leuk," aldus Carol, "maar als ik lang in een andere stad doorbreng dan wil ik toch altijd weer snel terug naar mijn eigen Schiedam." Niemand weet hoe mooi het is De heer en mevrouw Overdijk kijken hun ogen uit. Zij komen uit Rotterdam en bezoeken Schiedam voor het eerst. "Wer kelijk prachtig die binnenstad van Schiedam," vinden ze, "waarom weet niemand dat het hier zo mooi is?" SCHIEDAM - Sinds 15 maart is er een nieuw res taurant in Schiedam. Eige naar Mare Smeets opende in het voormalig Luden aan de Korte Haven zijn restau rant Lepels. Smeets is geen nieuweling op culinair gebied. De jonge Lim burger was jaren lang verant woordelijk voor de keuken in Hotel Corona in Den Haag. "Ik wilde al geruime tijd iets voor mijzelf beginne^", vertelt hij. Via een bevriende makelaar hoorde hij dat er iets geschikts in Schiedam te koop stond. "Mijn eerste gedachte was: Schiedam waar ligt dat?" Maar toen Smeets eenmaal met eigen ogen de Korte Haven aan schouwde, wist hij zeker dat hij de nieuweuitbater van het pand zou worden. "Een prachti ge plek zo in het historisch cen trum van de stad", aldus Smeets. Allereerst werd het interieur aangepakt. Er werd naast het 28 tafels tellende restaurantge deelte ook een aparte lounge ruimte gecreëerd. De lounge heeft een aparte kaart met voor namelijk kleine hapjes. Wie de kaart van het restaurant bekijkt vindt een diner maaltijd voor el ke beurs. "Wij serveren ook halve por ties," vertelt Smeets, "Mensen kunnen zo zelf hun maaltijd sa menstellen." Smeets is lid van Jeunes Restau rateurs d'Europe. "In Den Haag bestond dertig procent van mijn klandizie uit mensen die op deze naam afkwamen. Die zullen mij op de Korte Haven ook wel weten te vinden." De Limburgse chef-kok Mare Smeets heeft zijn eigen restaurant geopend aan de Korte Haven. FOTO: whk Deze pagina is tot stand gekomen onder verantwoordelijkheid van de Stichting Centrum Management Schiedam. Teksten: Marianne van Velzen, Mark Kivit Eindredactie en vormgeving: Wegener Huis-aan-huiskranten De Schoenenreus op het nieuwe adres. SCHIEDAM - De Schoenenreus is verhuisd naar de Nieuwe Passage. Toen textielgrutter Hans van Heelsbergen besloot te rug te verhuizen naar zijn oude stek op de Koemarktbrug, werd de lége plek al snel opgevuld door de Schoenenreus. Linda van Zanten, filiaalhoudster, is erg blij met de verhuizing "Het bevalt flier heel goed. Vooral op de donderdag avond bleek dat we klandizie verloren. De Hoogstraat is dan stil en er lopen veel groepen," aldus Linda, "Hier in de Passage is het licht, veilig en gezellig. Ideaal!"

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 14