Woonplus Voor de huurder Woonstad Schiedam Premie vroeg huur opzeggen verhoogd In de wijken Heropening wijkkantoor Groenoord-Zuid Huurder uitvergroot Spreekuren De premie voor het vroeg opzeggen van de huur is flink verhoogd. Huurders die minimaal twee maanden van tevoren hun huur opzeggen, krijgen 25 pro cent van hun netto maandhuur terug. Deze regeling geldt per 22 maart van dit jaar. De premie bedroeg voorheen 45 euro. Met de nieuwe regeling komt de premie al gauw op ongeveer het dubbele uit. Waar om kiest Woonplus voor deze verhoging van de premie? Eric vtyi Staveren, por tefeuillehouder verhuur: "We willen het vroeg opzeggen van de huur graag nog meer stimuleren. Omwonenden hechten eraan dat wonin gen niet te lang leeg staan. Dat vermindert het risico op vandalisme en een gevoel van onveiligheid. Een kwart van de netto huur is een flink bedrag, maar als we op tijd weten dat iemand zijn woning wil ver laten dan kunnen we de woning tijdig aan iemand anders toewijzen. Dit voorkomt onnodige leegstand en dat is ons veel waard." Schriftelijk De huur dient schriftelijk te worden opge zegd. Dat kan in een brief of via het huur- opzeggingsformulier dat verkrijgbaar is bij het kantoor van Woonplus. Binnenkort in verkoop Op www.woonstadschiedam.nl is nieuw dat er ook woningen worden weergegeven die binnenkort in de verkoop gaan. Woonplus geeft op de website haar actuele aanbod weer. Doordat nu ook de wonin gen worden weergegeven met de vermel ding 'binnenkort in verkoop', kunt u zich al vroeg oriënteren op de woning en de omgeving. Bovendien kunt u uw interesse alvast laten vastleggen op een wachtlijst. Dan krijgt u bericht wanneer de woning daadwerkelijk in verkoop gaat. Deze wo ningen kunt u vinden door in de rubriek 'koopwoningen' naar 'bestaande wonin gen' te gaan. Geadopteerde speelvelden, schoonmaak en promotieteam Na een jaar afwezigheid heeft Groenoord-Zuid weer een eigen Woonplus-wijkkantoor. Het kantoor is op 17 maart feestelijk heropend. De opening werd gecombineerd met verschillende wijkgerichte activitei ten. In het kantoor aan de Willem Pijperstraat houdt de complexbeheerder wekelijks spreekuur. Het wijkkantoor draagt bij aan een klantgerichte benadering en een tij dige signalering van aandachtspunten in dë wijk. Huurders kunnen er terecht voor vragen en reparatieverzoeken. Ook kun nen bewoners er hun ideeën voor wijkacti- viteiten melden. Promotieteam Vorig jaar hebben gëmeente Schiedam, het Wijkbeheeroverleg Groenoord en Woon plus samen drie speelveldjes en een voet balveld gerealiseerd in Groenoord-Zuid. Basisschool De Troubadour heeft deze speelvelden geadopteer d. Dit houdt in dat leerlingen van de school maandelijks de speelvelden schoonmaken onder bege leiding van de complexbeheerder en leer krachten. Op de dag van de heropening van het wijk kantoor was de aftrap voor deze schoon- maakactiviteiten. Verder konden geïnteres seerde bewoners zich aanmelden voor het 'Promotieteam Groenoord-Zuid'. Dit is een initiatief van de gemeente en Woonplus, waarbij een groep bewoners zelfstandig activiteiten voor de wijk gaat organiseren. Spreekuren Een compleet overzicht van de adressen van de wijkkantooren en de tijden van de spreekuren staan in de rechter kolom van deze pagina. 50 jaar huurder Eind februari vierden de heer en mevrouw Van Lier een bijzonder jubileum: vijftig jaar geleden betrokken zij een huurwoning van Woonplus in de Esdoornlaan. "We zijn Rot terdammers, maar ik werkte destijds voor gemeente Schiedam", vertelt meneer Van Lier. "Mijn directeur vroeg of ik hier al een woning had, Want hij wist een woning waar een ambtenaar uit vertrokken was. In die tijd wilde menin deze wijk alleen ambtena ren laten wonen, want dat zou voorkomen dat de wijk armoedig werd. Er woonden hier dus veel leraren en kantoorbedie|jÉg|i. Natuurlijk hebben we hier al die tijd met plezier gewoond. Anders blijf je niet ergens een halve eeuw wonen. We hebben wel een en ander in het huis veranderd, maar zoals het nu is bevalt het goed. We hebben altijd goede buren gehad. In de straat is het al lemaal koek en ëi. We hebben nog steeds goed contact met onze buren, maar we overlopen elkaar niet." m KWH onderzoekt inspraak Woonplus heeft het Kwaliteitscentrum Woningcorporaties Huursector (KWH) ge vraagd te onderzoeken in welke mate de klanten van Woonplus inspraak hebben. Voor het onderzoek heeft het KWH inter views gehouden met managers en mede werkers van Woonplus, het dagelijks be stuur van SOBO en vertegenwoordigers van bewonersorganisaties. KWH wil uiteraard ook van de klanten zelf weten hoe zij de inspraak en bewo nersparticipatie ervaren. Daarvoor krijgt een willekeurige groep bewoners begin april een vragenlijst toegestuurd. De resultaten van het onderzoek worden deze zomer in Woonplus Nieuws vermeld. [KWH r Woonpluszaal in Stedelijk Museum Sinds kort is er een 'Woonpluszaal' in het Stedelijk Museum Schiedam. Woonplus sponsort diverse culturele organisaties en evenementen, waaronder dit museum. Op 8 april wordt het museum na een twee jaar durende restauratie en renovatie door Koningin Beatrix heropend. Winnaars automatische incasso Het betalen via automatische incasso is voor de huurder en voor Woonplus het gemakkelijkst. Woonplus beloont daarom iedere maand drie huurders die op deze manier de huur betalen. Deze maand wonnen de volgende huurders een diner bon voor Proeflokaal 't Sterretje: M. v/d Klooster-Pelgrim; R.C.J Sapuletty en G.H. de Vries-Maltha. Wilt u ook via automatische incasso gaan betalen? Haal dan een machtigingskaart op ons kantoor. Spreekuren gewijzigd Een aantal van de spreekuren van de complexbeheerders is gewijzigd. De nieuwe tijden staan in de rechterkolom van deze pagina. In een aantal buurtpos- ten houden de wijkagent, ouderenadvi seur en medewerker Sociale Begeleiding elke week spreekuur. De tijden zijn te vinden op onze website en op de tele tekstpagina's 721 en 722 van Look TV. Onze complexbeheerders zijn de ogen en oren van Woonplus en van uw buurt. Zij spreken bewoners aan op zaken als het op verkeerde dagen buitenzetten van huis vuil, zij controleren regelmatig of er goe deren of vuil in de openbare ruimte van complexen staan en voeren kleine repara ties uit. Vragen of opmerkingen? Bezoek het spreekuur! Unit Noord Van Beethovenplein (ma. t/m do. van 10.00 tot 10.30 uur en '15.00 tot 15.30 uur, vr. van 10.00 tot 10.30 uur) Kantoor in onderbouw Groenoord-Midden (di. t/m do. van 10.00 tot 10.30 uur) D. Schaferplein 14 Groenoord-Zuid (di. t/m do. van 10.00 tot 10.30 uur) Willem Pijperstraat 3 Heijermansplein (di. t/m do. van 10.00 tot 10.30 uur en 15.00 tot 15.30 uur, vr. van 10.00 tot 10.30 uur) Kantoor op begane grond Lisztplein (di. t/m do. van 10.00 tot 10.30 uur) Lisztplein 241a Zwaluwlaan (ma., woe. en vrij. van 11.00 tot 11.15 uur) Kantoor op onderverdieping Unit Nieuwland B.H. Gretelaan (ma., woe. en do. van 13.00 tot 14.00 uur) B.H. Gretelaan 263 Klaas Kater (ma. t/m do. van 13.00 tot 14.00 uur) Klaas Katerstraat 126 Troelstralaan (ma. t/m do. van 13.00 tot 14.00 uur) Troelstralaan 83 Unit Stad Centrum (di. van 15.30 tot 16.30 uur, do. van 10.00 tot 11.00) Bagijnhof 20 Oost (di. van 10.00 tot 11.00 uur, do. van 8.30 tot 9.30 uur) Wattstraat 35 West (di. van 8.30 tot 9.30 uur, do. 15.30 tot 16.30 uur) Kortlandstraat 11a Zuid (di. van 14.30 tot 15.30 uur, do. 10.00 tot 11.00 uur) Oude Maasstraat 14 Colofon Woonplus Nieuws verschijnt doorgaans elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raad pleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie Richard Hegeman (eindredactie) Redactieadres: Postbus 25, 3100 AA te Schiedam Telefoon: 010 - 2045262 E mail: rhe@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 26 april.

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 17