Wat krijgt u bij een Rabo hypotheek? aantrekkelijke ,n»*PbonL Het is tijd voor de Rabobank. Nieuwbouw op luchthaven moet wauw-effect geven Jubileum Historie Loop binnen bij Rabobank Schiedam-Vlaardingen voor een afspraak of bel (010)24815 50. Rabobank dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 29 maart 2006 - Pagina 23 Vliegveld viert feestje ROTTERDAM - "Deze lucht haven wordt de glanzende voordeur van de regio. Rot terdam krijgt de leukste en mooiste regionale luchtha ven van Europa. We gaan er een nog groter succesver haal van maken". Roland Wondolleck, al 20 jaar di recteur van Rotterdam Air- port, bruist van de plannen voor het 50-jarige vliegveld. Zo is Wondolleck nu uit elk con tinent toparchitecten aan het benaderen om unieke gebou wen te ontwerpen voor het nieuw te ontwikkelen Airport- plein bij de vertrek- en aan komsthal. "Ik ga voor de echt grote namen, want het moeten spectaculaire panden worden. Ze moeten het 'wauw-effect' ge ven. Reizigers moeten tegen el kaar zeggen, 'ga je naar Neder land, vlieg dan naar Rotterdam. Je weet niet wat je ziet'. Lucht havens zijn vaak een eenheids worst, dat wil ik nu eens anders aanpakken". Rotterdam Airport, in de volks mond nog altijd Vliegveld Zes tienhoven, heeft een roerige ge schiedenis achter de rug. Na de start op 1 oktober 1956, groeide het vliegveld snel. "Binnen een paar jaar trok het vliegveld al meer dan een half miljoen pas sagiers. En dat in een tijd dat vliegen nog een luxe en dure vorm van transport was. Maar Schiphol groeit en begin jaren De historie van Rotterdam Airport komt in april weer even tot leven. Van april tot oktober wordt in de passagiershal van de luchthaven een fototen toonstelling ingericht. "Daar zijn echt prachtige en unieke historische foto's te zien", vertelt directeur Roland Wondolleck van Rotterdam Airport. "Ik heb ze mogen helpen uitzoeken. Leuk om zo een blik op het verleden te kunnen werpen. Zo is op een van de foto's mijn huidi ge kamer in aanbouw te zien". Vanaf juni is in de Kunsthal in Rotterdam de fototentoonstelling 'De 24 uur van Rotterdam Airport' te zien. Met foto's van de bekende Rotterdamse fotograaf Vin cent Mentzel. '70 start de discussie of Zestien hoven gesloten moet worden. Dat heeft de ontwikkeling flink geremd. Eind jaren '80 gaat het slecht met de Rotterdamse re gio. Er is hoge werkloosheid, be drijven trekken weg. Terwijl in ternationale bedrijven juist aan geven dat de luchthaven een belangrijke factor is bij het kie zen van een vestigingsplaats. De gemeente kiest daarom per 1 ja nuari 1990 de Schiphol Group Roland Wondolleck is niet alleen directeur van Rotterdam Airport, haven moet een wauw-effect op gaan leveren'. als nieuwe exploitant van Rot terdam Airport. Met een con tract voör 100 jaar. De discussie over sluiting is dus eindelijk af gerond. Nu moeten we een kwaliteitsslag maken". Tracteren Het 50-jarig bestaan van Rotter dam Airport wordt gevierd met allerlei activiteiten. "Wie jarig is trakteert. Daarom hebben we onze buren uitgenodigd om een kijkje achter de schermen te ko men nemen. We hebben hier extra avonden voor moeten re serveren, zo groot is de belang stelling". Verder komen er ten toonstellingen, zowel op de luchthaven als in de Kunsthal, er komt een jubileumboek, op 24 juni volgt een Jeugd Lucht vaart Dag, prijsvragen en meer. Meer informatie is te vinden op internet: www.rotterdam-air- portni. maar ook piloot 'Deze lucht- FOTO: AAD V.D. DRIFT Rotterdam Airport, in de volksmond Zestienhoven, gaat op 1 oktober 1956 van start. Binnen een half jaar trok de luchthaven een half miljoen passagiers. De groei stagneert door discussie over sluiting van de luchtha ven, die twintig jaar duurt. Thema-avond met hapjes van Lonny SCHIEDAM - Televisiekok Lonny Gerungan gaat zor gen voor heerlijke Indonesi sche hapjes tijdens een the ma-avond over de Dayaks in bibliotheek Noord. De Oe cumenische Vastenaktie Schiedam Noord die dit jaar voor de 21e keer wordt ge houden, staat dit jaar geheel in het teken van de Dayaks. Hun leefomgeving wordt be dreigd door bosbranden, il legale houtkap en opkomst van milieu-onvriendelijke palmolie-plantages. Via het instituut Dayakalogi worden zij gesteund bij het behou den en beschermen van hun leefomgeving. Tijdens deze avond zal Jan Magnee van Vastenaktie Nederland ver tellen over het leven van de Dayaks en hun strijd om een goed bestaan. De Doop Brothers zorgen voor muzikale afleiding en Boekhandel Scriptum is aan wezig met boeken, cd's en dvd's over de Dayaks en In donesië. De avond wordt ge presenteerd door Jan Oeij en begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 10 euro en zijn ver krijgbaar bij Boekhandel Post Scriptum, Hof van Spa- land 13 Bibliotheek Noord, Bachplein 589 en Biblio theek StadsErf. Controle op 's-Gravenlandseweg SCHIEDAM - De politie heeft vorige week een snel heidscontrole gehouden. Vijftien bestuurders namen het niet zo nauw met de maximumsnelheid. De hoogst gemeten snelheid was 84 km/u. r 1 Toetsing bij BKR te Tiel. Vraag naar de actievoorwaarden bij uw Rabobank of kijk op www.rabobank.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 23