Mercedes m 63 AMG leidt F1 -veld auto'smotoren Jaguar XK spreekt tot de verbeelding Kalos Challenge Merchandising Nieuwe kopstuk F1 bij Renault Showroom Van grote patsers tot kleine mini's Grote Subaru LPG- en navigatieactie Onderzoek: 'Opel is betrouwbaar' Nieuw navigatie systeem Michelin Uiteraard waren tijdens de eerste Fl-race alle ogen gericht op de coureurs in hun bolides. Maar ook de Mercedes CLK 63 AMG safety car mocht er zijn. En dat is tien! Volkswagens in Business-versie de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad AUTO Woensdag 29 maart 2006 - Pagina 32 4HÜJ lersteunt de ge, de suc- dasse, met singlijn. Die J een groot J sportieve I ïg, uiter- 1 van een flf Meteen aan het begin van het nieuwe Fl-sei- zoen maakt Renault mel ding van een belangrijke personele wisseling aan de top van het Fl-team. j Patrick Faure, de alge meen president directeur van het Renault F1 Team gaat met pensioen. Maar liefst 27 jaar is hij bij Re nault werkzaam als hoofd van de commerciële di rectie, daarna directeur van Renault Bedrijfswa gens en natuurlijk ook Renault Sport. Op 3 april geeft hij zijn scepter aan Alain Das- sas, de huidige directeur Financiële Services. Bij de Subaru 6 Sterren-dealers loopt momenteel een LPG- en navigatie-actie voor de Subaru Legacy en Outback AWD-mo- dellen. Het voordeel bij aan schaf en inbouw bedraagt 3.250 euro. Subura heeft berekend dat elke LPG-tankbeurt vijftig euro goedkoper is dan een tank beurt benzine. De LPG-installa- tie kost tijdelijk 995 euro. Dat is ook de actieprijs van het Panas- onic-navigatiesysteem met af standsbediening. Readers Digest voert ieder jaar een onderzoek uit naar het be trouwbaarste automerk in Ne derland. Opel kwam dit jaar als winnaar uit de bus. Volkswa gen en Toyota zitten Opel dicht op de huid. Het onder zoek toont aan dat bij Neder landers criteria als waar voor je geld, marktleiderschap, kwali teit van het product en imago van het merk veel vertrouwen wekken. Michelin staat bekend om zijn banden. Het bedrijf richt zich ook op navigatiesystemen en volgt daarbij twee lijnen: een ruim aanbod en de draagbaar heid van de producten. Onlangs verscheen de ViaMichelin Navi gation X-950T. Compact en licht zijn de kenmerken van het apparaat, dat voorzien van een FM-ontvanger behalve navi geert ook info verstrekt over ver keersomstandigheden. De prij zen van de ViaMichelin-syste- men liggen tussen de 400 en 599 euro. Al tien jaar levert Mercedes- AMG de officiële safety car in de Formule 1. De be stuurder is oud-DTM-cou- reur Bernd Maylander. Hij leidt bij gevaarlijke situ aties het veld op de hoogst mogelijke snelheid over de baan. De snelle AMG coupé met V8-motor is uitermate geschikt voor deze bijzonde re taak. De nieuwe atmosfe rische achtcilindermotor en is goed voor een maxi- met een cilinderinhoud van mum koppel van 630 Nm 6,3 liter werd volledig door bij 5.000 tpm. De CLK 63 AMG ontwikkeld. De kracht- AMG is uitgevoerd met bron levert een vermogen AMG Speedshift 7G-Tro- van 481 pk bij 6.800 tpm nic. Lexus is het aantal verkooppunten in ons land flink aan het uitbreiden. Onlangs opende Lexus Zwolle. Het moderne pand, dat volledig aansluit bij de huisstijl van Lexus, is het verkooppunt voor een groot deel van de provincies Drenthe, Over ijssel en Flevoland. Uiteraard kan de Lexus-rijder in Zwolle rekenen op de Red Carpet Treatment, met onder meer een haal- en brengservice bij on derhoud. Inmiddels telt Lexus tien verkooppun ten in ons land. Recentelijk werden ook Lexus- vestigingen in Rotterdam, Amsterdam en Eind hoven geopend. Volkswagen levert de Golf, Golf Plus, Touran, Jet- ta en Passat (inclusief de Variant-modellen) als Business-uitvoering. Deze uitvoeringen zijn af gestemd op de wensen van de zakelijke rijder. Denk aan een navigatiesysteem, een midden- armsteun, airco en telefoonvoorbereiding. Volkswagen koppelt aan deze uitvoeringen een voordeelregeling. Daarom zet de XK met de 300 Met hier en daar een link naar deze tijd. Meteen is dit model 2+2 met bar weinig plaats op de pk sterke V8 motor vrijwel de- de historische E-type is de nieu- verkrijgbaar als coupé en ca- achterbank. De carrosserie is zelfde prestaties neer als de we XK van Jaguar een auto van briolet, in beide gevallen een net als de ophanging volledig XKR met supercharger en 400 pk uit de vorige serie: een top van 250 km/u (begrensd) en 0- 100 in 6,2 seconden. De zestraps automaat schakelt zonder het te laten merken en wie zelf wil ingrijpen, heeft daarvoor twee hendeltjes aan het stuur. In de sportstand mag je het helemaal zelf oplossen en wordt ook nog eens de dem ping stugger gemaakt. Maar normaal is de XK al sportief ge noeg afgestemd, al is het ty pisch zo'n auto die wel kan, maar niet zo nodig hoeft. Ver rassend is dat de coupé een achterklep heeft voor een bete re bereikbaarheid van de baga geruimte. De comfortabele stoelen, behoorlijke stilte in het interieur en tal van prettige voorzieningen zorgen ervoor dat een trip met de XK niet lang genoeg kan duren. Het hoofd stuk veiligheid wordt niet al leen ingevuld door een reeks airbags en een compleet nieuw ontwikkeld remsysteem, maar ook een motorkap die bij een aanrijding met een voetganger iets omhoog wordt bewogen ter voorkoming van aanraking met harde onderdelen. Dat kost natuurlijk wel het een en ander. De Coupé verwisselt van eigenaar voor 114.900 eu ro, terwijl de Convertible op 125.900 euro uitkomt.

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 32