Luidruchtige valk jaagt spreeuwen weg (Sunday's Inloophuis Even op adem komen Schiedam Rotterdamsedijk 403b Autoservice Eigenraam KUNSTGEBITTEN de karaktersite... Corbières 2002 Chateau De Montrabech 4.99 3.99 6voor20.00 Olifant Jonge Graanjenever voor 9.99 Mansion House Scotch Whisky voor 9.99 Hooghoudt Bessenjenever voor 7.49 Gorter Rum wit/bruin voor 8.49 Cointreau voor 13.99 INKSTATl dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 5 april 2006 - Pagina 3 groeit Inloophuis De Wissel is een initiatièf van zeven kerkgenoot schappen. Het inloophuis bestaat al sinds 1981. In 2001 kregen zij een nieuw onderkomen op het Broersveld nummer 123b. De activiteiten bestaan voornamelijk uit het opvangen van mensen in psychische en sociale nood. Uitgeprocedeerde asielzoekers, bejaarden en jongeren vormen de bezoekers. De medewerkers van De Wissel zorgen voor een luisterend oor en bieden andere sociaal maatschappelijke organisaties de mogelijkheid om van hun ruimte gebruik te maken. Stichting Mantelzorg Schiedam houdt hier een inloopcafé voor mantelzorgers en er worden ook exposities georganiseerd. De organisatie bestaat inmiddels uit dertig vrijwilligers en omdat steeds meer mensen bij De Wissel aankloppen zullen zij hun openingstijden gaan verruimen. In middels doet het inloophuis ook dienst als uitdeelcentrum voor voedselpakketten. "We zijn ook gewoon maar het werk. "Je kunt wat voor een amateurs." Krijger en Kaptein ander betekenen en dat is blijven vooral gemotiveerd aan mooi", besluiten ze. SCHIEDAM - Alleen al de aanwezigheid van een val kenier was voldoende om een einde te maken aan de spreeuwenoverlast op de Warande. De enorme groep spreeuwen, die zich 's avonds in de bomen van de Warande en omgeving ophoudt, zorgt voor veel over last voor de bewoners. Om de vogels te bewegen een ander onderkomen te zoeken werd" vorige week woensdag van ge meentewegen een valkenier in gezet. De bedoeling was dat de roofvogel de spreeuwen flink aan het schrikken zou maken door dreigend rond te vliegen. Spreeuwen vangen doet de af gerichte roofvogel niet maar een konijntje of een kip daaren tegen, kan hij maar moeilijk weerstaan. En daarvan zijn er voldoende in de tuinen van de Warande en omgeving. Reden voor de valkenier om de vogel niet los te laten. Maar tot ieders verbazing gingen de spreeuwen toch op de vlucht voor de roof vogel, die luidkeels zijn onge noegen liet blijken over het feit dat hij niet het luchtruim mocht kiezen. De spreeuwen zijn in middels op weg naar hun broedgebieden. Als ze volgend jaar terugkeren wordt mogelijk opnieuw de valkenier ingezet. Streekproducten in de Boshoek SCHIEDAM - Natuurcen- trum De Boshoek houdt zondag een lentemarkt met het thema Natuur Lekker Dichtbij. Van 12.30 tot 16:00 uur worden streekproducten uit het Midden-Delfland-ge- bied verkocht. Van jam, wijn, advocaat tot geitenkaas, mosterd, molenproducten en planten. Ook is er infor matie voorhanden over kamperen, wandelen en fiet sen in Midden-Delfland. Verder is er een demonstra tie glasblazen en worden le zingen gegeven over vlin ders, schelpen en bomen. Brandoefening in Vlietland Ziekenhuis SCHIEDAM - Het Vlietland Ziekenhuis houdt vrijdag middag een grote brandoe fening in de locatie aan de Holysingel in Vlaardingen. De oefening is bedoeld om de samenwerking tussen in terne hulpverleners en de re gionale brandweer te testen. Alles wat in de hulpverlening bij brand belangrijk is, zal de revue passeren: van alarme ring tot ontruiming en het in veiligheid brengen van slachtoffers. Onderscheiding VW-directeur SCHIEDAM -Ruud Pillard, scheidend directeur van de VW Schiedam, heeft de M.C.M. de Grootspeld gekre gen. Het college kent de on derscheiding toe voor het werk dat Pillard afgelopen 35 jaar heeft gedaan voor de stad en de toeristische mo gelijkheden. De onderschei ding werd vrijdag opgespeld door burgemeester Scheeres tijdens een afscheidsreceptie van de directeur in het Jene vermuseum. Werkzaamheden Van Haareniaan SCHIEDAM - Vanwege asfal tering en bestrating van de Burgemeester van Haaren iaan wordt zaterdag de weg- afzetting van de Pierson- straat tot aan Plein '40 -'45 verplaatst naar de Loef- fstraat tot aan de Parkweg. Daardoor is de wijk ten noorden van de Burgemees ter van Haareniaan voor een groot deel van de dag alleen bereikbaar via de kruising met de Parkweg. Naar ver wachting zal de rijbaan van de Van Haareniaan in zijn geheel uiterlijk op maandag ochtend 10 april weer voor het verkeer worden openge steld. Ondernemers met plannen SCHIEDAM - Ondernemers die op zoek zijn naar nieuwe markten of producten willen importeren, zijn welkom op de internationale handels dag van de Kamer van Koop handel, die van 10.00 tot 16.00 uur wordt gehouden aan de Blaak 40 in Rotter dam. Speciale aandacht is er voor Turkije. Toegang gratis. Rommelmarkt Blauwe Brug SCHIEDAM - Wijkcentrum De Blauwe Brug houdt zater dag een rommelmarkt voor groot en klein. Van 10.00 tot 16.00 kunnen kinderen tot 12 jaar hun spulletjes verko pen. Een plekje kost 1 euro. Reserveren aan de balie. Fokkerstraat 576 (langs A20) Schiedam (010) 462 20 22 /.eigenraam.peugeot.nl U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Implantaatprotheses Dagelijks geopend van 08.30-16.30 uur Behandeling volgens afspraak Tandprothetische Praktijk Veringmeier Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 e-mail: vmeier@hetnet.nl ...nu drie maanden gratis! P o, n Administratiekantoor Van der Poel Van Rijn r 1X1 Nicolaas Beetsstraat 10a 3117 SP Schiedam Particulieren Uw particuliere administratie niet op orde! Bel dire Bedrijven jaarrekeningen. administraties- Voor MKB startende ondernemers. U kunt ons bereiken via telefoonnr.: iOIO) 4735878 of E-mail: vanderpoel-vanriin@hotmail.com AUTOSERVICE WILLEMSE Koningslaan 90 3067 TG Rotterdam Alexanderpolder Telefoon: (010) 286 13 00 Nieuw WILLEMSE PEUGEOT OCCASION CENTER Eerste Tochtweg 13c 2913 LN Nieuwerkerk a/d IJssel Telefoon: (0180) 312 299 www.willemse.peugeot.nl HHHHl Nieuw in Schiedam Tandartsenpraktijk DentSkid Dhr. Marinow/Weisgarber/DMD o.a.: Esthetische tandheelkunde: Kroon en Brugwerk (klik) Gebitsprothese Bleken Laserbehandelingen Veel geduld met angstige patiënten Tel.: 010-273 55 45 Broersvest 45 3111 EB Schiedam Wij nemen nieuwe patiënten aan hele liter 11.75 0.7 liter in QQ 111.99 van 8t98 1.1 liter 0.7 liter q qq «1 0.7 liter van 16.99 DE BEURS VAN SCHIEDAM Mgr. Nolenslaan 514 - Schiedam Donderdag koopavond tot 20.30 uur Aanbiedingen geldig 5 april t/m 11 april 2006 Xerox

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 3