auto'smotoren Veiligheid in twee gradaties 11 juni, feest van het Franse comfort Niet vergeten: Oldtimerrit! Showroom Van grote patsers tot kleine mini's Citroën C6 geprezen Nederlander in Volvo-top Sport GT met vier deuren Grote Franse auto's zijn al vanuit de historie zeer comfortabel en dat verklaart de grote schare liefhebbers. Botsen met de Citroën Berlingo Off-road Renault Kangoo's Introductie Astra TwinTop Bagage in- en uitladen dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad AUTO Woensdag 12 april - Pagina 33 Het is een traditie gewor den dat de Stichting Alz heimer Nederland jaarlijks een oldtimerrit organi seert om fondsen te wer ven. Dit jaar vindt deze ral ly plaats op 17 juni en start vanaf Hotel de Klep perman in Hoevelaken. On derweg wordt Paleis het Loo bezocht. Vanwege het 100-jarig bestaan van de stichting zullen er exact honderd oldtimers aan de rit deelnemen. Na honderd aanmeldingen geldt he laas. vol is vol. Meer infor matie is te vinden op de si te: www.alzheimer-neder- land.nl/rally. Een jury onder leiding van vier voudig wereldkampioen Formu le 1 Alain Prost, heeft tijdens het internationaal automobiel festi val in Parijs de prijs voor het mooiste interieur toegekend aan de nieuwe Citroën C6. Verder za ten ook architect Jean-Michel Wilmotte en lingerieontwerpster Chantal Thomass in de jury. Te gelijk kreeg de vijftig jarige Ci troën DS de 'Grand Prix de l'Art'. De 46-jarige Nederlander Albie van Buel is recent benoemd tot Senior Vice President Purchasing van Volvo Car Coporation. Hij is daarmee tevens lid van de Raad van Bestuur. Hij is niet de enige hooggeplaatste Nederlander bij Volvo in Zweden: Lex Kerssema- kers is verantwoordelijk voor merk- en productontwikkeling, terwijl Fedde Talsma een van de hoofdontwerpers van Volvo is. Voor 150.136 euro levert Mase- rati nu de Quattroporte als Sport GT. Deze auto heeft als belangrijk kenmerk een 35 pro cent sneller schakelende ver snellingsbak en een aangepaste elektronische demping, die ook stugger en sportiever is. De auto is te herkennen aan een grille met zwart gaas, ook op de spat borden, en nieuwe 20 inch lichtmetalen wielen. Op zondag 11 juni is het weer dag (10.00 -17.00 uur) staan de stijlvolle en traditierijke lo- presentatie van de verschillen- zover; de tweede editie van La de Citroën CX en XM. de Peu- catie worden honderden au- de modellen geplaatst in hun Fête des Limousines wordt geot 604, 505 en 605 en de to's verwacht. Er zijn clubpre- tijdskader. Kijk op de site gehouden in Zutphen in en Renault 20/30,25 en Safrane sentaties, schaalmodellen, fo- www.fetedeslimousines.nl rond het Eden Hotel. De hele volop in de schijnwerpers. Op to's, filmmateriaal en een live voor meer informatie. De Euro NCAP organisatie voert niet alleen bots- proeven uit met nieuwe auto's, maar zet ook re gelmatig al langer leverbare modellen tegen de muur. Zo ook de Citroën Berlingo, die een uitste kende score wist te behalen van vier sterren voor een frontale en zijdelingse botsing, drie voor kin derveiligheid en twee voor voetgangerbescher ming. Renault lanceert twee nieuwe Kangoo versies die beiden een off-road look hebben. De Kangoo Pampa (foto) en Kangoo 4x4 zijn uiterlijk herken baar aan hun 4x4 uitstraling. De Pampa heeft wel de looks van een 4x4, maar niet de capaciteiten. Deze speciale Kangoo staat dan misschien wat hoger op zijn wielen, aan vierwielaandrijving ont breekt het Zowel aan de voor- als de achterkant zijn stoere bumpers gemonteerd. Verder is de au to voorzien van beschermend plaatmateriaal aan de onderkant van de bumpers. De koplampen hebben een zwarte achtergrond en de 14 inch lichtmetalen wielen zijn eveneens speciaal voor de Kangoo Pampa. Om die velgen heen liggen speciale banden die in het terrein wat meer grip hebben. Voor de aandrijving zorgt een 85 pk ster ke 1.5 dCi dieselmotor. Tegelijk met de introduc tie van dé stoer ogende Kangoo Pampa presen teert Renault de nieuwe Kangoo 4x4. Dit model heeft niet alleen de looks, maar is tevens vierwiel- aangedreven. De Kangoo 4x4 heeft bijna dezelfde uiterlijke kenmerken als de Pampa. Het grootste verschil zit in de vierwiel aandrijving. Opel staat aan de vooravond van de introductie van de As- tra TwinTop. Het is, de Ka- dett Cabrio uit 1987 meege rekend, de vierde generatie Astra Cabrio. Uiteraard zijn er veel technische stappen gezet. Bovendien heeft de nieuweling een totaal ander karakter dan zijn voorgan gers want behalve cabriolet is het ook een coupé. De inst- apprijs bedraagt 28.850 euro en begin juni wordt de Astra TwinTop in de showroom verwacht. Daar staat al een Tigra TwinTop waarvan de Astra trekjes heeft. Boven dien maakt de GT, een road ster, in 2007 zijn opwachting. Opel gaat dus voor veel goed weer. Met open dak biedt de Astra Twin Top 205 liter bagageruim te. Het Easy Load-systeem maakt de kofferruimte goed toe gankelijk. Een druk op een knop is voldoende om het opge vouwen dak 25 centimeter omhoog te brengen zodat de ba gage in en uit kan worden geladen. Met het dak dicht (dertig seconden) is er 440 liter bagageruimte. Opel gaat de Astra TwinTop le veren met twee verschillende veiligheidsniveaus. De Enjoy- versie heeft vaste rolbeugels in de vorm van hoofdsteunen en de Cosmo-versie is voorzien van actie ve pop-up rolbeu gels. In geval van een koprol schieten die uit hun ruststand. We maakten uitge breid kennis met de Astra TwinTop. De 1.8 liter moest er in heuvelachtig terrein behoorlijk aan trek ken (1.417 kilo) en de 1.9 liter diesel har monieert perfect met de vierzitter. Nou ja, vier, twee kinderen vinden een ruime plaats ach terin. De carrosserie van de TwinTop is elegant gelijnd, het rijcomfort uitstekend, de afwerking fraai en het design van de gesloten versie doet denken aan de 'oude' Calibra. Opel levert de TwinTop ook als 1.6 liter en met een 2.0 liter turbomotor.

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 33