Met hoofd en hart Op zaterdag 22 april 2006: geen notariskosten geen taxatiekosten gratis stedentrip voor 2 personen Kinderen zitten in een moeilijk dilemma Kom van 10.00 tot 14.00 uur langs op ons kantoor voor een hypotheekgesprek! dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 19 april 2006 - Pagina 16 Ter gelegenheid van 25 jaar Vluchtelingen Werk Schie dam, laten we in deze ru briek mensen aan het woord die nauw bij vluchte lingenwerk zijn betrokken. Deze maand Ad Mostert, fractievoorzitter van de WD. Ik werk vanaf 1983 in het voort gezet onderwijs in Rotterdam. Daar heb ik veel kinderen van families uit Chili, Polen, voor malig Joegoslavië en Iran in de klas gehad. Sommigen vinden dat hen het leven in eigen land onmogelijk wordt gemaakt, omdat zij geen bestaan kunnen opbouwen. Hebben deze mensen reden om zich als asielzoeker bij ons te melden? Zij vinden van wel, en dat kan ik me goed voorstellen. Onze maatschappij vindt in toenemende mate van niet, en ook daarin kan ik me vinden. Toch zijn zij met velen in Ne- derland, soms jaren in afwach ting van het besluit of zij mogen blijven. Daaruit ontstaan schrij nende situaties. Ik ken kinderen van asielzoekers die onvervalst Rotterdams spreken, niets meer met hun moederland hebben, maar ook geen toekomst in Ne derland. Het is een merkwaardig dilem ma, waarin we onszelf hebben geplaatst. We vinden dat de ou ders op ongeldige in Nederland verblijven, maar hebben zo lang over dat oordeel gedaan dat de kinderen van deze asielzoekers inmiddels nieuwe Nederlan ders zijn geworden. Het is onze verantwoordelijk heid om daarin met hart en hoofd duidelijke keuzes te ma ken. Ad Mostert is fractievoorzitter van de WD. FOTO: ROEL DIJKSTRA Hypotheek (overjsluiten? Broersvest 110, Schiedam, Tel. (010) 246 46 46 •ViV- ij' FORTIS BANK De bank van vandaag Vraag naar de voorwaarden. Niet geldig in combinatie met andere aanbiedingen. d

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 16