zijn Moeders dineren gratis op Moederdag 14 mei a.s. gratis Chris Leenders dirigeert zijn laatste Schiedam Proms t Kaarten bat kan alleen bij Hotel-Restaurant Rijnmond dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Vijf jaar was de bedoeling. Het werden er uiteindelijk tien. Komende zaterdagavond neemt Chris Leenders met Schiedam Proms 2006 afscheid als di rigent van de Kethelse mu ziekvereniging Sint Rad boud. Ongeveer een jaar na zijn aan treden, in 1997, vertelde Leen ders in deze krant dat Radboud gebaat zou zijn bij een eigen jeugdorkest. Dat kwam er uit eindelijk maar leverde minder aanwas op voor Radboud dan Leenders eigenlijk had gehoopt. Toen hij begon als dirigent van Radboud nam Leenders zich voor het orkest vijf jaar muzi kaal te leiden. "Mijn ervaring is dat je na vijf jaar minder alert wordt vanwege de routine die je dan hebt opgebouwd. Maar het orkest bleek na die tijd nog lang niet op me te zijn uitgekeken." Het enthousiasme bij de orkest leden is volgens hem gegroeid doordat het nogal traditionele repertoire werd vervangen door meer creatievere muziekwer ken. Leenders: "Maar ook had ik het geluk dat er van bestuurlijke zij de nogal flink aan het orkest is 'getrokken'. Met name voorzit ter Rob Diks heeft heel veel ge daan voor het orkest en het meer laten optreden bij allerlei evenementen. De Promscon- Proms Schiedam Proms vindt vrij dag 12 en zaterdag 13 mei plaats in de Margriethal. Het orkest bestaat uit zo'n 60 musici van muziekvereni ging St Radboud en in het Promskoor Schiedam zin gen 50 enthousiaste man nen en vrouwen. De dans- show wordt wederom ver zorgd door het Schiedanst- heater onder leiding van Barbara Fleischmann. De solisten zijn Roy van den Ak ker, Robbert Besselaar, Da nielle Wijngaarts, Petra Rai- mond en Joost Manders. Ook het Jeugdtheaterkoor Reuzeleuk zal optreden. Er kan onder meer geluisterd worden naar: 'Dromen zijn bedrog' van Marco Borsato; 'De Zee' van Trijntje Ooster huis en andere meezingers en klassiekers. certen zijn daar een goed voor beeld van. In het begin zag het orkest dat eigenlijk niet zo zit ten, maar dat is intussen wel veranderd." Terugkijkend op de tien jaar dat hij dirigent is geweest speelt hem één woord constant door zijn gedachten: respect. "Ik heb altijd respect gehad voor het or kest en daardoor zij ook voor mij. En dat is vooral bij een Dirigent Cliris Leenders: "Ik heb altijd respect gehad voor het orkest." amateur-orkest heel belang rijk." Het zou volgens Leenders van lef getuigen als Radboud het veelzijdige repertoire dat het nu speelt zou uitbouwen. Successen Het is ondoenlijk alle successen van Radboud met Leenders op te sommen. Maar het optreden van het orkest bij de vertoning in de openlucht van een film van Chaplin moet zeker ge noemd worden, evenals de Proms concerten en de deelna me aan het Wereldmuziekcon cours in Kerkrade. Na Radboud wil de paukenist van het Resi dentieorkest (Den Haag) en slagwerkdocent aan het Rotter damse Conservatorium wel weer voor een ander orkest staan. Ondertussen is hij ook voor enige tijd betrokken bij het nieuw opgestarte projectorkest Rijnmond. Kaarten voor Schiedam Proms kosten 17,50 euro (zitplaats) of 15 euro (staan plaats) en zijn verkrijgbaar bij de Schiedamse boekhan dels Van Leeuwen en Post Scriptum en via de leden van muziekvereniging St. Rad boud. Aanvang 20.30 uur. Kleding- en speelgoedbeurs SCHIEDAM - Op zoek naar goede gebruikte kleding en speelgoed? Kom dan eens naar de kleding- en speel goedbeurs, die vrijdag 12 mei wordt gehouden in wijk centrum de Blauwe Brug aan het Bachplein. De beurs is geopend van 9.00 tot 11.30 uur en gratis toegankelijk. Verkopen kan ook. Een tafel kost 1,50 euro (er worden geen rekken verhuurd). Op geven bij tel. 010 247 04 64. Bingo in Bijdorp SCHIEDAM - Wijkvereni- ging Bijdorp houdt zaterdag 13 mei weer een grote bingo. Om 16.00 uur wordt begon nen met de kinderbingo waarin weer allerlei leuke prijzen zijn te winnen. Kin deren onder 8 jaar alleen met begeleiding. De grote bingo begint om 20.00 en kent deze keer extra veel nut tige prijzen. Ook met tombo la en kiemgetal. De eerste ronde en een kopje koffie of thee zijn gratis. Zaal open om 19.30 uur. De Wieken opent vogelcentrum SCHIEDAM - Groep 6 van basisschool 'De Wieken B' opent dinsdag een vogelcen trum. Hier kom je van alles te weet over vogels, wat ze doen, hoe ze leven. Wat uit- len uitspugen bijvoorbeeld maar ook over het vogel griepvirus H5N1. Iedereen is welkom. De Wieken B is te vinden in de Westfranke- landsestraat 152. Opening stijd: 14.00-15.00 uur. Kasteelbank illliSf »1 Moeders die op Moederdag in gezelschap van tenminste 3 personen ons restaurant bezoeken, krijgen een voorgerecht, hoofdgerecht en nagerecht naar eigen keuze, van onze Moederdagmenukaart met Life Cooking aan geboden. U bent daarvoor vanaf 14.00 uur welkom Nieuwlandplein 12 3119 AH Schiedam Telefoon 010 - 473 86 66 Nieuwe eigenaar, nieuw keukenpersoneel Interessante Menukaart en dagelijks andere dagschotel voor maar 8.00 www.straluma.nl Woensdag 10 mei 2006 - Pagina 12 Twee dagen swingen DOOR CHRiï WILSHAUS FOTO: PR leverbaar in de maten 190 en 220 cm en in diverse stoffen en leder Zeemanstraat 17 2991 XR Barendrecht OPENINGSTIJDEN Rotterdam-IJsselmonde MAANDAG van 11.00 tot 17.30 uur (bedrijventerrein Reijerwaard) Tel. 010-292 10 26 Meubelen ™^goo'toU730^urDERDAC Tel. 010-292 10 22 Verlichting Ring Rotterdam-Zuid A15 VRIJDAG van 9.00 tot 21.00 uur afslag 20 Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde ZATERDAG van 9.00 tot 17.00 uur GRATIS PARKEREN VOOR DE DEUR

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 12