E32Z33333H1 Het Nieuwe Stadsblad Els Ine houdt locatie toneelstuk tot laatste moment Els Ine Timon van Schiedam is gebaseerd op een toneelstuk van Shakespearefoto: ben van duin Er is achter de schermen dan ook hard gewerkt. Vooral het bij elkaar brengen van de kostuums was een hei dens karwei. Tweedehandswin kels, H&M's en C&A's werden afgestruind. Voor de rol van Timon moesten van hetzelfde pak drie verschil lende maten worden gekocht. Timon wordt gespeeld door 3 acteurs die fysiek van elkaar ver schillen. Maar niet alleen de kostuums leverden een echte zoektocht op; ook het vinden van de juiste locaties in de Schiedamse bin nenstad bleek geen makkelijke taak. De Mol: "Uiteindelijk zijn er 3 mooie plekken gevonden maar die willen we nog geheim hou den. Wie een bijzondere voor stelling wil zien in de stad moet maar naar het vertrekpunt Theater de Teerstoof komen." Kaartjes Het toneelstuk Timon van Schiedam door Els Ine wordt gespeeld op 13, 14 19 en 20 mei om 19.30 en om 20.30 uur. Een kaartje kost 10 euro en is te koop bij de kassa van Theater de Teerstoof. De lo catie wordt ter plekke be kend gemaakt. Informatie Verpleging in de watten SCHIEDAM - Verpleegcen- trum DrieMaasStede staat uitgebreid stil bij de dag van de verpleging op 12 mei. Dit jaar wordt het personeel ver wend met een uitgebreid ontbijt en een lunchbuffet. Bovendien krijgt ieder per soneelslid een presentje, dat door de patiënten zelf is ge maakt, namelijk een vlinder tafel. De dag heeft als titel meegekregen: De dag van de vlinders. Zo zal onder meer de mooiste vlinder van DrieMaasStede worden ge kozen. Maar er zijn nog meert ca deautjes. De kunstenaars Adrianus van Otterloo, Niko- laj Dielemans en Martin Moesman maken ter gele genheid van de dag van de verpleging een drieluik. Avondje Shakespeare SCHIEDAM - De Engelse 'Shakespeare-acteur' Jack Edwards verzorgt op vrijdag avond 19 mei samen met de Nederlandse luitist Fred Ja cobs in 't Huis te Poort een avond in het teken van Wil liam Shakespeare. Het con cert vangt aan om 20.15 uur. Jack Edwards zal 29 sonnet ten van Shakespeare voor dragen te beginnen met 'Music to hear, why hear'st thou music sadly?' Jacobs vertolkt luitwerken van de componisten John Dow- land, Robert Johnson, Anto ny Holborne en Philip Ros- seter. Kaarten kosten 10 eu ro en zijn verkrijgbaar bij Jongen's Boeken aan de Dam 2 os voor 12,50 euro aan de zaal. Poelier Sluis aan de Sint Li- duinastraat, is al 41 jaar een begrip in Schiedam. Eigena ren Ton en Doortje van der Geest, werken met hart en ziel voor de zaak, samen met zoon Ton en 5 werknemers. Sinds 1985 hebben ze een tweede winkel op het Broers- veld. Deze wordt gerund door dochters Thea en Tru dy. De kinderen hebben spontaan voor de zaak geko zen, waarmee het voortbe staan van de winkel gegaran deerd is vertelt vader van der Geest trots. Poelier Sluis heeft een breed as sortiment aan kip- en wildpro- ducten. In het wildseizoen van oktober tot januari, komt ware vakkennis tot zijn recht Vers wild als kalkoen, konijn, eend, haas en fazant wordt op een specialis tisch wijze verwerkt. De familie van der Geest is mee gegroeid met de tijd en heeft da gelijks kant-en-klaar lekkers voor de werkende mens: nasi, .bami, macaroni, maar ook gegrilde kip, loempia's, rollades en poten. Het is vers, gezond en gemakkelijk. Doortje vertelt: "Klanten die eens vlees bij de supermarkt kochten, komen hier altijd op temg en ver- SCHIEDAM - "Waarom moeten amateurtoneelge zelschappen altijd kome dies of een klucht spelen", vraagt Arie de Mol, artistiek leider en regisseur van Els Inc. zich af. Hij legt de lat hoger voor zijn acteurs. Met Timon van Schiedam (naar Shakespeare's Timon van Athe ne) zet De Mol een gedurfde en bijzondere productie op de planken. Op drie verassende lo caties in de Schiedamse bin nenstad wordt het verhaal van Timon in drie bedrijven verteld. "Het is een klein en simpel ver haal," aldus De Mol. Timon, een ruimhartig en rijk persoon, deelt zijn vermogen met veel andere mensen. Als blijkt dat hij bijna failliet is, denkt hij in zijn naïviteit, dat zijn vrienden hem wel te hulp zullen snellen. Niets is minder waar. Timon is gedesillusio neerd en gaat vervolgens ver loederd in het bos leven. Drie delen Een 'gek plan', noemt Arie de Mol het idee om het verhaal op te delen in 3 delen, elk met een eigen regisseur en op een ande re locatie. De Mol, Mart-Jan Ze- gers en Kees Harteveld regisse ren ieder een deel van de voor stelling. Vorige week werd na vele maanden repeteren voor het eerst het hele verhaal door In een tijd dat alleen de gro te steden konden bogen op een eigen toneelgezelschap, besloot Adriaan de Regt de stad een impuls te geven op cultureel gebied. Als voorzit ter van de raadscommissie cultuur haalde hij in 2001 het kleine toneelgezelschap Els Ine naar Schiedam. De Regt was vooral onder de in druk van de laagdrempelige voorstellingen en het grote vaste publiek van de groep. Schiedam had behoefte aan een gezelschap dat een op- stapfunctie kon hebben voor een publiek dat niet da gelijks in het theater zit. Ook jongeren werden nadrukke lijk tot deze doelgroep gere kend. Het gezelschap Els Ine be staat uit Schiedamse ama teur toneelspelers. de acteurs na elkaar en voor el kaar gespeeld. "Dat was echt spannend," ver telt De Mol, "Voor de acteurs was het een echte eye-opener. Ik vond het vooral mooi om te zien hoe de drie verschillende groepen de drie delen op ver schillende manieren brengen en er toch samen met 33 spe lers, één stuk van maken." Poelier Sluis St. Liduinastraat 50 Schiedam Telefoon: 010-426 98 84 tellen dat ons kippetje toch lek kerder en een stuk malser van smaak is." Allicht, want Poelier Sluis staat garant voor versheid. Elke ochtend om half vijf wordt er verse kip geleverd, waarna het onmiddellijk ontbeend en ver werkt wordt. Een groot deel hier van is bestemd voor ziekenhui zen en instellingen in de omge ving. Tip Het echtpaar heeft een tip voor de lezer "Ik zou adviseren eens kipdij vlees te eten", zegt Ton. "In de winkel heet het braadlapjes. Dit is nog lekkerder dan kipfilet. Het zijn ontbeende kuikenpoten die je kunt bakken. Maar je kan er ook heerlijke saté of soep mee maken. Volgens Doortje is het beter om ruim te braden in margarine. "Af- blussen met een kopje water en laten braden, totdat het door en door gaar is. Je moet niet kijken op een beetje boter meer of min der." Woensdag 10 mei 2006 - Pagina 9 Poelier Sluis staat voor vers, DOOR MARIANNE VAN VELZEN gezond en gemakkelijk Timon van FOTO: JOEP VAN DER PAl/ROEL DUKSTRA

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 9