Wethouder inspecteert eerste Fokuswoningen Algemeen H—» Brandveiligheid en inbraakpreventie Onderhoud Editie: Juni 2006 Contactgegevens Woonplus Schiedam Algemeen Valeriusstraat 3-5 p/a Postbus 25, 3100 AA SCHIEDAM T010-2045100 Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur Huurders Vragen huur/algemeen T 010 - 2045101 (Nieuwland) T 010-2045102 (Noord) T 010-2045103 (Stad) Reparatieverzoeken T 010 - 2045201 (Nieuwland) T010-2045202 (Noord) T 010- 2045203 (Stad) Website algemeen www.woonplus.nl www.woonstadschiedam.nl Woning kopen m Algemene vragen T 010-2045104 Websites nieuwbouwprojecten www.denieuweharg.nl www.nieuwetuinen.nl www.overhetwater.nl www.devijfmolens.nl www.woonstadschiedam.nl WE Beheer T 010-2045204 Website Woonplus VvE Beheer www.woonplusvvebeheer.nl Woonplus Nieuws Gewoon wonen met een lichamelijke handicap Wethouder Haan (van o.a. volkshuis vesting) ging op 21 juni op werkbe zoek naar het nieuwbouwproject 'Het Bordes' in Nieuwland. Hij liet zich daar informeren over de realisatie van vijf tien 'Fokuswoningen'. Deze worden zo gebouwd dat ze geschikt zijn voor men sen met een ernstige lichamelijke han dicap die zelfstandig willen wonen. Van de vijftien woningen zijn er nog enkele beschikbaar. Het werkbezoek krijgt daarom vandaag (28 juni) een vervolg tijdens een informatiebijeenkomst voor geïnteresseerden. Directeur-bestuurder van Woonplus, Ka rin van Dreven, benadrukte de bijzondere waarde die het nieuwbouwproject heeft voor de herstructurering van Nieuwland: "In Het Bordes zie je een goede mix van wo ningtypen; enkele eengezinswoningen en vijfenzeventig huurappartementen. De vijf tien Fokuswoningen maken het project ex tra bijzonder. De intensieve samenwerking tussen Stichting Fokus, de gemeente en Woonplus heeft de realisatie daarvan in re latief korte tijd mogelijk gemaakt." De wet houder toonde zich onder de indruk van de diversiteit aan woningen binnen het project en noemde de Fokuswoningen een aanwinst voor Schiedam. Fokus wonen Tijdens de rondleiding was goed zichtbaar hoe Fokuswoningen zich onderscheiden van andere woningen. De appartementen hebben een veel groter oppervlak dan het gemiddelde oppervlak van een appartement en er zijn diverse voorzieningen die op maat voor de bewoner worden ingesteld. "Bij de bouw wordt al rekening gehouden met bij voorbeeld het intercomsysteem dat in alle vertrekken beschikbaar is", legde Eline Bus- ser, senior projectmanager van Woonplus uit. "De aannemer houdt ook alvast reke ning met toekomstige voorzieningen, zoals een til-Iift of beugels aan de wanden. Alle deuren van de gemeenschappelijke ruimten worden elektrisch aangestuurd." Dagelijkse levensbehoeften "Het idee achter Fokuswonen is dat je, on danks je handicap, juist zo gewoon mogelijk woont in een woonwijk net als ieder ander", vertelde Hans Gallas, regiomanager van Fo kus. "Bij de alledaagse dingen die je door je handicap niet zelf kunt, krijg je hulp van Elk jaar vinden er in Schiedam enkele woningbranden plaats. Met het aanbre ken van de zomerperiode neemt bovendien de kans op inbraken weer toe. Een reden om het onderwerp veiligheid nog eens onder de aandacht te brengen. "Brand en inbraak is nooit voor honderd procent uit te bannen, maar je kunt er wel veel aan doen om de kans te verkleinen en de eventuele schade te beperken", zegt Eric van Staveren, portefeuillehouder Ver huur. "Het is belangrijk dat je af en toe goed stilstaat bij de veiligheid in huis. Een goede bewustwording is het halve werk!" Brandveiligheid Uit onderzoek blijkt dat de meeste wo ningbranden in feite waren te voorko men. Onvoorzichtigheid met brandende kaarsen en onoplettendheid tijdens het koken of kluSsen zijn veel voorkomen de oorzaken, tezamen met nonchalante rookgewoonten en kinderen die met vuur spelen. Slecht onderhouden installa ties en niet geveegde kanalen veroorza ken branden in schoorstenen. Verkeerde aansluiting van electrische apparatuur veroorzaakt kortsluiting en brand door oververhitting. Voor brandveiligheid zijn het aanbrengen van een rookmelders en het kennen van aanbevolen vluchtroutes twee eenvoudige, maar zeer belangrijke tips. Door uw woning op deze onderdelen regelmatig te controleren is veel ellende te voorkomen. Inbraakpreventie Gaat u op vakantie? Denkt u dan voor uw vertrek nog aan de volgende tips om in brekers op afstand te houden. Zorg dat uw huis altijd een bewoonde indruk maakt: sluit de gordijnen niet, haal planten niet uit de vensterbank en Iaat met behulp van schakelklokken de verlichting aan- en uitgaan. Vraag iemand om uw brievenbus regelmatig te legen. Controleer het hang en sluitwerk op defecten en zorg voor re paratie, indien nodig. Draai deuren op het nachtslot als u de woning verlaat. Meer advies Er zijn nog veel meer tips om de veilig heid te vergroten. Kijk daarvoor op www. woonplus.nl bij 'Woontips'. Ook de websi tes www.veiligheid.nl en www.politiekeur- merk.nl bevatten uitgebreide adviezen. een Fokus-assistent. Die hulp is erg breed; van assistentie bij de lichamelijke verzor ging tot hand- en spandiensten. Deze hulp is 24 uur per dag, op afroep beschikbaar. De bewoner houdt dus zelf de regie over de dienstverlening." Om in aanmerking te komen voor een Fokuswoning is een indi catie voor 'ADL-assistentie' nodig. Dit staat voor hulp bij 'Algemeen Dagelijkse Levens behoeften'. Dat betekent datje als gehandi capte sociaal zelfredzaam bent en datje mi nimaal vijf uur en maximaal dertig uur per week hulp nodig hebt. Fokuswoningen zijn drie- of vierkamerwoningen, geschikt voor één- en meerpersoonshuishoudens. De hu ren vallen binnen de huursubsidiegrenzen. - Vandaag: informatiebijeenkomst Wilt u meer weten over Fokuswonen? Van daag is er een informatiebijeenkomst van 16.30 tot 17.30 uur, in de Stadswi'nkel van de gemeente Schiedam aan het Stadserf 1. Ook kunt u bellen met Metha Bot van Woon plus Schiedam via (010) 20 45 150 of kijk op www.fokuswonen.nl. Wilt u klussen? Woonplus geeft huurders veel vrijheid om de woonruimte aan te passen aan hun wensen. Uiteraard moeten de veranderingen wel aan een aantal voorwaarden voldoen. De voorwaarden zijn er om de veilig heid en een goede kwaliteit te garande ren, ook voor een volgende huurder. Als deze goed worden nageleefd, ontstaan er geen problemen bij verhuizing. De huurder mag de aanpassing dan gerust achterlaten en in sommige gevallen stelt Woonplus daar zelfs een vergoeding te genover. Het is verstandig om alle ver anderingen schriftelijk aan woonplus te melden. Voor een aantal klussen heeft u uitdrukkelijk schriftelijke toestemming van Woonplus nodig. Dan gaat het bij voorbeeld om het aanpassen van de in deling van de woning of veranderingen aan de gevel (zoals het aanbrengen van zonwering of een antenne). Meer informatie? Vraag Woonplus dan naar de folder 'Zelf Aangebrachte Voorzieningen' of bekijk de folder op www.woonplus.nl in de ru briek 'Huurdersinformatie'.

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 28