Van Appel tot Zadkine Gratis naar de bios Fotoportretten Fritz Pitz in Stedelijk Museum Topfilms kijken in de open lucht STOP OORLOG IN ISRAËL, LIBANON, GAZA EN WESTBANK! de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 16 augustus 2006 - Pagina 13 SCHIEDAM - Dit jaar overleed de Duitse fotograaf Fritz Pitz. Als eerbetoon heeft het Stedelijk Museum Schiedam een ten toonstelling aan hem gewijd met portretten van beroemde kunstenaars. Te zien tot 8 okto ber. Pitz laat een uitzonderlijk oeu vre na, hij heeft bijna alle grote kunstenaars van de tweede helft van de twintigste eeuw gefoto grafeerd. Hij zocht als geen an der naar het gezicht achter de kunstenaar. De tentoonstelling telt zo'n 150 foto's. Zo zijn nog niet eerder getoonde portretten te zien van Karei Appel, Joseph Beuys, Salvador Dali, David Hockney, Lucebert, Shinkichi Tajiri en Ossip Zadkine. Pitz wilde eigenlijk schilder worden en nam lessen aan de 'Schule für gestaltendes Hand werk' in Weimar. Toch volgde hij zijn vader op als fotograaf in het Fotoatelier Pitz in zijn ge boortestad Bocholt. In eerste in stantie richtte Pitz zich op de ex perimentele fotografie en schil derkunst. Als vakfotograaf specialiseerde hij zich in het portret. Daarmee verwierf hij eind jaren vijftig in ternationale erkenning. Vanaf 1963 is Pitz de huisfotograaf van de prestigieuze Galerie de Fran ce. Voor zijn lens verscheen een indrukwekkend gezelschap kunstenaars uit de École de Pa ris. Veel kunstenaars bezocht hij samen met zijn goede vriend Theo Wolvecamp, die vaak opt rad als intermediair en tolk. Die vriendschap leidde ook tot tal loze fotoportretten van inmid dels 'klassiek' geworden Neder landse kunstenaars, waaronder Bram van Velde, Constant en Carel Willink. SCHIEDAM - "We hebben een dijk van een programma", ver telt organisator Harrie van de Louw enthousiast over de Filml Pleinbioscoop die op 21 augus tus van start gaat op De Planta ge. Harrie: "We gaan 7 dagen knallen. Er worden niet alleen geweldige films vertoond, zoals Crash, Crossing the Bridge en The World's Fastest Indian. Voorafgaand aan de meeste films vertonen we ook een ver rassingsfilm. En het is vooral ook de sfeer die het zo bijzonder maakt. Het moet, behalve een cultureel festijn, vooral een feestje zijn. In de pauze kunnen de bezoekers een drankje halen en natuurlijk even met iedereen bijkletsen. Toegang is gratis, dus je kan gewoon even langslopen om te tijken of je de film van die avond wat vindt". Voor el,- zijn stoelen te huur, maar zelf een stoel meebrengen mag ook. Bijzonder is dat er ook een keu- ze-avond is. Lezers van deze krant kunnen kiezen welke van 3 bijzondere films ze op de een na laatste avond willen zien. "En door te stemmen maken ze ook nog kans op een gratis film avond in de eigen straat", vertelt Harrie. Stemmen kan via www.pleinbios-coop.nl. De drie keuzefilms worden aangebo den door het International Film Festival Rotterdam. Programma Pleinbioscoop: 21 aug: Crossing the Bridge 22 aug: My Summer of Love 23 aug: Le Grand Voyage 24 aug: The World's Fastest In dian 25 aug: Crash 26 aug: keuzefilm 27 aug: Me and You and Every one We Know Workshops, screentests, wedstrijden. Voor zang, bands, dans, acteren, modellen, djs, vjs, presenteren, casting, starters, visagie, enz. Informatie inwinnen, meekijken, meebeleven, optredens van artiesten. 2 dagen spektakel, mis dit niet! 26 27 augustus - www.talentenbeurs.nl Presentatie Renate Verbaan Dewi gemeente MAASSLUIS Bijeenkomst donderdag 17 augustus, Wijkcentrum Holy, Aristide Briandring - Vlaardingen (bij winkelcentrum De Loper) Deur open: 19.30 uur, aanvang 20.00 uur Dagelijks horen we en zien we: slachtoffers, elke dag weer, elke dag meer. In Israël, in Libanon, op de Westbank en Gaza. Doden, gewonden, huizen verwoest, mensen op de vlucht of voor niet te overziene tijd in schuilkelders. In onze steden wonen familie, vrienden en bekenden van hen, Palestijnen, Israëliërs, Libanezen. Machteloos op afstand, wanhopig vaak. De Raden van Kerken Schiedam, Vlaardingen en Maassluis organiseren een avond voor en met hen. Om verdriet te delen, om elkaar bij te staan waar mogelijk, om te delen in de overtuiging dat vrede kan, dat vrede moet. Er spreken deze avond vertegenwoordigers van de kerkelijke Vredesbeweging Pax Christi Een Ander Joods Geluid de Palestijnse bevolkingsgroep Er is alle gelegenheid voor onderlinge ontmoeting. De colleges van B&W Maassluis, Schiedam en Vlaardingen ondersteunen dit initiatief en deze oproep van harte. Namens hen, burgemeester J.A. Karssen - burgemeester R. Scheeres - burgemeester T.P.J. Bruinsma. De Nederlandse kunstenaar Constant in zijn atelier. FOTO: FRFIZ PK 2006 ERVEN FRITZ PTIZ, BOCHOLT De organisatoren Sylvie Verbraak en Harrie van de Louw van de Pleinbioscoop gaan tijdens het festival zelf ook alle films bekijken. foto: ruud knispel

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 13