NOORDZEE 4 TE MAASSLUIS Oostendse garnaalkroketten na Erik Both op weg naar prolongatie schaaktitel TE HUUR uitvoering immocom Van Dam pakt belangrijke punten op Duitse Nurburgring SCHIEDAM 75 Annie Salomonshof 14 Prevail dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 16 augustus 2006 - Pagina 25 VI AARDINGEN - Erik Both lijkt op weg naar prolonga tie van zijn vorig jaar vero verde open Vlaardingse schaaktitel. In de derde en vierde ronde sloeg hij na melijk een behoorlijk gat met de concurrentie. Hij won zes partijen, waaron der één tegen voormalig kampioen Ron Burgerhout. Hij leidt het klassement nu met een prachtige score van elf ze ges en een remise. In de vijfde ronde kwam hij niet in de actie. Wel stond de confrontatie tus sen Burgerhout en John van Baarle op het programma. Het spannende duel, dat kansen over en weer opleverde, kreeg geen winnaar en eindigde in de remise. Later verloor Van Baarle van Martin van der Hidde, waardoor Burgerhout zich op de tweede plaats kon nestelen. In groep B is de beslissing nog lang niet gevallen. Net als in voorgaande jaren wordt er in de kopgroep stuivertje gewisseld. Ditmaal meldden zich Dirk Brijs, Jan Weitering en Richard Lautenschlager voor de eindze ge. Omdat de laatste in ronde vijf drie partijen won gaat hij aan de leiding, op de hielen ge volgd door de andere twee. De ontknoping is op maandag 21 augustus. Dan worden in sport centrum Polderpoort de laatste partijen gespeeld. VLAARDINGEN - Op het cir cuit van de Nurburgring reed Carlo van Dam twee races voor het sterk bezette Euro cup Formule Renault 2.0. De Nederlander pakte in de Duit se Eifel onder wisselende weersomstandigheden een zesde en achtste plaats en vergaarde daarmee de nodi ge kampioenschappunten. Doordat de concurrentie eveneens punten pakte, was het resultaat voor de rijder van SG Formula toch enigs zins teleurstellend. Van Dam op Coolsingel WATERWEG - De Vlaardingse coureur Carlo van Dam krijgt zondag 20 augustus de kans om zich te presenteren tijdens de Bavaria City Racing in het cen trum van Rotterdam. In de war ming up (12.30 tot 14 uur) is hij een van de coureurs, die deel zal nemen aan de rijdersparade. Omstreeks 15 uur rijdt hij in het hoofdprogramma in een heuse Formule Renault 2.0 tweezitter. Tenslotte geeft de voormalig Europees Formule A kart kam pioen (om ongeveer 16.05 uur) een demo met een speciaal ge prepareerde 125-CC schakel- kart. Extra werk Victoria'04 VLAARDINGEN - De zondag voetballers van Victoria'04 moeten in de komende compe titie niet 22 maal, maar 24 keer aan de bak. Dat komt door de terugkeer van Sparta naar de tweede klasse. De Rotterdam mers waren aanvankelijk na een opstootje tijdens een van de laatste wedstrijden van de vori ge competitie, verbannen naar de derde klasse. De commissie van beroep vond die straf te zwaar. De competitie telt nu twee perioden van dertien wed strijden. De derde periode gaat naar de hoogst eindigende ploeg. Onderin zal er ge weeklaag zijn bij de num mers 11,12 en 13: zij degra deren. De nummer 10 krijgt een herkansing via promo tie/ degradatiewedstrijden met de periodekampioenen uit de derde klasse en de nummer 10 uit de tweede klasse C. Dwalen over de vismarkt op de kade van Oostende; voor visliefhebbers is er niks mooiers. Een half kreeftje smikkelen uit de losse pols, een dozijntje wulken warm naar binnen werken. Culinair van gehalte in een aansprekende ambiance. Daar aan de Bel gische kust vind je ook de onvervalste gar naalkroketten. En niet garnalenkroketten zoals wij ze noemen. Ze zijn bijzonder, om dat van de kop en het harnas van de gar naal en visfond gemaakt wordt en dat is al een eerste smaakmaker. Ingrediënten voor 60 garnaalkroketten (doen, want ze zijn gemakkelijk in te vriezen en verliezen daardoor nauwelijks aan smaak): kilo gepelde Noordzeegarnalen, 250 gram boter, 600 gram bloem, 200 gram geraspte kaas, drie eieren, een liter visfond (van de garnaalharnasjes en koppen indien mogelijk, anders een liter goede kopen) halve liter room, peper en zout, drie eiwitten, olie, paneermeel, citroen en peterselie. Op een zacht vuur in een grote gamel de boter la ten smelten. Bloem er al roerend aan toevoegen. Onder voortdurend roeren even laten doorkoken en af laten koelen. Dan de visfond er doorheen roeren tot een dikkig deeg ontstaat. Laten door koken en blijven roeren! Dan de drie eieren toe voegen, goed mengen tot het deeg niet meer aan de gamel kleeft. Van het vuur de room er door kloppen. Dan de geraspte kaas er door mengen en de garnalen er voorzichtig doorheen spatelen. Ze moeten wel zo veel mogelijk heel blijven. De ontstane ragout uitgieten in een platte schaal of schalen en die zeker een nacht koel wegzetten. Vorm van de ragout kroketten en rol die door het paneermeel. Vervolgens door het met de olie los geklopte eiwit en opnieuw door het paneermeel. Frituur de kroketten bij 180° Celsius gedurende 3- 4 minuten en geef er partjes citroen en heel even gefrituurde takjes peterselie bij. Anneke Kaiser Nabij recreatiegebied Midden- Delfland gel. ruime hoekw. Ind.: entree/ hal, toilet, ruime woonk. m. grote raampartij en m. toegang tot de achtertuin, keuken in L- vorm (beuken/ vanille), ie Verd.: overloop, 3 ruime slaapk., badk. m. douche cabine., v.w. en 2e toilet. 2e Verd.: grote open ruimte m. opstelplaats CV- combiketel en w.m.a. Erfpacht afgekocht tot 31-07-2036. Perceelsopp. 174m2. Woonopp. 120m2. Koopsom 230.000,- k.k. U bent van harte welkom op ons Open Huis op vrijdag 18 augustus 2006 van 16.00 tot 17.00 uur. Stienstra beleggingen bv 045 - 563 83 00 www.stienstra.nl Kruisstraat 56 te Heerlen. Tevens specialist in onafhankelijk hypotheekadvies. vbam Spoorwerkzaamheden in uw regio Wegens slijponderhoud aan de spoorbaan vinden er werkzaamheden plaats in de nacht van 23 op 24 augustus op het traject Schiedam - Hoek van Holland. In Schiedam en in de omgeving hiervan kunt u mogelijk hinder ondervinden. Het onderhoud wordt in opdracht van ProRail uitgevoerd door BAM Rail bv. Onze excuses voor de mogelijke overlast. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met projectcoördinator J. Weststrate 078 - 6551115 Ca. 220 m2 kantoorruimte met ca. 450 m2 bedrijfshal te huur. De mogelijkheid bestaat om zowel de bedrijfs- als kantoorruimte of de kan toorruimte met een gedeelte van de bedrijfshal te huren. Huurpijs: 80,- /m2 bedrijfsruimte en 140,- /m2 kantoorruimte. Immocom BedrijfsmakeUars Van Hogendorplaan 47a 3135 BD Vtaardingen Mesdaglaan 1,3141 HE Maassluis Tel.: 010-449 33 00 Fax:010-449 33 03 E-Mail: vUaFdingen@immocom.nl www.immocom.nl BEDRUFSMAKELAARS, Bel ons voor meer informatie: 010 449 33 00 of kijk voor meer aanbod op: www.immocom.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 25