Barton Oostendse garnaalkroketten Vreemde wijnen uit de Jura 1300.000, 1180.000, 1180.000, €250.000, P] DO P& DO Monuta CVU Uitvaartzorg ra De mensen van Monuta maken het verschil. Waaijers mwwm Onze cliënten zoeken een huis in uw regio! Vastgoed BV Rotterdamsedijk 437 3112 AS Schiedam Telefoon: 010 - 473 88 88 Het totale aanbod op www.dopendop.nl CORVETTE MEETING en Open Dag!! Zon. 20 augustus te Zwijndrecht Van 12.00 uur tot 17.00 uur bü SNELLIUSWEG DEVELPOORT Middag vullend programma met: USA CARS PARTS dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 16 augustus 2006 - Pagina 7 Geschokt en bedroefd, door het plotseling overlijden op zijn vakantieadres hebben wij afscheid moeten nemen van onze zwager, oom en oud-oom Aart Olivier Schiedam, 9 maart 1935 t Zweden, Glava Vissle, 22 juli 2006 Zijn altijd positieve instelling zullen wij node missen. Familie van Tilborg Uitvaartzorg eh -verzekeringen ABO/van den Boogert AVBO/van der Linden Uitvaartcentrum, Burg. Honnerlage Gretelaan 377, Schiedam Tel: (010) 426 76 78 Uitvaartverzorgers: Wim van den Boogert, Mieke van Bergenhenegouwen, Patricia van Gestel, Sylvia Paalvast, Mieke Penne, Bert van Proosdij, Fred Warbout. uitvaartbegeleiding www.matrice.nl tel.: 010 273 24 24 Uitvaartverzorging Uitvaartcentrum 'Holy" Olmendreef 160 3137 CR Vlaardingen 010-474 11 44 dag en nacht bereikbaar.e® Wij verzorgen uitvaarten in Vlaardingen, Schiedam, Maassluis en omstreken. Opbaring in een door u gewenst uitvaartcentrum is mogelijk. ERKEND LID VAN www.waaijersuitvaart.nl Wij hebben meer dan 70 jaar kennis en ervaring. Persoonlijke benadering vinden we erg belangrijk. We denken verder dan de uitvaart zelf en staan open voor nieuwe wensen en ideeën. Melding overlijden: "S 0800 345 67 89 (gratis, dag nacht) Voor informatie: "B 0800 288 22 55 (gratis, werkdagen 10.00 - 16.00 uur) UITVAARTZORG Metd&jrootste, toewijding www.cvu.nl Dwalen over de vismarkt op de kade van Oosten de; voor visliefhebbers is er niks mooiers. Een half kreeftje smikkelen uit de losse pols, een dozijntje wulken warm naar binnen werken. Culinair van gehalte in een aansprekende ambiance. Daar aan de Belgische kust vind je ook de onvervalste gar naalkroketten. En niet garnalenkroketten zoals wij ze noemen. Ze zijn bijzonder, omdat van de kop en het harnas van de garnaal en visfond ge maakt wordt en dat is al een eerste smaakmaker. Ingrediënten voor 60 gamaalkroketten (doen, want ze zijn gemakkelijk in te vriezen en verliezen daardoor nau welijks aan smaak): kilo gepelde Noordzeegarnalen, 250 gram boter, 600 gram bloem, 200 gram geraspte kaas, drie eieren, een liter visfond (van de garnaalharnasjes en koppen indien mogelijk, anders een liter goede kopen) halve liter room, peper en zout, drie eiwitten, olie, pa neermeel, citroen en peterselie. Op een zacht vuur in een grote gamel de boter laten smelten. Bloem er al roerend aan toevoegen. Onder voortdurend roeren even laten doorkoken en af laten koelen. Dan de visfond er doorheen roeren tot een dikkig deeg ontstaat. Laten doorkoken en blijven roeren! Dan de drie eieren toevoegen, goed mengen tot het deeg niet meer aan de gamel kleeft. Van het vuur de room er door kloppen. Dan de geraspte kaas er door mengen en de garnalen er voorzichtig doorheen spatelen. Ze moeten wel zo veel mogelijk heel blijven. De ontstane ragout uit gieten in een platte schaal of schalen en die zeker een nacht koel wegzetten. Vorm van de ragout kroketten en rol die door het paneermeel. Vervolgens door het met de olie losgeklopte eiwit en opnieuw door het paneermeel. Frituur de kroketten bij 180° Celsius gedurende 3-4 mi nuten en geef er partjes citroen en heel even gefrituurde takjes peterselie bij. Anneke Kaiser Het mag dan zo zijn dat Frankrijk op wijngebied liters verliest aan de nieuwe wijnlanden, in geen ander land tref je wijnen aan die op z'n zachtst ge- Schiedam Spaland Schiedam Oost Schiedam De Gorzen Schiedam Centrum zegd bijzonder zijn. Bijzonder vanwege het pro ductieproces. Natuurlijk kent de Jura mooie witte wijnen en lichte, maar smakelijke rode dito, maar wijnen als de Vin Jaune en de Vin de Paille kom je alleen hier tegen. De Vin Jaune (gele wijn) wordt gemaakt via een proces waarin nog steeds ruimte is voor de geheimen van moeder natuur. Met andere woorden: de keldermeester begrijpt ook zelf niet precies hoe de smaakontwikkeling tot stand komt. De wijn, van origine een witte, wordt gemaakt van de savagnindruif. De wijn wordt zes jaar lang in droge kel ders in eikenhouten vaten 'met rust gelaten'. Dan ontwik kelt zich op het oppervlakte een gistvlies (mycoderma vini) en daardoor ontwikkelt de wijn zich krachtig met een al coholpercentage dat kan oplopen tot 14 procent. Overi gens is het diezelfde schimmel die Louis Pasteur (afkom stig uit de Jura) in staat stelde zijn penicilline te ontwikke len. De Vin de Paille (strowijn) wordt gemaakt van een menge ling van uitgedroogde savagnin, chardonnay- en poul- sarddruiven. De druiven worden te drogen gelegd in open houten kratten en op stromatten, vandaar de naam. Daar door ontstaat een heel hoog suikergehalte. In februari/maart wordt er geperst en de most heeft dan een alcoholpotentieel van ruim 22 procent Dat loopt tijdens de anderhalf jaar fermenteren terug naar 14 procent. De wijn wordt tegen stevige prijzen verkocht in flessen van 37 cl, maar is met zijn smaak van kweepeer, karamel stro en abrikozen zeer exclusief Dragracer Corvette Custom Harley's Live Muziek door Johan Kroon Eten en drinken Custom Hummer Kindervermaak Cuba reisadvies specialist Iedereen is welkom, kom kijken!!! Corvette-GM specialist -Autostalling Cuba specialist: lm Export - Travel W. Snelliusweg 39 078-6202555 Zwijndrecht www.arton.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 7