de klerk Een positief bericht Voor 600.000 Nederlanders met diabetes en kans op slechtziendheid. Dansen beleef je bij clansacademie Bel: 010-404 82 00 JIITld ELEKTRONICA OUTLET STORE: SCHIEDAM - VAN RIEBEECKWEG 27 (langs de A201 OPENINGSTIJDEN: MA. GESLOTEN, Dl. WO. 11.00 18,00, D0.&VR. 11.00 20.00, ZA. 19.00 11.00 De Zonnebloem kleurt je wereld! Diabetes Fonds lïTjJ rri'iMiffiffil Het Nieuwe Stadsblad NIEUWE SIERBESTRATING? Nu slechts Incl. stenen en zand, uitgraven, afvoer, aanleggen, trillen en 1 jaar garantie. Modeltuinen Zwanenburg IJweg 411, Zwanenburg 'M 023 - 55 52 475 030 - 29 48 370 Gratis ontwerp en vrijblijvende prijsopgave ook bij U thuis. www.modeltuinenzwanenburg.nl Aanleg sierbestrating en tuinhout ook bij U in de regio. Stijldansen Zuid-Amerikaans Streetdance Breakdance Gogo-dance Showdance Salsa voor Paren 20+ Alleengaanden 20+ 55+ers Kids en jeugd Kom naar ons Open Huis: Zondag 27 augustus 2006 van 14.00-16.00 uur Schrijf nu in voor het nieuwe dansseizoen! www.dansschooldeklerk.nl Schiestraat 16-18 (bij Hofplein) - - WTIÉ" a* 4 ma» «m de Zonnebloem Ruim driekwart van de mensen met diabetes krijgt vroeg of laat te maken met oogproblemen: diabeti- sche retinopathie. Een kwart van hen loopt kans om blind te worden. Diabetes is de grootste veroorzaker van blindheid en slechtziendheid. Het belangrijkste oogprobleem heet diabetische retinopathie: haardun ne bloedvaatjes in het netvlies (aan de achterkant van het oog) gaan makkelijk bloeden en laten litteken tjes achter. Daardoor gaan mensen slechter zien. In het ergste geval laat het netvlies los en wordt iemand blind. Een belangrijke ontdekking Gelukkig hoeft het tegenwoordig door laserbehandeling meestal niet tot blindheid te komen. Maar het blijft een lapmiddel. Daarom is een recente vondst van een Neder landse onderzoeker zo belangrijk. Hij ontdekte dat er nog meer mee speelt dan zwakke bloedvaatjes die openbarsten. Een bepaalde 'groei stof' in het lichaam wordt overijve rig waardoor het bloedvat verstopt raakt en schadelijke stoffen uit het bloed door de wand van bloedvaat jes kunnen lekken. De volgende stap is nu het zoeken naar een manier om die groeistof te remmen bij mensen met diabetes. Dan kunnen in de toekomst oogpro blemen hopelijk voorkomen wor den. Een betere behandeling Ook bovengenoemd onderzoek is mogelijk gemaakt door het Diabe tes Fonds. Het Diabetes Fonds steunt veel onderzoek naar een be tere behandeling van diabetes en de complicaties. Voor meer voorbeelden van belangrijke ontwikkelingen: kijk op www.diabetesdossiers.nl Hoogheemraadschap van Delfland Water is van levensbelang voor mens en dier. Als vriend en vijand houdt water Nederland voortdurend bezig. De gevol gen van de klimaatveran dering, zoals hevige buien en zeespiegelstijging, vragen om maatregelen die ervoor zorgen dat Nederland veilig en leef baar blijft. Het Hoogheemraadschap van Delfland is een van de 27 water schappen die Nederland telt. De ruim 450 medewerkers van het Hoogheemraadschap van Delfland zetten zich in voor schoon water, sterke dijken en droge voeten. Het werkgebied van Delfland wordt begrensd door de Noordzee, de Nieuwe Waterweg en de lijn Berkel en Rodenrijs, Zoetermeer en Was senaar. Op 41.000 hectare wonen en werken ongeveer 1,4 miljoen mensen en zijn zo'n 40.000 bedrijven gevestigd. Daarmee is het gebied van Delfland een van de dichtstbevolkte en meest geïndustrialiseerde ge bieden van Nederland. Het ge bied staat bovendien bekend om zijn intensieve glastuin bouw. Delf and werkt zoveel mogelijk samen met iedereen die met water te maken heeft, en heeft oog voor de natuur. Het hoogheemraadschap be perkt zich daarmee niet tot de strijd tegen water, maar strijdt ook vóór het water. Want zonder water geen leven. AANKONDIGING VERGADERING VERENIGDE VERGADERING VAN DELFLAND 601151 Dinsdag 29 augustus 2006 zijn de openbare vergaderingen van de commissies Waterbeheer, Bestuur en Organisatie en Financiën van Delfland. De commissies bereiden de besluitvorming van Delflands algemeen bestuur, de verenigde vergadering, voor. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: 9.00 uur: commissie Waterbeheer - ontwerpnota MER Waterwegcentrum Hoek van Holland; - bestuursconvenant en financieringsarrangement Groenzone-bergboezem Berkel; - optimalisatie AWZI De Groote Lucht. 14.00 uur: commissie Bestuur en Organisatie - ontwerpnota MER Waterwegcentrum Hoek van Holland; - aanpassing verordening nadeelcompensatie. 19.30 uur: commissie Financiën - bestuursconvenant en financieringsarrangement Groenzone-bergboezem Berkel - optimalisatie AWZI De Groote Lucht. Donderdag 14 september 2006 om 9.30 uur is de openbare vergadering van de verenigde vergadering. De verenigde vergadering is het algemeen bestuur van bet Hoogheemraadschap van Delfland. Op de agenda staan onder meer de onderwerpen die hier boven bij de commissies staan vermeld. U bent van harte welkom de bijeenkomsten bij te wonen. Desgewenst kunt u inspreken. U kunt zich voor de commissievergaderingen Waterbeheer, Bestuur en Organisatie en Financiën aanmelden tot en met maandag 28 augustus 2006 tot 17.00 uur. Voor de vergadering van de verenigde vergadering kunt u zich aanmelden tot en met woensdag 13 september 2006 tot 17.00 uur. Dit kan bij bet secretariaat van de verenigde vergadering, telefoonnummer (015) 260 83 25. De vergaderstukken liggen ter inzage bij Bureau Bestuurlijke en Juridische Ondersteuning. Op onze website kunt u de vv-agenda en de vergaderstukken vinden, www.hhdelfland.nl/agenda. De bijeenkomsten vinden plaats in het Gemeenlandshuis van Delfland, Phoenixstraat 32 in Delft. Delft, 21 augustus 2006 www.hh delfl an d.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 7