Snakkend naar een eigen thuis Klaar voor de toekomst met digitale TV! Keuzes caiway dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 30 augustus 2006 - Pagina 11 Kerkdiensten In de Nederlands Gerefor meerde Kerk aan de West- vest 30 zijn zondag diensten om 9.30 en 16.30uur: voor ganger Ds. F.H. Blokhuis. Zondag is er een dienst om 10.30 uur bij de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap aan de Westvest 90-92, voorganger is ds. TAD.W. Aris. Zondag bij de Herst. Herv. Gemeente diensten om 9.30 uur in het Accent College, voorganger Dr. L. Groenen- berg, 17 uur in de Grote Kerk Ds. II.R. Bijl. In de Liduinabasiliek aan de Singel 104 is zaterdag om 18 uur een Stille Heilige mis, zondag om 10.15 uur Gezon gen Hoogmis, predikatie pastoor P.M. Vismans. In de Jacobus en Martinu- sparochie Kerkweg 53, is er een zondagsviering om 9.45 uur dinsdag om 9.15 uur: eu charistieviering of dienst van Woord en Communie. Zondag is er in de Liduina- kapel (Frankeland) om 10.00 uur eucharisitieviering. Ensemble Rossignol in 't Huis te Poort SCHIEDAM - In Huis 't Poort aan de Damlaan is er op 22 september een concert van het ensemble Rossignol (blokfluiten en luit) Als rode draad in het programma speelt het ensemble vier 17- eeuwse psalmbewerkingen van de Nederlanders Jr. Ja cob van Eyck en Nocolaes Vallet en muziek van de componisten Telemann en Corelli. Aanvang 20.15 uur. Entree 12 euro (in voorver koop bij Jongen's Boeken aan de Dam een tientje.) www.caiway.nl/schiedam auoaai dwtaal Binnenkort gaat CAIWAY digitaal in Schiedam. Met digitale televisie heeft u toegang tot meer zenders, een gratis elektronische programmagids en bent u helemaal klaar voor de toekomst. Stap straks ook gratis over op digitale TV van CAIWAY. Let op uw brievenbus voor het actie-aanbod. SCHIEDAM - "Rammelend van de huidhonger" heet het nieuwe boek van de in Schiedam geboren auteur Raphaël Creemers. In deze autobiografie beschrijft hij zijn nogal pijnlijke leven. Vanaf zijn geboorte in 1960, zijn rust, vertrouwen en een 'thuis' gevoel jarenlang aan hem voor bijgegaan. "Ik was een onge wenst kind in ons grote gezin," vertelt Creemers. Zeven ging nog Wel, maar acht kinderen, dat konden mijn ouders ge woon niet meer aan. Ik werd kort na mijn geboorte op het Schippersinternaat in de Hoog straat geplaatst. Een jaar later mocht ik weer naar huis, maar 15 jaar lang heb ik hun afwijzing gevoeld. Zowel mijn ouders als broers als mijn zussen, lieten me links liggen. Emotionele binding kende ik niet." Nadat hij in de puberteit in een pleeg gezin was opgenomen, werd hij door zijn pleegvader seksueel misbruikt. Dit begin van zijn leven heeft de basis gelegd voor het verdere verloop: Creemers deed een zelfmoordpoging in de puber teit Hij ontdekte zijn homosek suele geaardheid, maar ontken de deze vanwege het calvinis tisch milieu waarin hij terecht kwam. Op zoek naar geborgen heid en liefde, sloot hij zich aan bij een strenggelovige gemeen schap. Daar ontmoette hij zijn vrouw. Hij trouwde en kreeg 4 kinderen. In die tijd was hij er van overtuigd 'genezen' te zijn en verkondigde dit aan de me dia en iedereen die het horen wilde. Jaren later, drong zijn seksuele geaardheid zich dusdanig aan Creemers op, dat hij er die niet meer kon onderdrukken. Met een enorme innerlijke en uiter lijke strijd als gevolg. Zijn vrouw liet hem los en voedde de kinde ren alleen en streng gelovig op. Vanaf 199Ö koos Creemers er voor, opnieuw te beginnen. Na een carrière bij de politie, met als 'eindpunt' een baan als hoofdinspecteur van Tilburg, kreeg hij een jaar vrij om na te denken. Samen met zijn vriend Peter, heeft hij in Brazilië een homo- vriendelijk kamerverhuurbe drijf opgezet voor toeristen. Te vens ondersteunen ze daar di verse organisaties die zich in zetten voor daklozen en tegen de armoede. Peter en zijn kinderen, zijn het belangrijkste in Creemers leven. Toch houden de gebeurtenis sen uit zijn jeugd hem nog da gelijks bezig. Hij hoopt dat het sclirijven van zijn autobiografie een therapeutisch effect heeft. Creemers heeft het boek op gedragen aan zijn kinderen. "Ze zullen het misschien ooit lezen. Op deze manier kan ik ze uitleggen waarom ik bepaal de keuzes heb gemaakt. Nu zie ik alleen nog mijn oudste zoon. Gelukkig gaat dat con tact goed." Wie meer wil weten over de auteur of over het boek, kan alle gegevens vinden op de volgende website: www.rap- haelcreemers.com "Rammelend van de huidhonger" heet het nieuwe boek van de in Schiedam geboren auteur Raphaël Creemers.

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 11