Schiedam |y|aa|)(| VQ| centrum Yankee verhuisd Informele sfeer Column Onkruid en vuil Koopzondag Colofon dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad Woensdag 30 augustus 2006 evenementen Kuieren door binnenstad Ben ik vorige week nog op de radio en tv geweest bij Jan Willem de Boer, onze positiefste mediaholic uit Schiedam, ben ik van daag weer aan de beurt met deze column.we hebben het er maar druk mee. Jan Willem wilde het met mij hebben over de winkeliersvereniging Broersvest, maar na een paar vragen had den we het alleen nog maar over 'de Broersvest'. Hebben we de vereniging maar gelaten voor wat het is. Dat we in het interview bleven steken op de Broersvest is voor de Schiedammers niet nieuw, zowat iedere bewoner van Schiedam, van journalist tot straatveger, heeft te pas en te onpas zijn ongenoegen geuit over de architectuur van mijn winkelstraat. Want de verloedering en verpaupering maken mijn winkelstraat tot een gore, vieze goot. Naar vis stinkende veegwagens scheuren eens per week een keer door de straat, gaten worden dichtgegooid met van alles maar niet de goede stenen, met als gevolg meer onkruid. Er werd in deze uitzending door een tiental mensen gebeld, waaronder mijn collega Piet Jongepier die vertelde dat de dam verstopt ligt achter het vuil en onkruid bij de brug. Dus ambte naren en wethouders en onze nieuwe burgermoeder, mocht u dit stukje lezen: 'het onkruid en vuil staat tot onze lippen.' Neem uw verantwoording en stel onze (eigen) centjes beschik baar om er weer een centrum van te maken waarop ik trots kan zijn... en u ook. Wouter Kalkman Winkelier op de Broersvest In het sfeervolle centrum van Schiedam wordt zondag 3 sep tember de maandelijkse koopzondag gehouden. Voor het pu bliek een uitstekende gelegenheid om te shoppen en lekker door de binnenstad te slenteren. Neem ook een kijkje op de artistieke markt met tal van demonstraties en workshops. Op het Broersveld is zoals gebruikelijk de curiosamarkt te vinden. De winkels in het centrum zijn geopend van 12.00 tot 17.00 uur. Yankee Tattooz en bodypier cing studio van Ine en Rob San ders, is onlangs verhuisd van Hoogstraat 188 naar nummer 137. "We hebben nu een aparte hoek voor zowel tatoeages als pier cings," vertelt Ine trots. "Vanaf 7 september, gaan we ook met De grote vakantie is voorbij en de ondernemers van de binnenstad gaan er weer hard tegenaan. Zij maken september tot een maand vol bijzondere evenemen ten. Hieronder een over zicht Heel bijzondere glaskunst is tot eind oktober te zien op de ten toonstelling "Meesterstukken" in de Korenbeurs. Dertig kun stenaars tonen hun werk. Er zijn tal van demonstraties en works hops. Er is een "glasroute" door de .binnenstad onder de titel "Glaskunst onder de brug". Openingstijden: donderdag - zaterdag van 10 tot 17 uur, zon dag van 13 tot 17 uur. D Sprankelend Schiedam Welke Schiedamse winkelier heeft de meest kleurrijke, mooi ste en gezelligste etalage? Tus sen 9 en 24 september houden de Schiedamse winkeliers een etalagewedstrijd. Iedereen mag meestemmen via de site www.schiedamcentrum.nl of met een formulier, dat bij de winkeliers verkrijgbaar is. De prijsuitreiking vindt plaats op koopzondag 1 oktober. Burge meester Verver brengt de eerste stem uit. Artistieke markt Jongen's Boeken, de Coöpera tie, Almost Art en Parti organi seren op koopzondag 3 septem ber een artistieke markt tussen het Stadhuis en de Korenbeurs. Er worden allerlei demonstra ties gehouden, waaronder: zil- verkleien, boekbinden, kalligra feren en nog veel meer. Inschrij ven voor een workshop of zelfs permanent ontharen starten." Rob, geboren in Califomië, ook wel 'the Yankee' genoemd, startte 16 jaar geleden in Ameri ka met tatoeëren. "We zijn blij met de nieuwe ruimte, zegt Ine. "Het is licht en open, waardoor de drempel om binnen te stap pen kleiner wordt." Restaurant-café De Plegtig- heit, grote markt 2, is per 1 juni overgenomen door Gerard Stolk en zijn vrouw Marjan Veldhoen. Ze heb ben de Plegtigheid een stuk informeler gemaakt. Het restaurant moet voelen als een huiskamer. Gerard Stolk staat in de keuken terwijl Marja Veldhoen zich ontfermt over de administratie. Stolk werkte voorheen onder meer als chef-kok op de Euro mast: "Ik heb de aankleding wat informeler gemaakt," vertelt hij. "In plaats van een chique tafel kleed, liggen er nu lopers op ta fel. Ik vind het belangrijk om een huiskamersfeer te creëren, waarbinnen men zich prettig voelt. Als de east na een lunch of Jan en Nelly Steenkamer komen net terug van het Stedelijk Mu seum Schiedam. Nu kuieren ze nog even wat in de binnenstad. "Het is een interessant muse um." vertelt Nelly. "Het perso neel was erg vriendelijk en bij binnenkomst word je meteen ontvangen. Jammer van de 'koude' inrichting. Ik had het graag warmer gezien." Het komt wel goed meteen meedoen, is mogelijk. Men kan zich ook inschrijven voor workshop. Er zijn ook di verse cadeauartikelen te koop. Rondje Schiedam 'Rondje Schiedam' is de infor matiemarkt voor alle verenigin gen, instellingen en organisa ties die Schiedam rijk is. Zij kun nen zich vanuit een kraam aan het Schiedamse publiek pre senteren. 'Rondje Schiedam' valt mooi samen met Open Mo numentendag, zaterdag 9 sep tember. Brandersfeesten Schiedam viert zijn spetterende Brandersfeesten van 22 tot 24 september. Zieookwww.bran- dersfeesten.nl. In de winkels van de binnenstad is het feest: ze liggen vol met dwaze bran derskoopjes. "Je kunt de laatste tijd zien dat het beetje bij beetje mooier wordt in de binnenstad," vertelt Han van der Horst." De mensen staren zich teveel blind op dich te zaken en lege etalages. Het komt wel goed. Denk aan de Franse markt van een paar maanden temg en de artistieke markt die komt." Zakelijke uitstraling "Het is heerlijk weer eens in mijn geboortestad te zijn", zegt Raphaël Creemers. Zo meteen loop ik nog even door de Hoog straat. Het centrum heeft wel een wat zakelijker uitstraling dan voorheen. diner het pand met een lach verlaat, ben ik tevreden. We staan ook open voor kritiek en doen daar dan ook iets mee. Zo hebben we de afgelopen maan den de kaart afgestemd op de behoefte van onze gasten." De kaart De Plegtigheid heeft een over zichtelijke kaart, die regelmatig wisselt. Dp de kaart staat bij voorbeeld Baars, Coquille, tongscharfilet, kalfsvlees maar ook een vegetarische pizza. "Tij dens'het wildseizoen serveren we divers wild. We zitten op een leuk punt in de stad. Ook met het terrasgedeelte. We doen ons best eraan bij te dragen er een gezellig plein van te maken." Meer actuele informatie over het restaurant-café is te vinden od: www.deDlegtieheit.nl Deze pagina is tot stand gekomen onder verantwoordelijkheid van de Stichting Centrum Management Schiedam. Foto's: WHK, Fotopersbureau Roel Dijkstra Teksten: Kim van der Horst Gezellig uitgaan in de stad. De maand september staat bol van de evenementen. Ine en Rob Sanders zijn blij met hun nieuwe onderkomen. Gerard Stolk is de nieuwe chef van de Plegtigheit.

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 14