Grote renovatie- en onderhoudsbeurt Schiedam-West Algemeen Sponsor DOEK! en Brandersfeesten Onderhoud Editie: Aug. 2006 Contactgegevens Woonplus Schiedam Algemeen Valeriusstraat 3-5 Postbus 25 3100 AA SCHIEDAM T 010-2045100 Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur Huurders Vragen huur/algemeen T 010 - 2045101 (Nieuwland) T 010-2045102 (Noord) T 010-2045103 (Stad) Reparatieverzoeken T 010 - 2045201 (Nieuwland) T 010-2045202 (Noord) T 010 - 2045203 (Stad) Website algemeen www.woonplus.nl www.woonstadschiedam.nl Woning kopen Algemene vragen T 010-2045104 Websites nieuwbouwprojecten www.denieuweharg.nl www.nieuwetuinen.nl www.overhetwater.nl www.devijfmoIens.nl www.woonstadschiedam.nl WE Beheer T010-2045204 Website Woonplus VvE Beheer www.woonplusvvebeheer.nl Woonplus Nieuws Bewoners worden nauw betrokken bij project Woonplus is momenteel volop bezig met de voorbereidingen en uitvoering van groot onderhoud en renovatie van 'complex 213, bestaande uit 239 vooroorlogse woningen in de Antonie Muysstraat, Huysmansstraat, Van Beverenstraat en de West- frankelandsestraat. Deze woningen in Schiedam-West bepalen door hun authentieke uiterlijk in belangrijke mate het beeld van de wijk. Om de woningen voor de komende 25 jaar bouwkundig en woontechnisch in goede staat te laten verkeren, zijn flinke ingrepen nodig. Het project biedt de bewoners kansen om wooncarrière te maken. Zo worden woningen die momen teel leeg staan, gerenoveerd en in eerste instantie aangeboden aan de huidige bewoners van het complex. Bewoners praten mee De bewoners worden nauw betrokken bij het project. Hiervoor is een werkgroep opgericht, bestaande uit een opbouwwer ker en bewoners uit de betrokken straten. Bewoonster mevrouw Harte is één van de werkgroeple'den: 'Wij zijn een schakelsta tion tussen bewoners en de Woonplus, een soort weegschaal, om er voor te zorgen dat het niet alleen om de centjes en bouwstenen gaat maar ook om de mensen die er wonen'. Keuzemogelijkheden Uitvoering van het project gaat minsten vier jaar duren. De buitenkant van de woningen wordt grondig aangepakt. Denk hierbij aan reiniging van de gevels en vervanging van kozijnen. Ook de binnenkant van de wo ningen wordt onder handen genomen. Al les wat technisch niet meer in goede staat is, zoals een verouderde keuken of slechte vloer, wordt kosteloos vervangen. Een aan tal bewoners verhuist vanwege vervanging van de vloer in hun woning dan ook tijde lijk naar een andere woning. Daarnaast kun nen huurders tegen betaling kiezen voor een complete renovatie van hun woning of voor bepaalde woningverbeteringen om het comfort van de woning verder te verhogen. De betrokken bewoners kunnen bovendien binnen het complex doorschuiven naar een compleet gerenoveerde woning. Ze kunnen echter ook een stadsvernieuwingsurgentie aanvragen, als ze willen verhuizen naar een andere wijk in of buiten Schiedam. Dit is een optie voor die bewoners die het prak tische ongemak van de langdurige werk zaamheden niet zien zitten. Voorproefje renovatie De inventarisatie van wensen en moge lijkheden rondom de werkzaamheden per woning is in oktober 2006 gereed. De voor lopige indruk van Woonplus is dat veel be woners in de buurt willen blijven wonen en mee willen werken aan het project. Hopelijk is een aantal leegstaande woningen medio oktober volledig gerenoveerd, zodat de be woners een voorproefje kunnen krijgen van de woningen, zoals die er na de renovatie gaan uitzien. dam een aantrekkelijker stad om in te vertoeven, ook voor bezoekers van bui tenaf. Om die reden ook ondersteunt Woonplus beide evenementen met een sponsorbijdrage. Bewonersavond Het evenement DOEK! wordt door Woon plus tevens aangegrepen om de bewo ners, die in hun buurt of wijk regelmatig actief zijn om de leefbaarheid te bevor deren, eens in het zonnetje te zetten. Op Partyschip 'Zeeland' bieden wij hen tij dens DOEK! de gelegenheid om getuige te zijn van de stoere zeemansverhalen die beeldend kunstenaar Raph de Haas en ac teur Leo Hogenboom op een bijzondere wijze tot leven laten komen. Leo vertelt, terwijl Raph de illustraties tekent die bij de verhalen horen. Deze worden 'live' op het zeil van Partyschip 'Zeeland' gepro jecteerd. Door onze actieve bewoners op deze wijze te betrekken bij DOEK! willen wij duidelijk-maken hoe belangrijk hun rol is bij het leefbaar maken van de wij ken. Meer informatie over beide evenementen is te vinden via onze website onder het menu Woonplus Algemeen/Sponsoring: www.woonplus.nl September staat traditiegetrouw in het teken van de Brandersfeesten. Van 22 tot en met 24 september vindt in het stads hart weer een groot aantal activiteiten plaats voor jong en oud met daarbij de Gondelvaart op zaterdag 23 september als hoogtepunt. Een ander evenement, dat zich op en rondom het water van de Schiedamse havens afspeelt, is DOEK!. Van 8 tot en met 10 september kan men in het centrum genieten van de unieke combinatie van film, schepen, kunst en stad. Als maatschappelijk betrokken on derneming juicht Woonplus het toe dat er activiteiten en evenementen worden georganiseerd die de stad Schiedam op de kaart zetten. Hierdoor wordt Schie- Schilderwerk Wattstraat en omgeving In de Wattstraat (nummers 4 t/m 38, nummers 44 t/m 62 en nummer 87 t/m 115) en in de Stephensonstraat (num mers 32 t/m 36) wordt door de firma Willems Vastgoedonderhoud buiten schilderwerk uitgevoerd. De werkzaam heden zijn vóór de vakantieperiode ge start en zullen medio december worden afgerond. Het betreft één van de eerste opdrachten die worden uitgevoerd met een prestatiecontract. In een prestatie contract wordt het schilderadvies op gebouwd aan de hand van 20 meetbare vaste punten, bijvoorbeeld hechting en glans. Bij oplevering en na 6 jaar moeten deze onderdelen (nog altijd) voldoen aan de in het prestatiecontract afge sproken waarden. Met deze nieuwe weg, die Woonplus is ingeslagen, gaan we er van uit dat in de toekomst de kwaliteit van het schilderswerk wordt verhoogd en dat er op de kosten wordt bespaard.

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 32