Voor de huurder Woonstad Schiedam Woonplus houdt KWH Huurlabel F Woonplus Kort In de wijken Nieuwland Life brengt wijk tot leven Klant uitvergroot Spreekuren De dienstverlening van Woonplus is on langs weer tegen het licht gehouden door KWH (Kwaliteitscentrum Woningcorpora ties Huursector). Het resultaat van deze meting, die twee keer per jaar plaatsvindt, was positief waardoor Woonplus houder blijft van het KWH Huurlabel, een bewijs dat de dienstverlening voldoet aan hoge kwaliteitseisen. Om in aanmerking te ko men voor het KWH Huurlabel en voor het behouden daarvan, wordt een uitgebreid pakket aan eisen gesteld aan de kwaliteit van de dienstverlening van de woningcor poratie. Deze keer werden de volgende punten gemeten: telefonische bereikbaar heid, van woning veranderen, onderhoud Bewoners Ieren elkaar beter kennen Op woensdag 16 augustus vonden weer diverse activiteiten plaats op en rond om het Archimedesplein. Ongeveer één keer per maand organiseert het promo tieteam van Archimedesstraat en Land van Ris, een actieve groep bewoners, in samenwerking met de gemeente Schie dam en Woonplus, een activiteit. Doel van deze activiteiten is om met elkaar te werken aan de leefbaarheid in de buurt. Ditmaal stond de afsluiting van de zomervakantie centraal. Alle kinde- aan de woning, klachten afhandelen en de woning verlaten. Deze punten werden onderzocht aan de hand van enquêtes die werden verspreid onder huurders en de ervaringen van 'mystery quests', ofwel onderzoekers die zich als klanten voordoen. Woonplus scoorde gemiddeld een 7,4. KWH ren konden meedoen aan een wedstrijd die werd gehouden met een opblaasbare skel terbaan. Daarna kon worden aangeschoven bij de barbecue die om 17.00 uur werd ont stoken. Bewoners konden gratis een vorkje meeprikken en de kans grijpen om hun bu ren (beter) te leren kennen. De Nieuwe Harg in trek De Nieuwe Harg, het nieuwbouwcom- plex dat Woonplus realiseert op de hoek van de Churchillweg en de Hargsingel, is in trek. Er zijn nog slechts enkele van de 45 ruime, luxe afgewerkte apparte menten te koop. Het bouw bestaat uit drie delen: één vleugel met vijf verdie pingen, een vleugel met drie woonlagen en een ranke hoge toren van 12 verdie pingen. De bouw is inmiddels in volle gang; de contouren van de hoge toren beginnen zichtbaar te worden. Voor meer informatie kunt u contact opne men met Dupont Makelaars (426 81 35) of Anke Bodewes Makelaardij (449 04 12) of kijk op www.denieuweharg.nl. Winnaars automatische incasso Het betalen via automatische incasso is voor de huurder en voor Woonplus het gemakkelijkst. Woonplus beloont daarom iedere maand drie huurders die op deze manier de huur betalen. Deze maand wonnen de volgende huurders een dinerbon voor Proeflokaal 't Ster retje: P.M. Seinen-Kooyman R.H.F. Bak ker en N. Janssen.Wilt u ook via auto matische incasso gaan betalen? Haal dan snel een machtigingskaart op ons kantoor. Onze complexbeheerders zijn de ogen en oren van Woonplus en van uw buurt. Zij spreken bewoners aan op zaken als het op verkeerde dagen buitenzetten van huisvuil, zij controleren regelmatig of er goederen of vuil in de openbare ruimte van complexen staan en voeren kleine reparaties uit.Vragen of opmerkingen? Bezoek het spreekuur! m Unit Noord Van Beethovenplein Di. t/m do: 10.00 tot 10.30 uur ep 15.00 tot 15.30 uur Vr.: 10.00 tot 10.30 uur Kantoor in onderbouw Groenoord-Midden Di. t/m vrij: 10.00 tot 10.30 uur en 15.00 tot 15.30 uur D. Schaferplein 14 Groenoord-Zuid Ma, di, do, vrij: 10.00 tot 10.30 uur en 15.00 tot 15.30 uur Willem Pijperstraat 31a Heijermansplein Di. t/m do: 10.00 tot 10.30 uur en 15.00 tot 15.30 uur Vr.: 10.00 tot 10.30 uur Kantoor op begane grond Lisztplein Ma. t/m do: 10.00 tot 10.30 uur en 15.00 tot 15.30 uur Lisztplein 241a Zwaluwlaan Ma, wo, vrij: 11.00 tot 11.15 uur Kantoor op onderverdieping Unit Nieuwland B.H. Gretelaan Ma t/m do: 13.00 tot 14.00 uur B.H. Gretelaan 263 Klaas Kater Ma. t/m do: 13.00 tot 14.00 uur Klaas Katerstraat 126 Troelstralaan Ma. t/m do: 13.00 tot 14.00 uur Troelstralaan 83 m Unit Stad Centrum di.: 15.30 tot 16.30 uur do.: 10:00 tot 11.00 uur Bagijnhof 20 Oost di.: 10.00 tot 11.00 uur do.: 8.30 tot 9.30 uur Wattstraat 35 West di.: 8.30 tot 9.30 uur do.:15.30 tot 16.30 uur Kortlandstraat 11a Zuid di.: 14.30 tot 15.30 uur do.:10:00 tot 11.00 uur Oude Maasstraat 14 Colofon Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalin gen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie Richard Hegeman (eindredactie) Redactieadres: Postbus 25, 3100 AA te Schiedam Telefoon: 010 - 2045262 E mail: rhe@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 27 september. Op zaterdag 9 september vormt het Wil lem Dreesplein in Nieuwland het decor voor een 'muziek en dans taptoe' met de titel Nieuwland Life! Daarbij volgen een veertigtal verschillende optredens elkaar in een hoog tempo op. Deze mix van optredens voor jong en oud staat symbool voor het gevarieerde leven in Nieuwland. Van rap tot smartlap Vanaf 15.00 uur is op het grote podium elke tien minuten iets anders te zien. Di verse soorten muziek en dans, van break dance tot klassieke dans en van rapmu- ziek tot Hollandse smartlap. Verder zijn ook optredens van leerlingen van de vier scholen in Nieuwland te zien. Naast deze optredens is er een rommelmarkt en zijn er vele activiteiten voor kinde ren, waaronder knutselen, schminken, sport en spel en een disco. Vanaf 21.00 uur is de Upbeat Big Band ruim een uur te horen met Glenn Miller muziek waar bij het publiek de ruimte krijgt om te stijldansen. Life of live? Het evenement wordt georganiseerd door de samenwerkende organisaties van en bewoners van Nieuwland. Zij ko zen voor de naam 'Nieuwland Life!', om dat die verwijst naar het leven in de wijk en naar een feest vol 'live optredens'. Eén van organisatoren legt uit: 'Je schrijft het anders, maar het klinkt hetzelfde'. Voor de presentatie van het levendige programma wist de organisatie rappe presentatoren te strikken, waaronder Quintis Ristie, bekend van onder meer 'Raymond is Laat'. Hij verheugt zich op het feest en onderstreept dat met zijn beroemde kreet 'Soko sokooo!', oftewel 'Laat het feest beginnen!'. Gezelligheid en veiligheid aan het Bachplein Op zaterdag 26 augustus vond het Zomerfeest Schiedam-Noord plaats op het Bachplein, een evenetnent voor Schiedammers van alle leeftijden dat een mix van culturen samenbracht. Eén van de actieve vrijwilligers die meehielp met de organisatie van het feest, is Ben Lemmers. Og de vraag waarom hij (zich voor dit feest inzet, antwoordt hij: 'Ik woon zelf in een koopflat aan het Bach plein en ben als flatvertegenwoordiger van alle huurders en eigenaren nauw betrokken bij activiteiten op en rondom het Bachplein. Dit feest is een goedé stap om onder alle Schiedammers de le gio mogelijkheden die op en rondom het Bachplein worden geboden, onder de aandacht te brengen. Zoals bijvoorbeeld het wijkcentrum en het mooie winkel centrum. En het feest brengt uiteraard meer gezelligheid op ons plein.' Naast zijn inzet voor het zomerfeest, is Ben altijd druk in de weer met zijn 'Buurt preventieteam', een initiatief waarbij plaatselijke bewoners wekelijks door de wijk surveilleren om (de schade van) cri minaliteit te beperken.

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 33