Km- W* Déze prijs houdt Univé wel graag hoog! 4, Wj dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Vanaf deze week is het voor iedereen mogelijk om zich te laten vereeuwigen in de oud-ka tholieke kerk op de Dam door middel van een portret op een van de ramen. Het project is ontstaan op initia tief Pieter van Tilburg, pastoor van het bedehuis. "Het kwam ineens in mijn hoofd op. Ik sprak daarover met beeldend kunstenaar Jos Looise. Die zag er wel wat in. We hebben dat idee meteen concreet uitge werkt. Over de techniek die de kunstenaar gebruikt weet ik niets. Hij maakt een foto en gaat daarmee aan de slag. Een kwast komt er niet aan te pas", vertelt Van Tilburg. Kleine raampjes De 7 keer 56 kleine raampjes die aan weerszijden van de kerk zit ten, worden voor het project ge bruikt. Het eerste raampje met het portret van burgemeester Scheeres, is al klaar en werd af- Pastoor Pastoor Pieter van Tilburg is in 1948 geboren in Oudewa ter. Hij beklom in 1998 de kansel van de oud-katholie ke kerk op de Dam. Een kerk die hij al goed kende. De band met dit godshuis is al meer dan veertig jaar gele den ontstaan door een vriendschap met de toen malig pastoor, in de jaren 60. Naast zijn werk als pastoor in de kerk, is hij al jaren werkzaam in het Rotterdam se Havenziekenhuis. gelopen zondag onthuld tijdens de Heilige Mis. Het geschenk werd hem aangeboden ter ere van het afscheid als burgerva der van de stad. De 19de eeuwse kerk staat mo menteel in de steigers en er is hard geld nodig om de binnen- en buitenkant te laten restaure ren. De helft van de opbrengst van deze actie zal ten goede ko men aan de kerk. Daarnaast Pastoor Van Tilborg bij de raampjes waar stadsgenoten zich kunnen laten vereeuwigen, foto: whk heeft Van Tilburg nog een ne vendoel: "Ik zal het prettig vin den als de buurt hierdoor meer betrokken raakt bij de kerk en het geloof." Toeschouwers Over de benaming "De wolk van getuigen", die de pastoor koos voor zijn project, zegt hij het volgende: "De portretten hangen in de lucht. Het zijn toe schouwers die kijken wat er ge beurt. Ieder met hun eigen ver haal. Eigenlijk vragen ze: "mo gen wij hier ook zijn"? Ze zitten er als het ware namens de bui tenwereld." Op de vraag wat hij vindt van de ethiek rondom deze actie, zegt Van Tilburg: "Je moet kunst nooit laten beperken door ethiek. Bovendien houd ik er van een grensgebied op te zoe ken." Op Open Monumentendag 9 september, kunnen mensen die geïnteresseerd zijn, bij 'Stich ting 't Huis Te Poort' op de Dam binnenlopen en informatie op halen. Ook kan men ten allen tijde telefonisch contact opne men met de kunstenaar, Jos Looise 010 4776712. Een raam- portret zal tussen de 250 en 300 euro gaan kosten. Servicepunt weer open SCHIEDAM - Na de zomer- sluiting heeft het Service- PlusPunt De 4 Molens aan de Honnerlage Gretelaan 57 haar deuren weer geopend. Ouderen die gebruik willen maken van de collectie boe ken of die informatie willen hebben over hulpmiddelen die het lezen kunnen verge makkelijken kunnen het ser vicepunt bezoeken De ope ningstijden van het Service- PlusPunt zijn wel gewijzigd. Bezoekers kunnen op de vol gende tijden terecht: Maandag en donderdag van 9.00-11.00 urn- Voor meer informatie:Servi- cePlusPunt De 4 Molens, tel. 010 4705500 Bukken voor de Buizerd SCHIEDAM - Bij het natuur- centrum KNNV de Boshoek (achter het Bachplein en bij de Harreweg) is er op zondag 10 september van 11.00- 16.30 uur een roofvogel show. Ruben en Eva geven een aantal demonstraties met oehoe's, buizerds, gie ren, valken en een Andes- condor, die een spanbreedte van drie meter heeft. De be zoekers mogen assisteren. Er is die dag nog veel meer te beleven in het natuurcen- trum, zoals lezingen over roofvogels, een streekmarkt met producten uit Midden- Delfland en voor de kinde ren uilenballen pluizen, but tons kleuren en persen. In het winkeltje kan er gesnuf feld worden tussen een groot assortiment tweedehands boeken. Toegang vrij. J - I »j HfV: m m l VERZEKERINGEN www.unive.nl Daar plukt de vruchten van! Woensdag 6 september 2006 - pagina 11 Vereeuwigd in raam van de kerk DOOR KIM VAN DER HORST <4 I - Ntf J Univé, dé verzekeraar die de prijzen laag houdt, heeft in Nederland de beste reputatie. Dit blijkt uit onderzoek'van TNS-NI PO, afgenomen onder ruim 6.000 Nederlanders. En als verzekeraar zonder winstoog merk zijn we er natuurlijk trots op dat we zo bekend staan. Wanneer het gaat om een goede service en uitstekende verzekeringen tegen lage premies hebben we tenslotte een reputatie hoog te houden. Univé is een solide en betrouwbare verzekeraar die zorgvuldig omgaat met haar klanten en hun portemonnee. Neem onze autoverzekering bijvoorbeeld. Waar mogelijk hebben we voor onze klanten de premies verlaagd. En wie nu een autoverzekering bij Univé afsluit, profiteert uiteraard ook van deze premieverlaging Zo blijven wij constant scherp en kunt u er zeker van zijn dat u nooit teveel betaalt Kijk snel op www.unive.nl of kom langs bij een van de Unive-kantoren bij u in de buurt. Onderzoek naar banken en verzekeraars, mei 2006

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 11