HEXION dag van DE CHEMIE Rijnmond wil A-league halen CnfMtC dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Harde werkers Bij Excelsior'20 vallen de voetballers op door zich, na een belab berde competitiestart, naar de hoofdklasse te spelen. Daar bleef het niet bij, want door een legioentje vrijwilligers (foto) is hard gewerkt om het complex hoofdklassewaardig te maken. SCHIEDAM - Arno van Solkema valt op. Hij is lang, langer dan de meeste volleyballers, die hij bij Rijnmond onder zijn hoede heeft. De nieuwe technische di recteur kijkt verbazend rustig toe bij de training in het Vlaar- dingse sportcentrum Polder poort. De groep serveert, pa reert en verdeelt. Hij kijkt onge twijfeld de kat uit de boom en schat in welk vlees hij in de kuip heeft. Wat ook opvalt is de soms Engelstalige conversatie. Dat heeft alles te maken met de komst van de Canadezen Hans Doef, Andy Holland en Jake Muise. Zij zijn gehaald, omdat de Nederlandse spelersmarkt nagenoeg afgeroomd was en Van Solkema toch graag wat meer breedte en kwaliteit wens te. Holland speelde vorig sei zoen nog in Portugal, Muise kwam over van het Groningse Lycurgus en Doef komt van het team van de University of Bri tish Columbia. Verder lijfde Rijnmond Twan van Kuijk (Dy namo), Paul van de Ven (Vre- vok) en Huib den Boer (SV Bay er Wuppertal) in. Oscar Nuijten promoveerde vanuit het tweede naar de hoofdmacht. Met deze nieuwelingen plus de al aanwezige Rodin Merx, Bas Ghijssen, Sander Groos en Niek Rooks hoopt Van Solkema, ooit speler bij Nesselande en twee seizoenen trainer/coach bij Omniworld, de veilige zijde van de ranglijst te bereiken en daar mee een plaats in de hoogste klasse zeker te stellen. De bond zet het topvolleybal namelijk op zijn kop door een A-league te formeren. Dat heeft tot gevolg, dat alleen de plaatsen een tot en met zeven recht geven op plaat sing in die league. In het Schie- damse kamp wordt ervan uit gegaan, dat de huidige bezet ting dat karwei kan klaren. Rijn mond opent de competitie op 30 september in de Groenoord- hal tegen Landstede/VCZ. [Sportagenda VOETBAL zaterdag: PPSC-Spi rit (14.30), WK-Maenst (14.30),HOV-Hargasport /ze (14.30), Sportief-HBS5 (14.30). Zondag: Turkiyemsport-Ex- celsior'20 (14.00), Spar taan'20-SWSMC (14.30) Spaland-Postduiven 14.00 Gona-Hermes DVS (14.00) EDS-SVDPW (14.00), Le Haye-DRGS (14.00), Hargas port/zo-HDV (14.30). DAMESVOETBAL zaterdag (be ker) Vlotbrug-PPSC (14.30) HBSS-Flakkee (11.00). G-VOETBAL zaterdag BeFair HBSS(ll.OO). OACN Boys-HBSS, Margriet hal 21.00 Groenoord-Alexa- ndria'66, Rotterdam Sport centrum West 21.00 PPSC AVS. Specialty Chemicals Zaterdag 7 oktober zijn Shell Nederland Chemie B.V., Hexion en Shin-Etsu in Hoogvliet drie van de vele chemiebedrijven in Nederland die dan hun poorten openstellen. U bent dus van harte welkom om 'een blik te werpen in de keuken'. Wat valt er te zien? Hoe meidt u zich aan? Nog vragen? Woensdag 6 september 2006 - pagina 12 Drie Canadezen ZAALVOETBAL: maandaf Open dag: 7 oktober 2006 Shell vervaardigt zeer uiteenlopende basischemicaliën die olie als basis hebben. Te denken valt aan grondstoffen voor isolatieschuim, meubels, verf, inkt, medi cijnen en cosmetica, aan koel- en remvloeistoffen voor auto's en aan nog veel meer. Hexion maakt ook op basis van olieproducten onder andere epoxyharsen. Hieruit kunnen coatings (verf) worden gemaakt, maar ook sportartikelen en printplaten voor computers, om enkele voorbeelden te noemen. Shin-Etsu maakt polyvinylchloride, (pvc), een veelzijdige plasticsoort. Van en met PVC worden vooral raamprofielen, buizen (denk aan regenpijpen) en de om- manteling van kabels gemaakt. Na binnenkomst in het Centraal Kantoor van Shell (Vondelingenweg 601, 3196 KK Hoogvliet) gaat u snel per pendelbus door naar het bedrijfslabora- torium van Shell. U wordt daar met koffie, thee of fris ontvangen en hebt de gelegenheid om een route door het laboratorium te lopen. Op diverse plaatsen verzorgen medewerkers demonstratieproeven. In de hal van het laboratorium kunt u diverse informatiestands bezoeken. Daarna stapt u opnieuw in de bus, nu voor een uitgebreide rondrit over het immense terrein met in totaal 60 verschillende fabrieken. U zult horen en zien dat het terrein dat al zo lang bekend staat als Shell Pernis niet alleen Shell- fabrieken huisvest, maar ook dat nieuwe bedrijven zijn ontstaan door de afspl itsing van een deel van de chemie-activiteiten van Shell. Hexion en Shin-Etsu zijn hier voorbeelden van. Tijdens de rondrit stapt u uit om een bezoek te brengen aan een controlekamer. Dag en nacht houden operators de productieprocessen met moder ne apparatuur in de gaten. De zorg voor veiligheid en milieu zijn bij dit alles van zeer groot belang. Dat bespeurt u ook als u langs de brandweerkazerne komt en ziet dat er het nodige materieel beschikbaar is In geval van nood. De rondrit toont u niet alleen chemie-, maar ook oliefabrieken. Want juist die nabijheid van olie en chemie zorgt voor een hoge efficiency. Na de rondrit wordt u weer keurig bij het Centraal Kantoor afgezet en kunt u weer op huis aan. U bent dan circa twee uur op het terrein geweest We moeten heel wat regelen om alles in goede banen te leiden. Dat kan alleen maar als we onze gasten zo gespreid mogelijk over de dag kunnen ontvangen. Daarom werken we met een systeem van vooraanmelden. U kunt op onderstaan de antwoordstrook aangeven met hoeveel personen u komt. We dienen uw aan melding uiterlijk 23 september in ons bezit te hebben. Gezien onze veiligheids procedures kunnen we geen kinderen jonger dan 6 jaar ontvangen. En kinderen onder de 16 jaar dienen onder de hoede van een of meer volwassenen te blijven. Helaas zijn er geen mogelijkheden om rolstoelgebruikers te ontvangen. Verder is er een maximaal aantal personen dat we kunnen ontvangen. nWie het eerst komt, wie het eerst maalt". Als u zich aanmeldt, ontvangt u te zijner tijd een op naam en aanvangstijd (ergens tussen 09.30 en 15.30 uur) gestelde uitnodiging met routebeschrijving die ook als toegangsbewijs geldt. Gezien de strakke planning en het grote aantal bezoekers dat moet worden ingepland is het niet mogelijk om een voorkeur voor de ochtend of de middag op te geven. Mocht u naar aanleiding van deze aankondiging nog vragen hebben, dan kunt u bellen met het secretariaat: 010-4314127. Naam:- Adres: Plaats: Tel.: Meldt zich aan met(aantal incl. uzelf) personen voor de Open Dag op 7 oktober bij Shell, Hexion en Shin-Etsu. Hierbij zijn(aantal) kinderen tussen 6 en 15 jaar. U kunt de bon sturen (geen postzegel nodig) naar: Shell Nederland Raffinaderij B.V., afdeling CORP, PR-secretariaat, Antwoordnummer 9, 3190 VD Hoogvliet.

Het Nieuwe Stadsblad | 2006 | | pagina 12